PDA

Επιστροφή στο Forum : Προτείνετε ταινίες στο cinema!

Σελίδες : [1] 2 3

teddy
17-12-07, 22:28
σαν αφορμη για αυτο το θεμα σταθηκε το οτι πηγα με τον corsa13
και ειδαμε το ''the mist" του stephen king
μιλαμε το εργο ειναι must see για οσους αντεχουν τα "θριλερ"
KATAΠΛΗΚΤΙΚΗ ταινια,σε κραταει μεχρι το τελευταιο δευτερολεπτο
και εχει το πιο ξενερωτικο τελος που εχω δει σε ταινια...
οχι οτι σε ξενερωνει σαν θεατη,αλλα αυτο που γινεται στο τελος!!!
στην διαφημιση της ταινιας,αναφερεται οτι δεν πρεπει να σας πει κανενας το τελος,και αυτο σκοπευω να κανω...
πηγαιντε να το δειτε,και θα με θυμηθειτε!
να και το τρειλερ
http://www.youtube.com/watch?v=zLvVNMnR924&eurl=http://www.watch-trailers.com/video/zLvVNMnR924/the-mist-2007-trailer-high-quality.html

εντωμεταξυ,εαν εχετε δει καποια καλη ταινια και νομιζετε οτι αξιζει να την δουνε και οι υπολοιποι,
ενημερωστε αυτο το topic!

don't forget the pop corn!

Asroc
17-12-07, 22:34
εγώ προτείνω να δείτε οποιαδήποτε ταινία σε Real-D, και μονό για την εμπειρία!

McGregor
17-12-07, 22:40
Η Λαμψη - Stefen King
Ολα τα λεφτά, για τους fan του Stefen οπως είμαι εγώ.

Asroc
17-12-07, 22:42
ρε συ λέμε για αυτά που παίζουν τώρα στους κινηματογράφους :-Ρ

McGregor
17-12-07, 22:51
Α συγνωμη, δεν καταλαβα σωστα.
Νομιζα οτι αναφερόμασταν γενικώς.
Σορρυ και παλι παιδες.
Για προσφατες ταινιες, ειδα με το Μητσο στην Κρητη το Shoot Em Up.
Ωραια εφε και πιστολίδι για τους fan του είδους, μην περιμενετε να δειτε καμια τρελη υποθεση κλπ. Μονο ξυλικι και πιστολιδι έχει.

giannisT
17-12-07, 22:55
hitman poly kalo paidia idika an exeis peksi kai to game kai to beowulf se real-d

kala logia gia to rezident evil 4.....den to exo dei omws

Asroc
17-12-07, 23:44
resident evil 3 εννοείς, 4 δεν έχει γυριστεί ακόμα :-Ρ

tygra
17-12-07, 23:49
mias kai eimai ths douleias to orfanotrofio na pate na deite apla apo ta kalytera thriller pou exoun bgei ton teleytaio kairo.(prosoxh einai sta ispanika)

giannisT
17-12-07, 23:59
nai sosto ayto gia to resident evil 3 lathos mou
thanks asroc lathos mou

DJ Marios
18-12-07, 01:01
Θα παω να δω resident evil 3 extiction και Ψυχραιμια του Νικου Περακη και θα σας πω τη γνωμη μου..

clutchmaster
18-12-07, 03:27
χθες ειδα την Ψυχραιμια αλλα δεν ενθουσιαστηκα, αν και ειμαι Fan του μοντερνου ελληνικου κινηματογραφου.

μονο η Ριτσα αξιζε (Ελευθερια με λενεεεε!!) που με κ@υλ..ε η ρουφιανα...

απο τα υπολοιπα που παιζουν τωρα εχω δει νωριτερα τα

1) 7 μερες φαγουρα

μια ταινια που "βλεπεται",αν και δεν ειναι Η ταινια

2) Ο Ρατατουης
3) Ωρα για σερφ

Τελειες, ΛΑΤΡΕΥΩ τα παιδικα animation!!

corsa13
18-12-07, 04:29
THE MIST.........
η ταινια τα ΣΠΑΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!

Black ID
18-12-07, 10:22
Ενασ για ολεσ!!!!!
καλη ταινια με ωραιεσ χιουμοριστικεσ σκηνεσ....αξιζει!!!

andre_rrr
18-12-07, 11:51
xo akousei kala logia gia ena 8riler (to orfanotrofeio)mpouuuuuu!!!!!

gram
18-12-07, 14:30
το resident evil 3 ειναι πολυ καλο το ειδα.εχει πολυ μα παρα πολυ σκοτωμα.και χθες ειδα το american pie beta house πολυ καλο εργακι και αυτο.

Asroc
18-12-07, 14:45
το ειδα κι εγω εχτες το RE3.
καλό ήταν, αν όχι ισάξιο τουλάχιστον καλός συνεχιστής των προηγουμένων.

όλα τα λεφτά η αρχή! πολύ καλό, με αναλογη λογικη και στο τελος.
στην μεση το κλασικό videogame-ιστικο στυλ του σκοτώνω τα ζόμπι.

