PDA

Επιστροφή στο Forum : Η ΑΠΑΤΕΩΝΙΑ ΤΟΥ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟΥ ΧΡΩΜΑΤΟΣ

engine36
10-04-08, 14:54
ΑΦΟΡΑ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΜΑΥΡΑ GT ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ
ΕΧΟΥΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.
ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΦΑΝΟΠΟΙΟ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΗ ΘΑ ΣΑΣ ΠΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ
ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ.

s5zax
10-04-08, 15:16
Πες κωδικο χρωματος.

ASTRAMAN
10-04-08, 15:39
επειδη δεν εχω σκοπο να παω συντομα,θες να μου πεις τι παει στραβα με το μεταλλικο χρωμα?

hatzig
10-04-08, 16:05
τι εγινε παλι ρε παιδια?δεν ειναι μεταλλικο το χρωμα?αυτο δεν χρειαζεται να εισαι φανοποιος για να το δεις.δεν φαινονται τα μεταλλακια μεσα στο χρωμα?το δικο σου μαυρο ειναι?

ΣΠΥΡΟΣ ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ
10-04-08, 16:13
Δεν ειναι μεταλλικο,αρχικα μου το ειχαν χρεωσει αλλα οταν τους ειπα πως ο κωσικος δεν περιλαμβανεται στον επισημο καταλογο της Οpel Hellas για εξτρα χρεωση μου το διορθωσαν....

hatzig
10-04-08, 16:25
τα νευρα μου σπυρο.τα νευρα μου!:taz:

ASTRAMAN
10-04-08, 16:28
εμενα παντως επισημα ειναι ανθρακι και φαινεται και η περλα του μεσα στο μαυρο.

hatzig
10-04-08, 16:38
drinks1.παλι καλα!μπροστα σε αυτα που ακουω το συγκεκριμενο νεο σηκωνει φαγοποτι!

Tkagem
10-04-08, 16:50
Για ενα λεπτό, δηλαδή πλήρωσα για μεταλλικό 450 ευρώ ενω δεν είναι? Με κλέψανε δηλαδή?

engine36
10-04-08, 18:01
Σε εκμεταλεύτικαν φίλε μου για την ακρίβεια.

~astraxan~
10-04-08, 18:01
ατριχε εχεις γτ???gt diladi..

engine36
10-04-08, 18:38
Κοκκινάκι εί-firehell--firehell-ναι.

nasosgt
10-04-08, 19:40
Κοκκινάκι εί-firehell--firehell-ναι.

απο την δρομων το πηρες στο κιφισσο?
Αν ναι σου λεει κατι η φωτο?
http://tkfiles.storage.live.com/y1pO0kDQrss6ziTuQHtjFXj185rJ4IjDLwXgr5YiuH0tDec-giZaj4vCu0VSil1rCz2nULVHJOYwXA

Εμενα αλλοι μου λεγαν οτι ειναι μεταλλικο και αλλοι οχι και το πηρα απο αυτον που μου ειπε οτι δεν ειναι !!! ΑΠΛΑ!!!!
Το ακους αντωνη??

engine36
10-04-08, 20:01
Όχι καλτσούνης

gratipa
10-04-08, 21:09
Αντε να δούμε τι αλλο θα μάθουμε....
Η απατεωνεία πάει σύννεφο...Για να καταλαάβω ολά τα χρώμματα που έχετε δεν είναι μεταλικά?

Tkagem
10-04-08, 21:12
Εμενα αλλοι μου λεγαν οτι ειναι μεταλλικο και αλλοι οχι και το πηρα απο αυτον που μου ειπε οτι δεν ειναι !!! ΑΠΛΑ!!!!
Το ακους αντωνη??
Ακούωxaxa5
Πρίν λίγο γύρισα απο την αντιπροσωπεία, πήγα το είπα στον πωλητή, αυτός ρώτησε το Διευθυντή και μου είπε ότι έχω δίκιο και πως θα μου τα επιστρέψουν τα χρήματα....Για να δούμε....

