PDA

Επιστροφή στο Forum : ζαντες 18΄΄

jimaras
13-01-06, 17:55
ξερει κανεις ποσο μπορει να κοστιζουν οι 18αρες ζαντες σε σχημα αστεριου (5ακτινες) για το astra h? (θα προσπαθησω να βαλω και φωτο)

teddy
14-01-06, 13:22
ειχα ρωτησει οταν πηρα το δικο μου και μου ειπανε 1500 μαζι με λαστιχα.ακου απατη,αν το παραγγελνα με τις 18'' απο την αρχη θα με χρεωναν μονο 350 ευρω,ενω αν τις παραγγελνα μετα 1500....αουτς.παντως αν καταλαβα λες τις ζαντες που φοραει το αμαξι στην διαφημιση ε?τες πα,η γνωμη μου ειναι οτι 18'' ειναι υπερβολικες για τους δρομους μας και τις λακουβες μας

Asroc
14-01-06, 13:33
μην ξεχνας οτι στην παραγγελια βγαινει η διαφορα ομως απο τις τωρινες σου.
συν και τα εργατικα κλπ ζυγοσταθμηση και ο,τι αλλο θα κανουν εδω στο μονταρισμα

jimaras
15-01-06, 05:51
ειχα ρωτησει οταν πηρα το δικο μου και μου ειπανε 1500 μαζι με λαστιχα.ακου απατη,αν το παραγγελνα με τις 18'' απο την αρχη θα με χρεωναν μονο 350 ευρω,ενω αν τις παραγγελνα μετα 1500....αουτς.παντως αν καταλαβα λες τις ζαντες που φοραει το αμαξι στην διαφημιση ε?τες πα,η γνωμη μου ειναι οτι 18'' ειναι υπερβολικες για τους δρομους μας και τις λακουβες μας
ναι γι αυτες λεω.ενταξυ,η τιμη δεν νομιζω οτι ειναι και τοσο too much. τωρα για το μεγεθος πρωτα πρωτα δεν ειναι προς το παρον για το αμαξι μου γιατι ειναι 1.4. με 225 λαστιχο θα βγαζει τελικη 140.

clutchmaster
15-01-06, 16:59
emena sobara den tha me endiefere h telikh. kai pou tha treksoume edw stis serres? egw thn anoiksh bazw epitelous tis 17ares, kai an empainan 18ares xwris lamarinodouleies,aytes tha ebaza...

billy
16-01-06, 13:58
JIMARA ακου:Επειδή κι εγώ παιδεύομαι επι 6 ολόκληρους μήνες για τις συγκεκριμένες ζάντες αυτές κοστίζουν 480 ευρώ η μια.Ναι καλά άκουσες τόσο έχουν.δηλαδή η 4 έχουν 2000ευρώ.Απο εκει και πέρα θέλεις απο 550-900 ευρώ για λάστιχα.Ακόμα αν δεις προσεκτικότερα τη ζάντα θα παρατηρήσεις οτι στο κέντρο της έχει ενα κάλυμα.Αυτό λέγεται κάλυμμα πλήμνης δηλαδή καπάκι που λέμε και δε συμπεριλαμβάνεται στην τιμή 480!Η τιμή του είναι 28ευρώ το τεμάχιο.Δηλαδή 100ευρώ για την τετράδα.Ολα τα παραπάνω είναι αν παραγγείλεις τη ζάντα απο την OPEL.
Ομως υπάρχει και η λύση REPLICA δηλαδή ακριβές αντίγραφο της αυθεντικής.Η οποία έχει 800-900ευρώ η τετράδα όμως.Η τιμή είναι μια χαρά πιστεύω.Θα ρωτήσεις τώρα εσύ:Miα φορά βάζω ζάντα,θα βάλω της opel και οχι μούφα.Κι όμως δεν είναι έτσι.Φιλοι μου που έχουν βάλει replica ζάντα άλλων εταιρειών mercentes,bmw,vw, oι ζάντες είναι ακριβώς αυτές των εταιρειών!!!Κι εμένα μάλιστα μου ειχε κάνει φοβερή εντύπωση.Και απο θέμα ποιότητας!Ζάντες replica μπορείς να βρεις παντού αν και όλοι έχουν ενα συγκεκριμένο αντιπρόσωπο που τις φέρνει απο ΙΤΑΛΙΑ.
Εγώ είμαι σε φάση που μαζεύω λεφτά για να τη βάλω.Και να φανταστεις τοι έχω το 1.4 GTC SPORT.