βέβαια το 3 σημαίνει και το τέλος της 3λογίας όπως καταλαβα...

καιρός να τα βρω όλα σε HD για την συλλογή μου ;-)

Γιώργος Ντάνος
19-12-07, 03:53
...και χθες ειδα το american pie beta house πολυ καλο εργακι και αυτο.

Πες μου ότι είναι συνέχεια απο το γνωστό american pie με τους ίδιους μαμιάδες. Μόνο αυτό.

fANis
19-12-07, 12:09
@Γιώργο
Σου το λέω εγώ λοιπόν ότι είναι η συνέχεια.ΤΕΛΟΣ!!!

Να και ο τομέας μου.Λοιπόν παίδες ό,τι θέλετε για ταινία εγώ είμαι εδώ.
Το resident evil 3 μπορώ να πω πως μου άρεσε αρκετά...Καλά για τη jovovich δν το συζητώ!
Όσο για ταινίες must νομίζω πως η ομίχλη είναι μία από αυτές...Μπορεί και το ορφανοτροφείο αλλά δν το έχω δει για να ξέρω σίγουρα.Άλλες δε μου έρχονται τώρα στο μυαλό...

Όσο για το american pie παίζεται στους κινηματογράφους της πειρατείας :P

gram
19-12-07, 14:37
το saw 4 τι λεει?

vangelis
19-12-07, 21:48
kalo einai to saw 4 ,mou arese.
egw eida to perseplis polu kaloo,to susthnw anepifilakta.

tygra
20-12-07, 02:06
εγω δε θα προτεινω αλλη ταινια απλα θα αναφερω μερικες που ειναι στα προσεχως αυτη τη χρονια και θα κανουν πολλους απο εμας να θυμηθουμε τα παιδικα μας χρονια...

Rambo σε κανα μηνα
Indiana Jones
Iron Man
και το καλοκαιρι επιτελους
Thundercats και
Dragon Ball αυτα προς το παρον

fANis
20-12-07, 11:58
Καλό το saw 4 αλλά σε καμία περίπτωση σαν το 1 το οποίο ήταν ΑΠΛΑ κορυφή!!!
Καλά για το rambo πολύ γέλιο μυρίζομαι.ΕΛΕΟΣ πια αυτός ο Stalone.Γέρασε...

fANis
21-12-07, 12:42
Πω πω είδα την "Τελευταία Λεγεώνα"!
ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ Π@Π@ΑΡΙΑ!
Μην κάνετε το λάθος να το δείτε!

jimmy-gtc
23-12-07, 23:31
ti na pw egw? ta eipan oi alloi. resident evil extincion kai hitman. den ta eida ston cinema alla sto spiti kai einai apla gamata kai ta 2

vangelis
24-12-07, 01:33
egw eida xtes to orfanotrofeio kai apogohteuthka perimena kati parapanw apo tri3imata portas ktl :( anapofekta kaneis sugkrish me to oi alloi (the others) to opoio htan korufaio.
kai shmera eida to astro tou bora ,allh blakeia me eleipestato telos.

Γιώργος Ντάνος
24-12-07, 01:48
Είδα χτες ψυχραιμία γιατί μου έπρηζε τα @@ ο αδερφός μου. Μλκ μου φάνηκε.

DJ Marios
24-12-07, 22:52
Τι μλκια, ρε μλκας εισαι?
Καλο ηταν ειδικα σε ορισμενες σκηνες ειχε πολυ γελιο.

gram
24-12-07, 23:09
ειδα χθες το εφτα μερες φαγουρα.κωμωδια καλουτσικο ητανε.

fANis
26-12-07, 11:51
Εμένα πάλι ρε παιδιά μου άρεσε πολύ το ορφανοτροφείο.Ειδικά σε κάποιες φάσεις είχε πολύ χέσιμο!Γκρρρρρρρρρρρρ

clutchmaster
26-12-07, 17:31
η ψυχραιμια οντως ηταν βλακεια. περα απο 3 σκηνες δεν αξιζε.

το American Gangster παιδια ειναι πολυ ωραια ταινεια και οι πρωταγωνιστες της δεν θελουν συστασεις, σκιζουν...

nikkos
26-12-07, 18:05
έχω κατεβάσει πολύ πράγμα και κάθομαι και το βλέπω λίγο λίγο....

το american gangster δεν το έχω δει ακόμα, αλλά έχω ακούσει καλές κριτικές
το good luck chuck ήταν ψιλοκαλό αλλά και ψιλομάπα
το Heartbreak kid ήταν καλό, καλή κωμωδία
το Ι am legend δεν το έχω δει ακόμα ( το έχω στα προσεχώς) αλλά το τρέιλερ που είδα δε με ενθουσίασε....
the last legion παίρνει σειρά μαζί με το war...

το χειρότερο παλτό που είδα είναι το shoot em up

την ψυχραιμία θα την έβλεπα μόνο και μόνο για τη Τζούλια...όλε ολε ολε

clutchmaster
27-12-07, 01:52
τζαμπα θα την εβλεπες λοιπον γιατι περα απο 5 λεπτα ψευτικο κλαμα δεν δειχνει τιποτα αλλο απο αυτην. Ασε που η "χαζη" η ριτσα με κ@υλωσε πολυυυ περισσοτερο...