Asroc
10-04-08, 21:32
ασχετοσύνη ή μαγκιά;

σίγουρα όμως τρόπος να βγάλουν αέρα λεφτά...

stella
10-04-08, 21:33
αχ με στεναχωρεσατε τωρα.εχω και εγω ενα astra gtc 1.6 turbo και χρώματος μαύρο εχω πληρωσει και εγω μεταλλικο χρωμα,αλλα βρε παιδια λαμπιριζει μεσα κανει ετσι κατι σαν μεταλλακια αλλα χμ χμ για να το δω παλι αυριο πρωι πρωι.ουφ βρε τι μαθαινουμε!

Asroc
10-04-08, 21:46
μην κοιτάς το GTC, αυτά κατά 99,99% είναι μεταλλικά (νομίζω το κατάργησαν το απλό μαύρο)

Τα GT εχω την εντύπωση ότι δεν βγαίνουν με μεταλλικό μαύρο, αλλά μόνο με απλό.

stella
10-04-08, 21:51
μην κοιτάς το GTC, αυτά κατά 99,99% είναι μεταλλικά (νομίζω το κατάργησαν το απλό μαύρο)

Τα GT εχω την εντύπωση ότι δεν βγαίνουν με μεταλλικό μαύρο, αλλά μόνο με απλό.

Αχ χαιρομαι που το ακουω αυτο τωρα.!!!!!!Γιατι ειναι και καλα τα λεφτα του μεταλλικου χρωματος που εδωσα οπως ολοι βεβαια.!

ankos
10-04-08, 21:56
στο site της οπελ γράφει για 3 ειδών χρώματα με επιπλέον χρέωση.
Τα είδη είναι
μεταλλικό
στιλπνο
και mica
τις διαφορές τους δεν τις ξέρω.
επίσης δεν ξέρω εαν η επιπλέων χρέωση για ολους τους τύπους χρωμάτωνείναι η ιδια

Asroc
10-04-08, 22:21
κοιταχτε, πολλα μαυρα δεν ειναι απλα.
δεν ειναι μεταλλικα αλλα ειτε ειναι περλα ειτε 2πλης επιστρωσης
οποτε παλι τα πληρονουμε παραπανω σαν τα μεταλικα.

αυτα ομως ειναι ειδικα μαυρα, και το λεει η αντιπροσωποια.
αν δεν πει τιποτα, αλλα απλα πει μαυρο, τοτε εννοειτε δεν χρεωνεται παραπανω.
τα περισσοτερα μαυρα ειναι απλα παντως.

Tkagem
10-04-08, 22:41
Βασικά τα δικά μας πέρλα νομίζω είναι αλλα δεν λέει κάτι, με το που τους είπα ότι δεν είναι μεταλλικό και οτι με κοροιδέψανε μου είπαν οτι θα μου επιστρέψουν τα χρήματα....

stella
10-04-08, 23:38
Παιδια απο οτι ξερω στην ρεζερβα απο κατω εχει ενα αυτοκολλητο που γραφει τον κωδικο του χρωματος του αυτοκινητου.Τσεκαρετε το!

Tkagem
11-04-08, 00:01
Εμάς δεν έχει ρεζέρβα....

stella
11-04-08, 00:08
tkagem εχεις πμ

jimmy-gtc
11-04-08, 01:18
o kwdikos tou xrwmatos einai sthn porta tou synodhgou

stella
11-04-08, 01:21
αληθεια?εγω γιατι εχω αυτην την εντυπωση?θα ξανατσεκαρω και θα σου πω jimmy-gtc αν και ειμαι σιγουρη!

jimmy-gtc
11-04-08, 01:38
to eida otan phga na vapsw ta spoiler. to paidi pou eftiakse to xrwma phre ton kwdiko ap thn deksia porta. exei ena tampelaki ekei pou leei kai kati alla

paradisos
11-04-08, 11:15
Δεν είναι μεταλλικό...αλλά το πληρώσαμε σαν μεταλλικό...