Μπρος στα κάλη τι είναι ο πόνος....Φόρα τες να δείξει το εργαλείο...

jimaras
16-01-06, 22:25
2 χιλιαρικα ειναι πολλα λεφτα :sadeyes: για τα λαστιχα μπορει να θελεις και παραπανω. για την τελικη το ειπα γιατι εχω εναν γνωστο τεχνικο μεσα στην οπελ,ο οποιος μου ειπε οτι με 225 λαστιχο το αμαξι θα σερνεται!!!. κι εγω ρωταω τωρα:μπορει να μπει 215 λαστιχο σε 18αρα?αν οχι,το 225 δεν θα ζοριζει το αμαξι?απλα θα κοψει τελικη? οσο αναφορα τα καπακια που λες οτι κοστιζουν 28 ευρο,τι το διαφορετικο εχουν απο τα μανισια? ειναι ποιο μεγαλα?? για ρεπλικα εχεις κατι υποψην σου? μετα σκεφτομαι:γινεται να πουλησω τα δικα μου ζαντολαστιχα?μεχρι τι τιμη μπορουν να ποιασουν. ειναι οι ζαντες του αστρα h cosmo 16αρες με λαστιχο goodyear eagle 205/55-16
σορρυ για τις πολλες ερωτησεις. απλα θελω :help:

clutchmaster
17-01-06, 01:05
to an mpainei 215 se mia zanta den exei na kanei me thn diametro ths (18) alla me to fardos ths. kai ws gnwston oi ergostasiakes zantes den einai pote fardies. 215 lastixo mpainei aneta se zanta fardous 7-8 intzes. einai ayto pou leme "7 x 18"...

opote sou menei mono na matheis ti fardos exei h zanta kai meta tha broume ti lastixo mporeis na baleis... egw px pou thelw 7,5 x 17 tha balw 205 lastixo,einai to elaxisto gia na yparxei mia stoixeiwdhs asfaleia...

billy
17-01-06, 13:42
215 λάστιχο ξέχνα το.225/40/18 είναι η διάσταση.Για τα λάστιχα τόσα θες γύρω στα700-800ευρώ.Λες οτι θα σέρνεται.Και σου λέω εγώ:γιατί δεν πας σε έναν με ζαντολάστιχα να του δώσεις και 20 ευρώ και να κανεις μια βόλτα να δεις πως πηγαίνει το αμάξι?Εγώ αυτό έκανα,ο άνθρωπος με εξυπηρέτησε και έκανα βόλτα με 18άρες ζάντες και λαστιχα 225/40/18 και με το αμάξι μου 1.4 GTC SPORT.Και ξέρεις τι κατάλαβα??Οτι όλα αυτά που μου λέγαν οτι θα σέρνεται είναι μούφες.Το οτι κόβει λίγο κόβει δεν μπορώ να πω,αλλά μη φανταστείς οτι σέρνεται.Και όλα αυτα για τα 90 άλογα.Που να έιχε και καλύτερο μοτέρ!Η κατανάλωση θα αυξηθεί κατα 10-15%.Αλλά δε με πειράζει γιατι αν απο τα 6,5 λίτρα που ήδη είναι χαμηλή η κατανάλωση πάω στα 7-7,5 δε θα με πειράξει.

Η γνώμη μου είναι οτι το αμάξι με 225 λάστιχο κερδίζει σε τελική αλλά χάνει σε εκκίνηση.Και αυτό γιατί σε εκκίνηση χρειάζεται ελαφρώς μεγαλύτερη τροχιά να διαγράψει σε μικρό χρόνο άρα χάνει.Μη φανταστείς όμως οτι δε θα ξεκινάει!!Αλλωστε απο τη μάνα του φοράει 205/55/16 και άλλαξε στο 225/40/18,δεν ηταν πχ 185 και το έκανα 225! ! ! !