Tigreos
27-12-07, 12:42
Epidi ime kai thanatikos opados tou Stephen King exo dei oles tis tenies tou xtes lipon ida tin kenouria tou tenia to The Mist, ena exo na po apistefti BLAKIA proti fora toso apotiximeno ergo.Min kani kanis to lathos na tin dei tha xasi dio ores apo tin zoi tou tsampa.

grafistas
27-12-07, 14:03
* "The Kingdom". Καλό, για όσους είδαν το SYRIANA και τους άρεσε...
* "I am Legend" . Περίεργο, για όσουν αρέσουν τα σενάρια καταστροφής...

DJ Marios
27-12-07, 14:37
Ξερει κανείς πότε θα βγεί το καινούριο american pie.

corsakias2002
27-12-07, 14:48
αυτό με το θρύλο, την ταινία εννοώ, θέλω να το δώ!
Εχω δει μια παρομοια χρονια πριν, όπου είχαν μείνει ζωντανοί πάνω στη γή αυτόι που όταν συνέβει " κάτι", πεθαίναν!

nikkos
27-12-07, 15:51
Ξερει κανείς πότε θα βγεί το καινούριο american pie.

αν εννοείς το Beta House μην πας να το δεις καν.....μούφα

να σου δώσω λινκ αν είναι να το κατεβάσεις αλλά και πάλι τσάμπα οι ώρες...;ρ

σαν το 1ο κανένα...:):):):)

argiro
27-12-07, 18:09
Είδα χτές το ορφανοτροφείο...μεγάλη πατάτα...!!!Μακριά...μην κλαίτε τα λεφτά σας και τις ώρες σας..

jimmy-gtc
28-12-07, 16:40
perimenete na paiksei to aliens vs predator2 einai wraio. (peiratiko einai akoma kalytero :smoker: -pirate- )

fANis
29-12-07, 12:21
ΡΕ παιδιά το έχετε θάψει το ορφανοτροφείο.Τι δν σας άρεσε δλδ?

argiro
29-12-07, 17:02
ΡΕ παιδιά το έχετε θάψει το ορφανοτροφείο.Τι δν σας άρεσε δλδ?
Τίποτα δε μας άρεσε... lol lol

mrd
29-12-07, 21:53
Είδα χθες το American Gangster.Ενώ ξεκίνησε πολύ καλά τα τελευταία 25-30 λεπτά μου φάνηκε,ξέρω γω σαν να τελείωσε το budget και έπρεπε να το λήξουν.Anyway περιμένω το Ο τελευταίος επιζών και το National treasure 2.

nikkos
29-12-07, 22:27
είδα το war με Jason Statham και Jet Lee

καλό.....

σειρά έχει το Ι am legend.....

McGregor
02-01-08, 18:56
Ειδα το I am Legend την παραμονη της Πρωτοχρονιας,

Αχ αυτα τα downloads τι κανουνε, πειρατικο βεβαια και με υποτιτλους, αλλα παρα πολυ καλη ποιοτητα.
Το ειδα και σε οθονη πλασμα του Daddy και μου φανηκε σαν σινεμα...
Για να πω την αληθεια δεν τρελάθηκα κιολας, ασε που μου θύμισε κατι απο "Μηχανή του Xρόνου" με τα Murlocks.

Νομιζω παντος πως για το Cast που έχουν με 3-4 ηθοποιους σε γενικο συνολο εμφανισεων μαλλον πρεπει να ειναι "φτηνη" ταινια,
εφφε μην περιμενετε να δειτε, ειναι λιγοστα.

Next to see ειναι Το National Treasure 2, το οποιο ελπιζω να μη με απογοητευσει,
δεν εχω ακουσει ακομη κριτικές για το εν λογο εργο.

nikkos
02-01-08, 20:49
για το I am legend ετοιμάζομαι τώρα, αν και το είδε ο αδερφός και μου είπε
''άκυρο''.......

κάτι σαν το σκοτεινό χωριό....ανούσιο ανούσιο ανούσιο και με χάλια τέλος...;ρρρ

Antonis_SP
02-01-08, 21:39
Πολύ ξενέρωτο τέλος βασικά...

teo_3
02-01-08, 23:06
Μόλις τώρα είδα και εγώ το I Am Legend με πολύ καλή εικόνα και ήχο αλλά τραγικούς αγγλικούς υπότιτλους τους οποίους δεν χρειάζεσαι κιόλας γιατί δεν λένε και πολλά.
Η ιστορία μου φάνηκε ακριβώς ίδια με το 28 Days After το οποίο μπορώ να πω πως μου άρεσε αρκετά περισσότερο απο το Legend.
Πολύ πιό ατμοσφαιρικό, φοβερά σκηνικά με δάση, μουσική κατάλληλη, καλύτερα τέρατα/μολυσμένους :taz: που παίζανε κανονικά ηθοποιοί σε σχέση με το Legend που ήταν standard CGI και παιζότανε όλο σε μία πόλη.
Για σινεμά δεν λέει καθόλου, τορρεντάκι και πολύ του ήταν.
28 Days After πολύ καλύτερο και το 28 Weeks After καλούτσικο ήταν.