ο κωδικός του χρώματος (για το μαύρο) ONYXSCHWARZ:8555/41U

hatzig
11-04-08, 11:24
stella στο gtc το χρωμα ειναι 100% μεταλλικο.χθες κοιταξα το δελτιο παραγγελιας του gt και πουθενα δεν μου ειχαν χρεωσει μεταλλικο χρωμα.πηρα τηλ τον αντιπροσωπο και μου ειπε οτι βεβαιως δεν ειναι μεταλλικο.ειναι διπλης επιστρωσης χρωμα.εχει και τα καλα του.π.χ οταν κανεις μια γρατζουνια στο φτερο δεν χρειαζεται να το βαψεις ολο οπως γινεται με τα μεταλλικα χρωματα.απλα διορθωνεις τη γρατζουνια!

hatzig
11-04-08, 11:26
paradisos μαλλολ επεσες σε ασχετο αντιπροσωπο.δεν νομιζω οτι εγινε εσκεμμενα!

nasosgt
12-04-08, 12:55
Παιδια δεν παιζει ! ο ιδιος ανθρωπος στην ιδια αντιπροσωπεια μας πουλησε το αμαξι και σε εμενα δεν χρεωσε καθολου μεταλλικο!

και στο τιγκρα το μαυρο του ηταν μετταλικο!!
και το gtc ειναι μεταλλικο

hatzig
14-04-08, 22:39
καποιο μπερδεμα εχει γινει και μαλλον ειναι δικη μας παρανοηση.τουλαχιστον να το ξερουμε και να μην γινομαστε ρομπα στον καθε καγκουρα φαναρτζη!cool1

ΣΠΥΡΟΣ ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ
15-04-08, 00:18
Απλο
OG7 Κιτρινο

Brillant-Lackierung
41U Onyx Blac
OSP Victoria Red

Zweischicht-Metallic-Lackierung
OSK Darkblue
OSS Dark Silver
OSN Light Silver
OSO Blue Stone

Τα μονα που χρεωνονται εξτρα τουλαχιστον στον ελληνικο καταλογο ειναι τα τελευταια 4.Τα Darkblue kai Bluestone δεν υπαρχουν πια.Τα Brillant-Lackierung δεν χρεωνοντε εξτρα τουλαχιστον οχι στην Ελλαδα οπως αναφερει και ο καταλογος.

Tkagem
07-05-08, 12:22
Χθές πήγα στην αντιπροσωπεία και πήρα την επιταγή για την επιστροφή χρημάτων απο το μεταλλικό που μου είχαν χρεώσει, έγινε και η είσπραξη σήμερα, μια χαρά! Μπορεί να κάνανε λάθος και να μου το χρεώσανε αλλά τουλάχιστον όταν μάθανε οτι δεν είναι μεταλλικό με εξυπηρέτησαν αμέσως, ούτε μα και μού, ούτε τίποτα....

gratipa
07-05-08, 14:30
Αντώνη,

Καλά τους ξηγήθηκες φίλε,ο καλύτερος είσαι.Εγώ χθες πήγα σε αντιπρόσωπο και μόλις του είπα οτι το μαύρο δεν είναι μεταλλικό έκανε λες και έπεσε απο τα σύννεφα!!Απο ποιά αντιπροσωπεία το είχες αγοράσει?

Giwrgos_Gt
24-07-08, 17:37
Κατ αρχας χαιρομαι πολυ που βρηκα αυτο το φορουν για την Οπελ.Εγω εχω GT victory red(το κοκκινακι).ο κωδικος του ειναι OSP.Να ξερετε στα μεταλλικα χρωματα ο κωδικος τους αρχιζει παντα με αριθμο!!π.χ 2AU STARSILVE ,4AU SILVER LIGHTNING κοκ.Οσο για την απορια σας η απαντηση βρισκεται στο προσπεκτ που ολοι σας πηρατε πριν την αγορα και λεει οτι το μαυρο κ το κοκκινο ειναι στιλπνα χρωματα ενω το κιτρινο συμπαγες.Ολα τα υπολοιπα μεταλλικα!!Ελπιζω να σας βοηθησα.........