Τα μανίσια καπάκια σου λέω οτι έχουν 28 ευρώ το ενα.Ακου.Οπως τις βλέπεις τις αυθεντικές στο φυλλάδιο της OPEL βλέπεις μέσα και τα καπάκια τα μαύρα με το σήμα της OPEL σε βουρτισμένο αλουμίνιο.Δηλαδη να πας στην OPEL και πεις οτι θέλεις να παραγγείλεις τις ζάντες θα χρειαστείς 480ευρώ για κάθε μια συν 100 περίπου ευρώ για τα καπάκια.Συν τα λάστιχα που είναι δική σου επιλογή το τι θα βάλεις.οκ?

Ρωτάς αν έχω κάτι υπ όψην μου.Φυσικά και έχω.Αλλωστε οταν λέω replica εννοώ τις ίδιες ζάντες τις 18αρες τις 5ακτινες.Δεν είμαι απο αθήνα όμως αλλά είμαι Πάτρα.Εδώ έχω ρωτήσει και πάνω απο 5 ζαντολαστιχάδες μου είπαν οτι γίνεται εύκολα παραγγελία.Η πιο φθηνή τιμή που βρήκα είναι 800 ευρώ.Εσύ αν πας σε μαγαζί με ζαντολάστιχα και τους πεις τοι θέλω REPLICA ζάντα της OPEL την 5ακτινη θα στην βρούν.Μάλιστα η ζάντα υπάρχει και σε 17άρα και σε 18άρα.Η γνώμη μου όμως είναι οτι αφού έχεις 16αρα όπως κι εγώ δεν υπάρχει λόγος να βάλεις τη17αρα δηλαδή να ανέβεις μόνο μαι διάσταση διότι δεν θα δείξει τόσο.Μια φορά θα βάλεις ζάντες και βάλε τις 18αρες για να δείξει όσο δε φαντάζεσαι.Ουσιαστική διαφορά στο μάτι υπάρχει όταν αλλάζεις σε 15->17 η 16->18 η 17->19 και οχι αλλάγη απο 16->17.αν είναι να βάλεις 17αρα μη βάζεις καθόλου.
Φυσικά όλα αυτά είναι η γνώμη μου.Αλλα σκέψου οτι εδώ και 5 μήνες ξημεροβραδιάζομαι με τα περιοδικά της OPEL βλέποντας τη συγκεκριμένη ζάντα και μάλιστα την έχω δει και στο όνειρό μου!

Οταν όμως κάνεις την παραγγελία γαι replica φοβάμαι οτι στο κέντρο δε θα έχει τα αυθεντικά καπάκια αλλα πλαστικά και οχι ανάγλυφα χαραγμένο το σήμα της OPEL.Αυτή είναι πολύ μικρή διαφορά και οπως θα έλεγε και αο sdoup κολάω σε μικρά πράγματα.Ομως έχει σημασία για μένα.Αν εσένα σου αρέσουν πχ ετσι οπως θα τις παραγγείλεις τότε δεν υπάρχει λόγος να βάλεις τα καπάκια απο βουρτσισμένο αλουμίνιο της OPEL και να δώσεις 100 ευρώ.Τα καπάκια αφού οι διαστάσεις είναι ολοιδιες τότε θα είναι τα ίδια αφου μιλάμε για ακριβές αντίγραφο.

ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΖΑΝΤΟΛΑΣΤΙΧΑΔΕΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ Η OPEL ΣΑΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΕΙ ΖΑΝΤΕΣ ΑΛΛΑ ΚΛΕΙΝΕΙ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΜΕ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΕΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΖΑΝΤΩΝ ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΟΝΤΕΛΑ.
ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΖΑΝΤΕς ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ ΟΤΙ ΤΙΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ OPEL!ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΟΙ ΖΑΝΤΕΣ ΑΥΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΥΘΕΝΤΙΚΕΣ???ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΤΙΣ 18ΑΡΕΣ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΦΟΡΑΩ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΖΑΝΤΕΣ ΤΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ SPORT!!

Εγω παντως προσπάθησα σε όλους να τους πω πόσο παίρνουν τα λάστιχα μου και μου έιπαν οτι επειδή είναι 5επι110 η απόσταση απο τα μπουλόνια δεν τις παίρνει κανεις πάνω απο 500 ευρώ.Τα οποία πιστεύω οτι είναι λίγα για ζαντολάστιχα πακέτο.Γι αυτο δεν θα τα δώσω και θα τα κρατήσω και μολις τα μανισια CONTINENTAL λιώσουν θα βάλω ενα ζευγάρι χιονο λάστιχα για να είμαι αρχοντας και στο χιόνι!