nikkos
03-01-08, 00:02
μάπα το I Am Legend

mrd
06-01-08, 23:53
Κοίτα κακό δεν ήταν.Αλλά σε καμία περίπτωση να πας σινεμά

DJ Marios
07-01-08, 00:09
Δηλαδη να μην παω?
Κι ομως απο τη διαφημιση φαινεται καλο.

corsa13
07-01-08, 04:41
πηγα και ειδα το "i am legend" will smith!!!
τα σπαει η ταινια....!!!

fANis
07-01-08, 04:49
Ποικίλουν οι απόψεις για το "I am legend".
Εμένα προσωπικά μου άρεσε αλλά σε καμία περίπτωση να ενθουσιαστώ!
Για μένα ήταν απλά μια καλή ταινία που δν την βαριέσαι.

clutchmaster
07-01-08, 12:34
blakeia htan. to prwto miso mou arese, alla molis ksekinhsan ta "zombi-style" terata gia mena h tainia exase. poly resident-evil/ land of the dead mou ekane.

genika ksenerwsa kai me to telos. polla anoixta erwthmata, sfalmata logikhs klp... me arista to 10 dinw ena 6...

stabie
07-01-08, 13:26
emena mou lene oloi pws gia na diaskedasw kali einai ti lete?

fANis
07-01-08, 14:27
Δν έχει πολύ περιπέτεια η ταινία.Αυτό πιστεύω πως είναι και το αρνητικό της.Θα μπορούσε να είναι πολύ πιο ενδιαφέρουσα.Αν θες να διασκεδάσεις δε νομίζω ότι θα βρεις κάποια ταινία στον κινηματογράφο αυτό το διάστημα.Περίμενε για τις 24/01 που βγαίνει ο θρυλικός John Rambo!Έλεος με τον Stalone!!!

IRMSCHER
07-01-08, 14:27
Δαγκωτό I'm Legend,η ταινία μ'άρεσε πάρα πολύ!Δυσκολεύτηκα λ΄λιγο στην αρχή μιας και δεν είχε διαλόγους,ένας Will Smith και ένας σκύλος μόνο αλλά απο την μέση και μετά που εμφανίστηκαν στα zombie και καταλάβενες τι παίχτηκε μ'άρεσε! Έχει και ορισμένα σημεία πάντως που για 2-3 λεπτά είσαι ανατριχιασμένος!

Το μόνο αρνητικό που πεθαίνει το σκυλάκι! Λίγο χαζό αυτό μιας και υποτίθεται πως έχει βρει την θεραπεία για τα ζώα και την έψαχνε στους ανθρώπους! Τεσπα,μόνο και μόνο πάντως για το θάνατο του σκύλου,με άριστα το 10 την δίνω και εγώ 6 σαν τον φίλο Δημήτρη ή αλλιώς ψαρούκλα!!!

fANis
07-01-08, 14:41
Ρε παιδιά όχι spoilers για τις ταινίες!Θα ξενερώσουμε άμα ξέρουμε τι γίνεται :(

stabie
07-01-08, 15:00
σιγα μη διασκεδασω με τον Σταλονε....θα αυτοκτονησω μεσα στην αιθουσα...κριμα νεα κοπελα ειμαι ακομα....χαχαχαχαχα

fANis
07-01-08, 15:54
Διασκέδαση = Γέλιο
Γι'αυτό σου πρότεινα και τον Stalone.Είναι για γέλια ο άνθρωπος!Πίστεψε με.Θα περάσεις πολύ καλά άμα πας :P

gkazan
08-01-08, 01:35
Δαγκωτό I'm Legend,η ταινία μ'άρεσε πάρα πολύ!Δυσκολεύτηκα λ΄λιγο στην αρχή μιας και δεν είχε διαλόγους,ένας Will Smith και ένας σκύλος μόνο αλλά απο την μέση και μετά που εμφανίστηκαν στα zombie και καταλάβενες τι παίχτηκε μ'άρεσε! Έχει και ορισμένα σημεία πάντως που για 2-3 λεπτά είσαι ανατριχιασμένος!

Το μόνο αρνητικό που πεθαίνει το σκυλάκι! Λίγο χαζό αυτό μιας και υποτίθεται πως έχει βρει την θεραπεία για τα ζώα και την έψαχνε στους ανθρώπους! Τεσπα,μόνο και μόνο πάντως για το θάνατο του σκύλου,με άριστα το 10 την δίνω και εγώ 6 σαν τον φίλο Δημήτρη ή αλλιώς ψαρούκλα!!!