MEGAS
28-07-08, 11:08
να ρωτησω κατι...
αν στο τιμολογιο αγορας δεν αναγραφεται πουθενα η χρεωση για μεταλλικο ,εγω πως θα αποδειξω οτι δεν ειναι και οτι κακως μου το χρεωσανε?

Tkagem
28-07-08, 15:16
Εγώ δε χρειάστηκε να πάω τιμολόγιο, στην προσφορά που σου κάνανε όταν το πήρες κάπου έγραψε ο πωλητής +450 ευρώ μεταλλικό χρώμα, το μαύρο όμως δεν βγαίνει σε μεταλλικό, αυτό τους είπα και αμέσως το παραδεχτήκανε και σε λίγες μέρες μου επέστρεψαν τα λεφτά, σωστά και τίμια, δεν πρόκειται να σου πούν μα+μού, αυτοί ήδη πρέπει να το ξέρουν και να μή το χρεώνουν πλέον.

dragracer
28-07-08, 15:51
To απλο χρωμα θεωρειται το ασπρο

Και το κοκκινο αν και ειναι ακρυλικο μονης χρωνεται σαν μετελλικο επειδη εχει παραπανω βερνικι 1 στρωση

Και το καταλαβαινεις εαν βαλεις αλοιφη.........στο μεν απλο βγαινει στο βαμβακι και στο μεν με βερνικι οχι.....

Αμα δωσεις το VIN number και παρεις αναλυση θα δεις οτι το γραφει

Βασικα θα ελεγα οτι μιλαμε για χρωμα μονης και διπλης επιστρωσης οχι μεταλλικο η μη

Τωρα αλλο τι ξερουν τα χαιβανια που το πουλανε και αλλο τι ειναι στην πραγματικοτητα ειναι αλλο θεμα

Ο καλος πωλητης ξερει τι πουλαει και αν μη τι αλλο ξερει και τι χρεωνει.....

Αν και δεν φταινε παντα οι πωλητες υπαρχουν και μερικοι που ειναι σφεντονες απο.....εξυπναδα

alehandro
22-08-08, 17:27
To δικο μου ρε παιδια ειναι Technical Grey και το μονο που γραφει στο prospect που μου εδωσαν πριν παραγγελια ειναι οτι ειναι διαθεσημο απο το 1ο τριμηνο του 2008.Αραγε ειναι μετταλικο το χρωμα ή θα εχουμε τρεχαματα?

Αλεξ

puntomania
23-08-08, 13:33
Αυτό με το μαύρο χρώμα αφορά όλα τα μοντέλα ? δηλαδή εμένα στο τιμολόγιο που γράφει

2HU 2HU: BLACK SAPPHIRE

τι είναι, μεταλλικό η όχι!

s5zax
23-08-08, 14:37
παιδια αν στο ταμπλεκι που εχει ολα τα στοιχεια του αυτοκινητου (πλαισιο, βαρη ανα αξωνα, κωδικος χρωματος) λεει Ζ και τα νουμερα απο διπλα ειναι μεταλλικο. Αναλυτικα:
Υ=Για βαφές ενός στρώματος
Ζ=Για βαφές δύο στρωμάτων (ως Uni 2 στρωμάτων, μεταλλική 2 στρωμάτων και περλέ 2 στρωμάτων)
Ζ+Ζ=Για βαφές δύο χρωμάτων. Εμφανίζεται το βασικό χρώμα του οχήματος και δίπλα το δεύτερο χρώμα

Κουραμπιές
31-10-08, 12:27
Αυτό με το μαύρο χρώμα αφορά όλα τα μοντέλα ? δηλαδή εμένα στο τιμολόγιο που γράφει

2HU 2HU: BLACK SAPPHIRE

τι είναι, μεταλλικό η όχι!