Ολη η ιστορία πιστεύω να μου βγει 1500 ευρώ δηλαδή 800(ζαντες),100(καπάκια αυθεντικά),600(για λάστιχα FULDA EXELERO).
Πάντως αν αποφασίσεις πες μου να ξέρω για να έχω και μια ιδέα τι περίπου έγινε.

Ελπίζω να ήμουν κατατοπιστικός....

ASTRA GTC SPORT 1.4

jimaras
17-01-06, 15:46
καλα μιλαμε,οχι κατατοπιστικος.κατοπιστικοτατος εισαι! thanx. λοιπον,εχουμε και λεμε τωρα!πωτα απ ολα,τη δουλια πιστευω να την κανω γυρω στο πασχα-καλοκαιρι που περιμενω να φαγωθουν τα λαστιχα για να μην πανε τζαμπα αν τα αλαξω απο τωρα.(εκτος αν βρω κανεναν και τα πουλησω με τις ζαντες σε καλη τιμη.)εκτος αυτου πρεπει πρωτα να πουλησω και το μηχανακι μου το οποιο δεν μου χρειαζεται.αρα μην περιμενεις και πολλα απο μενα συντομα.το μονο που δεν καταλαβα και παλι(ναι,ειμαι λιγο χαζος...) ειναι αυτο με το καπακι. λοιπον:πες οτι βαζεις μια απλικα ζαντα η οποια εχει το σημα της εταιριας που την κατασκευαζει.δεν μπορεις στη χειροτερη περιπτωση που δεν θες να αγορασεις καπακια,να βαλεις τα δικα σου απο τις παλιες τις 16άρες?εσυ απλα λες οτι θες να βαλεις τα γνησια της οπελ? για 17άρα ζαντα ουτε που το σκευτομαι!!! τζαμπα λεφτα απο 16 σε 17! καταναλωση κτλ δεν με απασχολουν. ο μονος ενδοιασμος που ειχα ειναι αν ζοριζεται το αμαξι. αφου λοιπον ειναι ψιλα αυτα που κοβει τοτε no prob. βαζουμε πλωρη για 18αρες. απο βδομαδα θα κατεβω θεσσαλονικη να ρωτησω για ρεπλικα.απλα πρεπει να ρωτησω αν ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΣ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΖΑΝΤΕΣ??? λοιπον αυτα για σημερα. τα λεμε συντομα.
Υ.Γ. τι ενοεις σε ενα σημειο που λες οτι τις ζαντες δεν τις θελουνε επειδη ειναι 5επι110 η αποσταση απο τα μπουλονια?

Asroc
17-01-06, 15:55
μονο λογο οικονομιας αξιζουν οι μαιμου.

οι μαμα δεν παθενουν τιποτα. ειναι πολυ ανθεκτικες.

οι μαιμου πολυ πιθανον καθε 2 "καλες" λακουβες να θελουν επισκευη...

MOYTPO
17-01-06, 16:08
Κατα την γνωμη μου αφου δεν τις παραγγειλες με το καινουργιο αμαξι μην βαλεις οπελ ειναι πανακριβες. Τωρα οσον αφορα την διασταση 225/40/18 εισαι. Την ιδια διασταση εχει και ο Astra_MK4 στο gtc 1.6. Το αμαξι εκκινησεις δεν εχει κοψει αλλα εχει κοψει τελικη. Χωρια που εμφανησιακα σκιζει. Εδω Σαλονικη εχουμε Auto Rina για αναρτησεις λαστιχα και ζαντες αμα θες περνα μια βολτα να δεις. Αμα δεν σε νιαζει τελικη βαλτες ειναι πρωτη μουρη. Θα αυξηθει λιγο και η καταναλωση λογω μεγαλυτερης επιφανειας τριβης

jimaras
17-01-06, 16:33
σε καμια περιπτωση δεν με ενδιαφερει η τελικη. δεν το εχω το αμαξι για να βαραω κοντρες. μπορεις να μου πεις διευθυνση απο auto rina ή περιπου την περιοχη?