Το σκυλί είχε ανοσία στον αερομεταφερόμενο ιό και όχι στην απευθείας επαφή με άλλα μολυσμένα πλάσματα...
Βασικά την ταινία αυτή την είχα δεί μικρός στην κρατική τηλεόραση (δεκαετία 80) με τον Charlton Heston "The Omega Man". Εκεί είχαν προσπαθήσει να δώσουν μια απόδοση που επικεντρωνόταν, κατά την άποψή μου, στην διαμάχη μεταξύ συντηρητικών και προοδευτικών. Συνήθως τέτοιες ταινίες έχουν κάποιο ιδεολογικό υπόβαθρο:πχ οι ταινίες του Ρομέρο κατακρίνουν τον υπέρμετρο καταναλωτισμό και την αποχαύνωση των ΜΜΕ. Μπορώ να πω οτι τελευταία έχω πάθει μια μανία με καταστροφολογικές ταινίες που αφορούν το τέλος του κόσμου (χωρίς όμως τα αμερικανίστικα ποπκορνοειδή τέλη τύπου Armageddon ή Independence Day)... Και υπάρχουν πολύ καλές ταινίες από δεκαετίες 70 και 80. Μια ματιά στο Wikipedia για doomsday ταινίες θα σας δώσει άφθονο υλικό και ίσως σας θυμίσει και κάποιες παλιές ταινίες που είχατε δει.

gkazan
08-01-08, 01:41
σαν αφορμη για αυτο το θεμα σταθηκε το οτι πηγα με τον corsa13
και ειδαμε το ''the mist" του stephen king
μιλαμε το εργο ειναι must see για οσους αντεχουν τα "θριλερ"
KATAΠΛΗΚΤΙΚΗ ταινια,σε κραταει μεχρι το τελευταιο δευτερολεπτο
και εχει το πιο ξενερωτικο τελος που εχω δει σε ταινια...
οχι οτι σε ξενερωνει σαν θεατη,αλλα αυτο που γινεται στο τελος!!!
στην διαφημιση της ταινιας,αναφερεται οτι δεν πρεπει να σας πει κανενας το τελος,και αυτο σκοπευω να κανω...
πηγαιντε να το δειτε,και θα με θυμηθειτε!
να και το τρειλερ
http://www.youtube.com/watch?v=zLvVNMnR924&eurl=http://www.watch-trailers.com/video/zLvVNMnR924/the-mist-2007-trailer-high-quality.html

εντωμεταξυ,εαν εχετε δει καποια καλη ταινια και νομιζετε οτι αξιζει να την δουνε και οι υπολοιποι,
ενημερωστε αυτο το topic!

don't forget the pop corn!

teddy ο Stephen King πάντα βάζει στα βιβλία του μια αναπάντεχη τροπή και εξέλιξη που σκοπό έχει να ανατρέψει τις "ελπίδες" του θεατή ότι το καλό θα θριαμβεύσει αναίμακτα. Γι αυτό και είναι στο προσκήνιο των θρίλερ πολλά χρόνια (αν και δεν έχουν μεταφερθεί επιτυχώς όλα τα βιβλία του). Θυμίσου επίσης και το "Στο όνομα της τρέλας" (In the mouth of madness).

Μην δείτε επ' ουδενί το National Treasure:The book of secrets αν δεν σας χαρακτηρίζει ο αριθμός 5 είτε στο IQ είτε στην ηλικία...ύπνος τρελός από την μέση και μετά...

Αρκετά καλό ήταν το American Gangster (αν και λιγάκι μεγάλο σε διάρκεια).
Alien vs Predator:Requiem... γιατί επιμένουν να κάνουν τέτοιες ταινίες ;;;
(μόνο τα εφέ και κάποιες σεκανς δεν κάνουν ταινία).
Οι καλές ταινίες πάντως μετά τις αρχές Μαίου συνήθως βγαίνουν....

DJ Marios
09-01-08, 00:03
Μηπως ξερει κανεις ποτε κανει πρεμιερα O Asterix στους Ολυμπιακους αγωνες? Καλη ταινια φαινεται παντως, οπως και οι αλλες δυο φυσικα.

MOYTPO
09-01-08, 18:53
Οταν βγει το επιθυμιες στο παρα πεντε να πατε να το δειτε. Μια ανθρωπινη και πολλη καλη ταινια.

fANis
10-01-08, 14:18
Μηπως ξερει κανεις ποτε κανει πρεμιερα O Asterix στους Ολυμπιακους αγωνες? Καλη ταινια φαινεται παντως, οπως και οι αλλες δυο φυσικα.

30 Ιανουαρίου ;)

DJ Marios
11-01-08, 01:30
Ευχαριστώ Φάνη για την ενημέρωση.
Θα προσπαθησω να το δω, πιστευω να ειναι καλο.

clutchmaster
11-01-08, 03:34
loipon, eida to hitman kai mou arese poly, mias kai eimai kollhmenos me ayto to game. 8,5 / 10

eida kai to " i know who killed me", kalo, prwth fora pou pernane 70 lepta se mia tania kai den gnwrizeis pragmatika peri tinos prokeitai! 7,5 / 10

Vagos
11-01-08, 04:01
Παιδια σας παρακαλω σαν χαρη το ζηταω μην τυχων πατε και δειτε το ALIEN VS PREDATOR 2.Μιλαμε για ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΑΤΑΤΑ :taz: :taz: :taz: Ακομα και το πρωτο μου φανηκε καλυτερο απο αυτο.Ασε και το πρωτο βλακεια ηταν αλλα μπροστα σε αυτο......2 φορες σχεδον με πηρε ο υπνος και το εργο ηταν τοσο σκοτεινο που στις μαχες δεν καταλαβαινες τι γινοτανε.Ασχαιος στην FOX που χαλαει το image δυο απο τα καλυτερα τερατα που βγηκανε στο μεγαλο πανι!!!

fANis
11-01-08, 07:29
Ευχαριστώ Φάνη για την ενημέρωση.
Θα προσπαθησω να το δω, πιστευω να ειναι καλο.