Nαι ειναι μεταλικο. Περιεχει μια περλα, μεσα και 2 χρωματα μεταλλικα.

Ετσι για να σας την σπασω τωρα, ξερετε για ποση ποσοτητα χρωματος πληρωνετε 400Ε πανω? Συγκεκριμενα για το 2hu για 2 λιτρα (ενα αμαξι δηλαδη)....23,74γρ μεταλικου χρωματος. Τα οποια κοστολογουνται στο βαφειο στην ιδια τιμη με τα κανονικα χρωματα. +60,27γρ περλας τα οποια ναι κοστολογουνται παραπανω.

Οποιος θελει να γραψει τον κωδικο του χρωματος και του λεω αν ειναι μεταλικο η οχι.

dragracer
31-10-08, 13:16

Ετσι για να σας την σπασω τωρα, ξερετε για ποση ποσοτητα χρωματος πληρωνετε 400Ε πανω? Συγκεκριμενα για το 2hu για 2 λιτρα (ενα αμαξι δηλαδη)....23,74γρ μεταλικου χρωματος. Τα οποια κοστολογουνται στο βαφειο στην ιδια τιμη με τα κανονικα χρωματα. +60,27γρ περλας τα οποια ναι κοστολογουνται παραπανω.

Οποιος θελει να γραψει τον κωδικο του χρωματος και του λεω αν ειναι μεταλικο η οχι.

To 79U SANDDRIFT GRAY?

gratipa
31-10-08, 14:06

41U?

Κουραμπιές
31-10-08, 16:50
41U οχι δεν εχει μεταλλο μεσα sry, εχει ομως πολυ κοκκινη περλα.

79U ναι ειναι μεταλικο και μαλιστα βαρυ. Γενικα τα γκρι ειναι το πιο πιθανο να ειναι μεταλικα.

dragracer
31-10-08, 18:29
Πηγα για χρωμα σε σπρευ και ενω του ειπα κωδικο μου το εβγαλε σε κοκκιινο και μονο μπουνιες που δεν παιξαμε μεχρι να συνενοηθουμε οτι ειναι το νεο χρωματολογιο της OPEL στο οποιο συμφωνα με το παλιο ηταν κοκκινο magma red εαν θυμαμαι (βλεπε astra F 91) και τωρα εγινε γκρι

Αντε τωρα να μην εισαι παρων και να πεις στον μπογιατζη ''αυτη την πορτα βαψε την αυτο το χρωμα'' και αυτος να στην βαψει κοκκινη αντι για γκρι.

Ε ρε πισωγλεντια που θα ειχαμε μετα

astatos
31-10-08, 20:03
Ευτυχώς που το πήρα κίτρινο δλδ κ δεν χρειάζεται να ψαχτώ τώρα...πάντως αυτό που γίνεται είναι απαράδεκτο...να χρεώνουν μεταλλικό ενώ δεν είναι? ντροπή!

Κουραμπιές
03-11-08, 09:58
Kαι η βλακεια ειναι οτι δεν υφισταται καν εξτρα κοστος για να βαφει με μεταλικο χρωμα. Απλα υπαρχουν συνταγες που αποτελουνται απο χρωματα με μεταλλο μεσα, και αλλες οχι. Σε κοστος ενα λιτρο "μη μεταλικου χρωματος" κοστιζει το ιδιο με το μεταλικο.