ASCONAN
17-01-06, 16:48
jimaras: 5x110 είναι το ΚΑΡΕ!

jimaras
17-01-06, 18:04
βρικα ενα μαγαζι auto rina στη βασιλισης ολγας 26. αυτο πρεπει να λες λογικα. θα παω αυριο να ρωτησω και θα σου πω τιμη για ρεπλικα.

jimaras
17-01-06, 18:30
jimaras: 5x110 είναι το ΚΑΡΕ!
ψαχνωντας να βρω τι ειναι το καρε βρικα αυτο: http://www.mr2.gr/stisimo.htm

MOYTPO
17-01-06, 19:48
Αυτη ειναι η εκθεση. Το μαγαζι ειναι διπλα στο πλαισιο του Φοινικα απεναντι απο το στρατοπεδο Νταλιπη μεσα στο στενο. Εχει ζαντες Technomagnesio, MIM, ΟΖ και αλλες. Ζητα τον Γιαννη και πες του οτι ερχεσαι απο τον Παυλο με το κορσα ή ανεφερε το Opel-club.

jimaras
18-01-06, 00:18
ok φιλε μουτρο. :super:
σ ευχαριστω πολυ :thumb:

corsac14
18-01-06, 08:22
Θα ήθελα να σας ενημερώσω με τη σειρά μου ότι

- η Opel δεν κατασκευάζει ζάντες, έχει προμηθευτές γι' αυτό το λόγο
- οι προμηθευτές αυτοί δεν δίνουν μόνο ζάντες στην GM, αλλά και άλλα πράγματα - ατσάλια κλπ.
- έχω βάλει "ρέπλικα" ζάντες όπως μου έλεγαν και αποδείχθηκε στην αγορά ότι οι ζάντες είναι Intra, γερμανικής κατασκευής, εργοστασιακότατων διαστάσεων και τέρατα αντοχής.

billy
19-01-06, 15:34
Συμφωνώ με τον corsac14 οτι η opel δεν κατασκευάζει ζάντες αλλά κανει συμφωνίες με εταιρείες κατασκευής ζαντών.Επειδή έψαξα και στη ΘΕΣΝΙΚΗ βρήκα επάνω στην Κατσιμίδη κατεβαίνοντας απο το γήπεδο του γριακλή,ενα μαγαζί που γράφει CONTINENTAL και μου έδωσαν τιμή για τις ίδιες ζάντες 900ευρώ.Εγώ τις βρήκα 770-830 στην Πάτρα αρα απο δω θα τις βάλω.Στην autorina πήρα τηλ και μου είπαν οτι δεν έχουν αυτες τις ζάντες.
JIMARA οταν θα παραγγείλεις τη ζάντα replica δεν θα σου έρθει με το σήμα της εταιρείας που την κατασκευάζει αλλά με το σήμα της opel.Απλα προσπαθώ να σου πω οτι το σήμα θα είναι πλαστικό και οχι ανάγλυφο.Αν θες βάζεις το ανάγλυφο με 100 ευρώ συνολο!Απο τις 16αρες που έχεις δεν μπορεις να βάλεις το μανίσιο καπάκι γιατι δεν ταιριάζει!!Αν δεις αλλο καπάκι έχουν οι 16αρες και αλλο οι 18αρες στο προσπέκτους της opel.
Αν τις βρεις ενημέρωσε με.Κι εγώ κατά το πάσχα λέω να τις βάλω και τα λάστιχα που έχω δε με ενδιαφέρει αν θα φαγωθουν διότι θα τα ξανααλλάξω τον επόμενο χειμώνα!
Εγώ δεν είπα οτι δεν κόβει το αυτοκίνητο.κοβει λίγο(οχι όσο μου έλεγαν ολοι οτι θα σέρνεται) αλλα για μένα παίζει σημαντικότερο ρόλο η εμφάνιση απο τις επιδόσεις..

Επίσης ρωτώντας και το μάστορα που μου έκανε ευθυγράμμιση στην επίσημη αντιπροσωπεία της OPEL μου είπε να μη δώσω 2000 για να τις βάλω απο την OPEL (είναι πεταμένα λεφτά μου είπε κατα λέξη )αλλά τρέχοντας να βάλω REPLICA.