Να'σαι καλά!
Εγώ που είδα τρεϊλεράκι φαίνεται καλούτσικο!Ένα θα σου πω...Μέσα στην ταινία παρουσιάζονται "μεγάλα πρόσωπα" όπως Michael Schumacher, Zinedine Zidane, Adriana Sklenarikova :inlove:
Τα λόγια είναι περιττά...

DJ Marios
04-02-08, 01:30
Ειδα χθες με τον αδερφο μου και ενα φιλο (γνωστος σε μερικους απο τις Θεσσαλικες συναντισεις) beta house.
Τωρα τι να πω...απλα γ@μ@το, ξεκαρδιστικο με απιστευτες και απροσμενες σκηνες (δεν προχωρω σε πιο ανατριχιαστικες λεπτομεριες γιατι θα με διαγραψουν οι υπευθυνοι).
Ενα εχω να πω, στο τελος της ταινιας ειχαμε βραχνιασει απο το γελιο.
Και ακομη ενα, οσοι δεν το ειδατε και εχετε ορεξη απο γελιο να το δειτε επειγοντος.

Γιώργος Ντάνος
04-02-08, 02:19
Πραγματικα απίστευτο το beta house για όσουν ενδιαφέρονται για τέτοιου είδους ταινίες. -ass- parta2 3some drinks1 Προσοχή! Οταν το βλέπετε μην τρωτε και μην πίνετε τίποτα! Κοντεψα να πνιγω!

fANis
04-02-08, 02:52
Εγώ παιδιά πήγα κ είδα την εξιλέωση τις προάλλες...Δν τρελάθηκα.Πολύ μέτρια!Βασικά το τέλος έσωσε όλη την ταινία.

DJ Marios
09-03-08, 01:56
Ειδα σημερα με τους γνωστους αγνωστους ''Μολις χωρισα'' καλο ηταν μου αρεσε αλλα δεν ειχε πολυ γελιο.
Παντως κανει τρελες πωλησεις.

Γιώργος Ντάνος
09-03-08, 02:04
Μ@λ@κία το 'Μόλις Χώρισα' πίπη Μάριο. Τρέχαμε 35χιλ μακρια τελευταία στιγμη χωρις βενζίνα να το δούμε και ήταν σχεδόν μάπα το καρπούζι, εκτός από κάποιες σκηνές.

fANis
09-03-08, 02:39
Step up 2
Πολύ καλό θα έλεγα. Δείτε το και πιστεύω θα ξεκινήσετε χορό :p

Thomas
09-03-08, 19:03
ναι πολύ καλό το step up και μένα μου άρεσε πολύ

fANis
09-03-08, 19:15
Μ@λ@κία το 'Μόλις Χώρισα' πίπη Μάριο. Τρέχαμε 35χιλ μακρια τελευταία στιγμη χωρις βενζίνα να το δούμε και ήταν σχεδόν μάπα το καρπούζι, εκτός από κάποιες σκηνές.

Ρε συ George με απογοητεύεις...Ολόκληρη Σίσυ έπαιζε και δεν ήταν καλό? :p
Καλά παιδιά τι να λέμε τώρα για αυτήν την κοπέλα? Θεά!
Η ταινία ήταν καλή σε σχέση με άλλα ελληνικά. Εγώ τουλάχιστον που δε τρελαίνομαι για ελληνικά , αυτό μου άρεσε!

MOYTPO
09-03-08, 21:55
jumper καλουτσικο,

GiorgosThess
09-03-08, 22:10
Κατεβασα τον Kitt (Knight Rider) τον καινουριο απο το νετ, ε ενταξει δεν με εντυπωσιασε κιολας...δεν εκανε και τιποτα οπως τον παλιο...
Σαν τον παλιο Kitt δεν εχει...

gram
09-03-08, 23:23
jumper καλουτσικο,
ναι ειναι καλο το jumper.

DJ Marios
10-03-08, 00:38
Ρε συ George με απογοητεύεις...Ολόκληρη Σίσυ έπαιζε και δεν ήταν καλό? :p
Καλά παιδιά τι να λέμε τώρα για αυτήν την κοπέλα? Θεά!
Η ταινία ήταν καλή σε σχέση με άλλα ελληνικά. Εγώ τουλάχιστον που δε τρελαίνομαι για ελληνικά , αυτό μου άρεσε!

Γ@μ@τη η Συσση σκετη ****α στην ταινια, βεβαια τωρα εχει γινει παρταλι.

fANis
10-03-08, 01:22
Γ@μ@τη η Συσση σκετη ****α στην ταινια, βεβαια τωρα εχει γινει παρταλι.