ΥΓ βρηκα τι φταιει...το μεταλικο χρειαζεται περισοτερο αναδευση σε μηχανημα για να αναμιχθει σωστα το μεταλλο. Αρα περισοτερο ρευμα...καταρεμενη ΔΕΗ. Αυτη φταιει!!!! lollol

nasosgt
03-11-08, 10:40
Ευτυχώς που το πήρα κίτρινο δλδ κ δεν χρειάζεται να ψαχτώ τώρα...πάντως αυτό που γίνεται είναι απαράδεκτο...να χρεώνουν μεταλλικό ενώ δεν είναι? ντροπή!

den ftaiei auto .... ftaei to gegonos oti den kseroun to amaksi stin opel!
tous parapeftei to GT edo stin Ellada

FIlos na rotiso ... apo ti dromon to pires to amaksi???

dragracer
04-11-08, 08:26
Μαλλον εχει να κανει και με το εξτρα βερνικι που βαζουν πιθανα

georen
04-01-09, 00:31
παιδια το θεματακι με το μεταλλικο η μη παιζει μονο στα gt η σε ολα τα μοντελλα της οπελ γιατι περιμενω παραλαβη σε αστρα twintop μαυρο υποτιθεται μεταλλικο που χρεωθηκε εξτρα για πειτε για να ξερω τι θα κανω στην παραλαβη

s5zax
04-01-09, 00:58
μεταλικο ειναι.

BOYT
04-01-09, 02:49
καλα εγω ειμαι κατα ακομα και στο να χρεωνουν το χρωμα...δηλαδη γινετε να το φερουν και αβαφτο!!!

georen
04-01-09, 21:34
μεταλικο ειναι.

ευχαριστω γιατι με οσα διαβασα ειχα αρχισει να φρικαρω ελαφρως

thanasis1983
05-01-09, 23:12
zax na se rwtisw re adelfe to diko mou to astraki (astra twintop 1600 turbo) pou einai se xrwma metro einai metalliko i na paw na balw dunamiti stin antiprosopeia ?

s5zax
05-01-09, 23:17
ειναι κ αυτο!

thanasis1983
05-01-09, 23:22
euxaristw adelfe glitoses polu kosmo na sai kala tha ta poume

ΓΙΩΡΓΟΣ ΡΙΟ
23-02-09, 17:44
το μαυρο στα GT δεν ειναι μεταλικο!εγω πηρα τα λεφτα πισω.ακουστε και το αλλο:ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΥΤΕ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ και θα παρω αλλα 450Ε γιατι στα μοντελα του 2009 το χρεωνει εξτρα.EMEINAN MALAKES.

nasosgt
23-02-09, 18:32
φιλε γιωργο δεν ξερω απο που το πηρες το αμαξι ....απλα να το ξεκαθαρισουμε.... οτι οποιος παρειγκειλε το ΓΤ μεσα στο 2007 προβλεποταν ρυθμιση για τον συναγερμο!
απο 15 ιανουαριου ειναι γνωστο οτι το ΓΤ δεν φοραει συναγερμο !
λεφτα με αλλα λογια δεν παιρνεις βαση των επισημων χαρτιων!

ΓΙΩΡΓΟΣ ΡΙΟ
25-02-09, 17:22
θα δουμε.επισεισ ακουγετε ενασ θορυβοσ σαν κλατσ στο υψοσ του ωμου στην πορτα και μου παρηγγειλαν και για τισ 2 πορτεσ τα στοπ που κλεινει η πορτα γιατι κουνιονται.τελοσ το τριτ0 στοπ του φρενου ηταν αναποδα απο το εργοστασιο και θα μου φερουν αλλο.εβαλα και την ποτηροθηκη πανω απο τον τεμπελη με κοστοσ 58Ε.

nasosgt
25-02-09, 18:41
Φανταζομαι λες οτι ειναι αναποδα ...επειδη ειναι ναποδα τα γραμματα!
αυτο δεν συνεπαγετε οτι ειναι και αναποδα το φως..... απλα βγαινει με αυτη την ιδιοτροπια !

Αν η ποτηροθηκη ειναι τοπο8ετημενη στα 58 ευρω ειναι πολυ καλη τιμη και ασ την ακουσουν εδω στην ΑΘηνα !!!