Asroc
19-01-06, 16:39
αν πιστευετε οτι οι ρεπλικες ειναι οντως ανταξιες των εγροστασιακων
τοτε συμφερει. ειναι ομως;

οι μαμα ζαντες ειναι οι ποιο βαριες ζαντες που κυκλοφορουν,
σας λεει κατι αυτο για την αντοχη τους;;;;

δεν ειπα ποτε οτι οι "οπελ" ζαντες κατασκευαζονται απο την οπελ.
Πχ οι περισσοτερες "mercedes" ηταν Brock αν δεν κανω λαθος.

οι ρεπλικες τους ομως (απο αλλες μαρκες) ουτε αντοχες ειχαν,
ουτε επεξεργασια χρωματος ιδια.

billy
26-01-06, 18:44
Επανέρχομαι στο θέμα ζαντών.Βρήκα τη 18αρα 5ακτινη.
Δειτε εδώ http://www.performancealloys.com/details.asp?procedure=wheel&id_wheels='232'&id_wheels_manufacturers='Replicas'&id_wheels_sizes='18x7.5'&price='139'&permission=17816978

Vassilis
26-01-06, 18:46
πωπω κουκλα ειναι! Βαλτην χωρας να το σκεφτεσαι!

billy
26-01-06, 19:12
Δεν ειναι ολοιδια με την αυθεντικη?Τι να πω...Και αν φανταστεις οτι η αυθεντικη εχει 2000ευρω ενω αυτη 850...

Vassilis
26-01-06, 19:17
ιδια ειναι ναι. παρα πολυ καλη τιμη!

AstraCaravan
26-01-06, 21:58
Κοιταξε και στην Borbet εχω δει Astra με ζαντες τετοιες και ειναι πανεμορφο.
http://www.borbet.de/index-lgb.php3

Συγκεκριμενα την Design FS.

jimaras
27-01-06, 04:45
astra karavan: oreies ki aftes
billy einai foveri i zanta. an exeis tin oikonomiki anesi valtes xoris kouventa

billy
27-01-06, 13:52
Περιττο να πω οτι η ιδια ζάντα υπάρχει και σε 16 και 17 ιντσες!
Μαζευω λεφτα παιδια και δε θα αργησει να μπει

27-01-06, 14:08
einai mpoulones gamoto mou. pos erxontai aytes ellada?

billy
27-01-06, 14:25
τι εννοεις μπουλονες

27-01-06, 18:10
opa...den eixa anameno to num lock kai den egrapse to 5!!!! einai 5mpoulones kai den mou mpainoun....

Vassilis
27-01-06, 20:06
Υπαρχει ανταπτορας zak. Μπορεις να τις βαλεις.

27-01-06, 20:09
οχι τετοιες πατeντες..... lol lol

clutchmaster
28-01-06, 00:30
yparxei adaptoras apo 4x100 se 5x 110? afou ayto den ginetai...

ARGI
28-01-06, 00:38
yparxei adaptoras apo 4x100 se 5x 110? afou ayto den ginetai...

δεν υπαρχει στανταρ μονο αν πας σε πατεντα φτιαχτο σε μηχανουργειο

εμεις στο F μονο με τα 5 μπουλονα μουαγιε και παλι πατεντα στα ημιαξονια γιατι δεν εχουμε τα μεγαλα ημιαξονια απο τον C20XE

ποτε θαρθει εκεινη η ωρα clutch ?

clutchmaster
28-01-06, 01:26
basika ayrio to brady tha kserw,phga kai epaiksa lotto shmera pali meta apo polyyy kairo...

an kai den me xalane oi adaptores apo 4x100 se 5x130 kai zantes apo porsche...;)

astra_mk4
05-02-06, 17:47
file jimara epeidi eipes arketes fores oti den se endiaferoun oi eoidoseis an theleis na me akouseis na tis valeis.
egw tis exw apo tin prwti mera panw kai den to exw metanoiwsei katholou.
oi zantes exoun 1050euro kai ta lastixa 850euro.
i times diaferoun vevaia analoga tin marka.