Βρε παρτάλι ξεπαρτάλι τη δουλειά της μια χαρά την κάνει. Τι πόσταρες και εσύ και μου τη θύμησες πάλι!
Αχχχχχ!

fANis
13-03-08, 04:44
Λοιπόν πήγα είδα το "Jumper" πριν κάτι ωρίτσες. Δεν μπορώ να πω ότι ήταν και ταινιάρα. Απλά μια συμπαθητική ταινία για να περάσει η ώρα.

Tkagem
13-03-08, 10:21
Σήμερα έχει πρεμιέρα το 10.000 π.χ. , άν καταφέρω να πάω θα σας πω εντυπώσεις, και όποιος άλλος το δεί ας μας πεί....Πρέπει να είναι αρκετά καλό, τουλάχιστον απ'όσο είδα στο trailer.

fANis
13-03-08, 11:54
Το trailer όντως είναι πολύ καλό αλλά είμαι σίγουρος ότι η ταινία δε θα αρέσει στον κόσμο και αυτό γιατί είναι ιδιαίτερη. Δεν είναι "Πολύ σκληρός για να πεθάνει" που αρέσει στους πάντες!
Η επόμενη ταινία που θα πάω να δω είναι "Καμιά πατρίδα για τους μελοθάνατους". Πρέπει να είναι φοβερή. Την έχει δει κανείς?

teddy
13-03-08, 17:50
καλο τρειλερ- - - μαπα ταινια ...συνηθως...περιμενουμε εντυπωσεις!

fANis
13-03-08, 20:40
καλο τρειλερ- - - μαπα ταινια ...συνηθως...περιμενουμε εντυπωσεις!

Βλέπε "I am legend"
Πορωτικό στο φουλ το τρέιλερ αλλά η ταινία απογοητεύει!

Gregls
16-03-08, 23:51
Βλέπε "I am legend"
Πορωτικό στο φουλ το τρέιλερ αλλά η ταινία απογοητεύει!

Την ειδα και εγω και θα συμφωνησω με τον προλαλησαντα

Tkagem
17-03-08, 09:22
Παιδιά πήγα και την είδα την ταινία '10.000 bc', όντως στο τρειλερ φαίνεται εντυπωσιακή, στην πραγματικότητα όμως είναι μια ωραία ιστοριούλα, ένα μυθικό παραμύθι, δεν ήταν μάπα, αλλά ούτε και κάτι ιδιαίτερο.

fANis
17-03-08, 11:36
Αύριο κατά πάσα πιθανότητα πάω και εγώ να τη δω. Θα γράψω εντυπώσεις...Εμένα πάλι έτσι όπως το είδα το τρέιλερ νομίζω πως θα δω κάτι σαν το apocalypto.

corsa13
20-03-08, 11:43
μη πατε να δειτε τις εξης ταινιες>
10.000πχ
jumper
Καμιά πατρίδα για τους μελοθάνατους

απο μετρια εως μαπα!
καλυτερα να την παρετε σε dvd παρα να ξοδεψετε 8-9€ στο σινεμα!

fANis
20-03-08, 11:53
μη πατε να δειτε τις εξης ταινιες>
10.000πχ
jumper
Καμιά πατρίδα για τους μελοθάνατους

απο μετρια εως μαπα!
καλυτερα να την παρετε σε dvd παρα να ξοδεψετε 8-9 στο σινεμα!

"10.000 π.χ"
Μέτρια, κάτι σαν το "apocalypto" αλλά κατώτερη.

"Jumper"
Κλασσική αμερικάνικη ταινιά. Το είχε ξεφτιλίσει το τύπος με την τηλεμεταφορά...

"Καμιά πατρίδα για τους μελλοθάνατους"
Εδώ θα διαφωνήσω. Προσωπικά μου άρεσε πολύ η ταινία. Ειδικά ο Javier Bardem έδωσε ρεσιτάλ ερμηνείας, εξάλλου γι'αυτό πήρε και β' ανδρικού! Βέβαια είναι σίγουρο ότι δε θα αρέσει στον κόσμο. Αργή με λίγους διαλόγους... δεν είναι για μεγάλο κοινό!

Αυτά από εμένα για τις συγκεκριμένες ταινίες!

ASTRAMAN
20-03-08, 12:13
το τελος με χαλασε εμενα.πολυ αποτομο.ο δολοφονος εσπερνε παντως

fANis
20-03-08, 12:17
Όντως το τέλος ήταν κάπως απότομο αλλά πλέον είχε εξαντληθεί όλο το θέμα...Ο σερίφης θα την είχε άσχημα αν δεν ....(οοοοπππςςςς σταματάω εδώ για να μην έχουμε spoilers)

Καλά όσο για τον δολοφόνο είναι ηθοποιάρα. Πάρε να δεις άλλες ταινίες του να πάθεις πλάκα!

ASTRAMAN
20-03-08, 12:21
και μονο που τον κοιταγες χεζοσουνα πανω σου.
απιστευτος ο τυπος για να μην πω και για την φωνη του.
ο χαρος βγηκε παγανια

DJ Marios
21-04-08, 01:30
Ειδαμε σημερα superheroe movie, μιλαμε τελειο, γαματο, πολυ γελιο, λιωσαμε.
Προτεινω να το δειτε ολοι, μην το χασετε, ειναι η κωμωδια της χρονιας για μενα.