Beballer
25-02-09, 20:07
Παιδιά καλησπέρα... Συγνώμη για το "off topic" αλλά μιας και αναφέθηκε μήπως μπορείτε να μου πείτε αν η ποτηροθήκη είναι μόνιμη ή αν υπάρχει η δυνατότητα να μπαίνει και να βγαίνει χωρίς βέβαια να μένει κενό στη θέση της αν βγει...???

ΓΙΩΡΓΟΣ ΡΙΟ
27-02-09, 18:06
Παιδιά καλησπέρα... Συγνώμη για το "off topic" αλλά μιας και αναφέθηκε μήπως μπορείτε να μου πείτε αν η ποτηροθήκη είναι μόνιμη ή αν υπάρχει η δυνατότητα να μπαίνει και να βγαίνει χωρίς βέβαια να μένει κενό στη θέση της αν βγει...???

μονιμη ειναι.γιατι να την βγαζεισ΄?φυλαξε το καπακι που εχει τωρα για τετοιεσ περιπτωσεισ.

ΓΙΩΡΓΟΣ ΡΙΟ
27-02-09, 18:13
Φανταζομαι λες οτι ειναι αναποδα ...επειδη ειναι ναποδα τα γραμματα!
αυτο δεν συνεπαγετε οτι ειναι και αναποδα το φως..... απλα βγαινει με αυτη την ιδιοτροπια !

Αν η ποτηροθηκη ειναι τοπο8ετημενη στα 58 ευρω ειναι πολυ καλη τιμη και ασ την ακουσουν εδω στην ΑΘηνα !!!

ναι τα γραμματα ειναι αναποδα.αυτοι ομωσ προσφερθηκαν να την αντικαταστησουν,αν και το προβλημα ειναι οτι δεν εχει κουμπωσει καλα και μπορει να βαλει νερο απο το κενο που μενει.σε κανα μηνα θα το παω για δερμα και ηχομωνωση.το πηρα με υφασμα γιατι το δερμα που μασ πουλανε οι αμερικανοι ειναι απαραδεκτο ποιοτικοσ.το ξερω λογο επαγγελματοσ.-gunfire-

astatos
01-03-09, 11:51
den ftaiei auto .... ftaei to gegonos oti den kseroun to amaksi stin opel!
tous parapeftei to GT edo stin Ellada

FIlos na rotiso ... apo ti dromon to pires to amaksi???

Oxi file ap tin best car stin mesogeion to pira... Emena metalliko xroma de me xreosan pantos mou eipan ap tin arxi oti den einai metalliko to kitrino. Oso gia sunagermo den thumamai pote na itan sta stantar tou autokinitou...apla irarxei i egatastasi gia na min ksilothei olo t amaksi! Tora gia to trito stop k mena anapoda einai ta grammata k mou fanike periergo alla den asxolithika! Mallon s ola etsi tha nai!

Tkagem
05-03-09, 09:15
θα δουμε.επισεισ ακουγετε ενασ θορυβοσ σαν κλατσ στο υψοσ του ωμου στην πορτα και μου παρηγγειλαν και για τισ 2 πορτεσ τα στοπ που κλεινει η πορτα γιατι κουνιονται.τελοσ το τριτ0 στοπ του φρενου ηταν αναποδα απο το εργοστασιο και θα μου φερουν αλλο.εβαλα και την ποτηροθηκη πανω απο τον τεμπελη με κοστοσ 58Ε.

Το κλάτσ που λές είναι απο το σίδερο που κρατάει τη ζώνη και σε ανώμαλο δρόμο χτυπάει πάνω κάτω , αν ανοίξεις το πορτ-παγκάζ και κοιτάξεις θα καταλάβεις, μπορείς να τον απομονώσεις αυτό τον θόρυβο. Όσο για την ποτηροθήκη εκεί δεν εμποδίζει οταν είναι ανοιχτή και εσύ θες να ακουμπάς τον αγκώνα/μπράτσο σου? Στην μεριά του συνοδηγού στο αριστερό του πόδι υπάρχει άλλο ένα κομμάτι πλαστικό σε αυτές τις διαστάσεις που φένεται να μπαίνει ποτηροθήκη, ξέρει κάποιος?