spithas
05-02-06, 18:46
file ari alla eleges proxthes pou ton epernes paralia

astra_mk4
05-02-06, 21:17
emena toulaxiston exei tholous gia na valw 18ares.
esena :ass: :ass: :ass:

spithas
05-02-06, 21:21
-gore-

spithas
05-02-06, 21:27
-bouncing- -ass-

jimaras
06-02-06, 00:19
file jimara epeidi eipes arketes fores oti den se endiaferoun oi eoidoseis an theleis na me akouseis na tis valeis.
egw tis exw apo tin prwti mera panw kai den to exw metanoiwsei katholou.
oi zantes exoun 1050euro kai ta lastixa 850euro.
i times diaferoun vevaia analoga tin marka.
einai aftes pou exeis sto avatar sou?

IRMSCHER
06-02-06, 01:21
Nαι,αυτές είναι

billy
06-02-06, 12:52
astra mk_4 kai go apo ptolemaida eimai.AEZ den einai autes poy ebales;
Ego ksanarotisa simera gia tis replica kai anebike h timh sta 900 eyrw alla den masao tha tis balo sigoura

astra_mk4
06-02-06, 23:27
astra mk_4 kai go apo ptolemaida eimai.AEZ den einai autes poy ebales;
Ego ksanarotisa simera gia tis replica kai anebike h timh sta 900 eyrw alla den masao tha tis balo sigoura

oxi einai oxigin.
poios eisai?

07-02-06, 00:12
alla den masao tha tis balo sigoura
etsi se thelo!

Savas26
07-02-06, 01:37
kales oi 18ares alla poso kavouri mporei na faneis otan vretheis dipla se mia slk pou me 17ares sou rixnei peos asikoto.....gi'auto prosoxi my friend k elpizo meta tin topothetisi na mporeis na striveis,esto gia na parkareis!!! :thumb:

astra_mk4
07-02-06, 12:33
allo slk kai allo astra.
egw pantws an eixa slk pisteyw tha evaza 19ares.

spithas
07-02-06, 12:37
-jammin- -jammin-

billy
07-02-06, 13:03
Και αν εγω ειχα μια SL 500 με 20 ιντσες τι θα έλεγες εσυ με την SLK;
Μη συγκρινετε ανομοια πράγματα.Οπως λέει και ένα φιλαράκι μου με κ***φτιαγμένο punto πάντα θα υπάρχει ο γρηγορότερος και ο ομορφότερος...

billy
07-02-06, 13:07
Δε γνωριζόμαστε σίγουρα πάντως,λείπω απο πτολεμαιδα αρκετά χρόνια

Savas26
07-02-06, 15:54
den exo slk re aderfe,ena corsa exo plaka kaneis???alla ego toulaxiston k slk me 20ares na eblepa,pali tha eskaga sta gelia giati i ousia einai sto gazi,oxi sto poul-mour...na imastan miami na elega ok....alla fantasou ton tora sto fanari me skoupidiara mprosta k apo piso nissan-datsun cherry,na goustaroume Ellada... :smoker:

billy
08-02-06, 20:04
Και για όσους ενδιαφέρονται και για τις 16αρες ζάντες με τις 5 ακτινες που φοράει το μαμά GTC(σπορτ) καθώς και για τις 17άρες ρίξτε μια ματιά εδώ:
http://www.ricambituning.it/cerchi_lega.asp?id=361&cat=50&offset=80

Μη μου πείτε οτι δεν τις αναγνωρίζετε!!Και αυτές είναι replica και μου τις έδειξαν οταν είχα πάει να ρωτήσω.

astra_mk4
11-02-06, 18:55
file billy kai egw den menw ptolemaida.
stin thessaloniki menw.
oso gia tis zantes egw den eipa tipota apla den trelenome toso gia ta gazia.
thelw to autokinito pou exw na einai opws aresei emena.
to an tha me feygei o opiosdipote ligo me noiazei.

A.K.
15-03-06, 07:20
jimara an goustareis emfanisi oute na to skeftesai.. egw exw valei 18'' tis mas italy edw kai 2 mines kai to astraki deixnei fovero.. twra den lew xreiazontai poli prosoxi alla a3izei.. kai proswpika den exw antileifthei kapoia aisthiti diafora stis epidoseis..

panos tt
29-04-08, 01:24
639

εγώ λέω να βάλω αυτές. πως σας φαίνονται?