ΓΙΩΡΓΟΣ ΡΙΟ
05-03-09, 19:16
Το κλάτσ που λές είναι απο το σίδερο που κρατάει τη ζώνη και σε ανώμαλο δρόμο χτυπάει πάνω κάτω , αν ανοίξεις το πορτ-παγκάζ και κοιτάξεις θα καταλάβεις, μπορείς να τον απομονώσεις αυτό τον θόρυβο. Όσο για την ποτηροθήκη εκεί δεν εμποδίζει οταν είναι ανοιχτή και εσύ θες να ακουμπάς τον αγκώνα/μπράτσο σου? Στην μεριά του συνοδηγού στο αριστερό του πόδι υπάρχει άλλο ένα κομμάτι πλαστικό σε αυτές τις διαστάσεις που φένεται να μπαίνει ποτηροθήκη, ξέρει κάποιος?

φιλε δυστυχωσ δεν μπαινει ποτηροθηκη στο συνοδηγο.το εψαξα.η υποδοχη που φαινετε να μπαινει ειναι εικονικη.πισω απο το καπακι αυτο ειναι το τουνελ μεταδοσησ.αν ειχε χωρο πηγαινε η ποτηροθηκη απο SAAB 9-3.

Tkagem
06-03-09, 02:37
φιλε δυστυχωσ δεν μπαινει ποτηροθηκη στο συνοδηγο.το εψαξα.η υποδοχη που φαινετε να μπαινει ειναι εικονικη.πισω απο το καπακι αυτο ειναι το τουνελ μεταδοσησ.αν ειχε χωρο πηγαινε η ποτηροθηκη απο SAAB 9-3.

Τι την βάλανε τότε την υποδοχή, οτι να'ναι, thnx φίλε, πάντως εκεί που ειναι ανάμεσα στα 2 καθίσματα δε θα με βολεύει, κριμα....

Geo GT
14-04-09, 23:55
Αυτο με το χρωμα το τσεκαρα χθες στην Οπελ,και ο πωλητης μιας και ειναι και αρκετα φιλος μου λεει δεν ειναι μεταλλικο αλλα οχι σαν του astra αλλα σαν τοθ Corsa το οποιο δεν εχει τοσο μεταλλο μεσα αλλα ειναι κανονικα αν το προσεξετε καλα. Περιεργο παντως να εχουνε διαφορετικα χρωματα απο αμαξι σε αμαξι.

Tkagem
16-04-09, 09:03
Nα πείς στον φίλο σου να σου δώσουν πίσω τα λεφτά αν σου το χρεώσανε όπως κάνανε στους περισσότερους, το χρώμα δεν είναι μεταλλικό αν το πάς σε κάποιο φανοποιό θα στο πεί και εκείνος, μπορείς να το πείς εν μέρη περλέ. Πλέον οι αντιπροσωπείες για το μαύρο το ξέρουν και δε το χρεώνουν, αν εσένα σου λέει οτι είναι μεταλλικό και καλώς στο χρεώσανε ντροπή τους....

Geo GT
17-04-09, 20:01
Την ωρα που θα το παραλαμβανω θα πω του πωλητη να μου δειξει που το βλεπει μεταλλικο το χρωμα να δω τι θα μου πει...

Tkagem
17-04-09, 21:01
Την ωρα που θα το παραλαμβανω θα πω του πωλητη να μου δειξει που το βλεπει μεταλλικο το χρωμα να δω τι θα μου πει...
Φίλε μου δε μας ενδιαφέρει η γνώμη του πωλητή, το χρώμα δεν είναι μεταλλικό τελεία και παύλα.