Γιώργος Ντάνος
21-04-08, 01:35
Πολυ γέλιο, το προτείνω σε θέλει να σκασει στο γελιο! lol
Μόνο που δεν ειδαμε κανα 10λεπτο στην αρχή γιατι κλασσικα αργήσαμε. 5 λεπτα πριν την εναρξη προβολής ξεκινούσαμε να πάμε στον κινηματογραφο, δλδ 35+ χιλ μακρια !!! Πάλι πλακωμενος πήγαινα. xaxa5

gram
21-04-08, 01:49
Ειδαμε σημερα superhero movie, μιλαμε τελειο, γαματο, πολυ γελιο, λιωσαμε.
Προτεινω να το δειτε ολοι, μην το χασετε, ειναι η κωμωδια της χρονιας για μενα.
συμφωνω +1

Vassilis
21-04-08, 02:19
Ειδα χθες το In Bruges. Μου φανηκε εκπληκτικη ταινια! Ο Colin Farrell επαιζε γαματα και ηταν πολυ δυνατη. Ειχε γελιο, ηταν λιγο brutal σε μερικα σημεια, ειχε αγωνια, τα παντα!

Μερικοι ισως να το ξερετε αλλα για τους υπολοιπους πριν δειτε μια ταινια κοιταχτε πρωτα την βαθμολογια της στο www.imdb.com. Κατα 95% οι βαθμολογιες εκει συμβαδιζουν με την αποψη μου οποτε προσωπικα το θεωρω πολυ αξιοπιστο και παντα το κοιταω.

fANis
21-04-08, 04:29
Μόλις γύρισα από κινηματογράφο παίδες!
"Η εξουσία της νύχτας"
Πάρα πολύ καλή ταινία. Την προτείνω ανεπιφύλακτα!

Υ.Γ Γιώργο και Μάριε όσον αφορά το "superhero movie". Γιατί το είδε η αδελφή μου και της φάνηκε απίστευτη λαλακία?

Vassilis
21-04-08, 13:06
"10.000 π.χ"
Μέτρια, κάτι σαν το "apocalypto" αλλά κατώτερη.

"Jumper"
Κλασσική αμερικάνικη ταινιά. Το είχε ξεφτιλίσει το τύπος με την τηλεμεταφορά...

"Καμιά πατρίδα για τους μελλοθάνατους"
Εδώ θα διαφωνήσω. Προσωπικά μου άρεσε πολύ η ταινία. Ειδικά ο Javier Bardem έδωσε ρεσιτάλ ερμηνείας, εξάλλου γι'αυτό πήρε και β' ανδρικού! Βέβαια είναι σίγουρο ότι δε θα αρέσει στον κόσμο. Αργή με λίγους διαλόγους... δεν είναι για μεγάλο κοινό!

Αυτά από εμένα για τις συγκεκριμένες ταινίες!

Λιγο παλιο το post σου αλλα τωρα το ειδα. Σχετικα με το No Country for Old Men, ηταν πολυ ωραια, ψαγμενη ταινια αλλα δεν αρεσε σε πολλους γι αυτον ακριβως τον λογο. Ηταν ταιναι σινεφιλ που σημαινει οτι πρεπει να την δεις με διαφορετικο, πιο καλλιτεχνικο ματι. Ετσι την ειδα και ητσν παρα πολυ ωραια απ ολες τις αποψεις! Μαγκια αυτο με την φιαλη αεριου lol

Γιώργος Ντάνος
21-04-08, 16:48
Υ.Γ Γιώργο και Μάριε όσον αφορά το "superhero movie". Γιατί το είδε η αδελφή μου και της φάνηκε απίστευτη λαλακία?

Είναι μια ταιία με πολλές βλακειες και απρόοπτα που αν εχεις πάει με την κατάλληλη διαθεση σκας στο γέλιο.

MOYTPO
21-04-08, 20:59
Vantage Point πολλη καλη.

DJ Marios
22-04-08, 00:17

Δεν συμφωνω, μπορεις της αδερφης σου να μην της αρεσουν τετοιου ειδους ταινιες (ειχε και μερικα αισχρα).
Δεν το εχει δει κανενας αλλος να μας πει και αυτος την αποψη του?

fANis
22-04-08, 01:33
Vantage Point πολλη καλη.

Νομίζω πως το είπα και πιο πριν αλλά δεν πειράζει.
+1 στην ταινία. Πολύ καλή, αν και σε αρκετούς δεν άρεσε!

fANis
23-04-08, 06:41
Έχει ένα 2ωρο που γύρισα πάλι από τον κινηματογράφο...Ναι ναι πηγαίνω πολύ κινηματογράφο!
Είδα το "Προσεχώς ζάμπλουτοι"! Αρκετά καλό θα έλεγα. Ωραία ανάλαφρη ταινιούλα που βλέπετε άνετα!

Thomas
23-04-08, 11:04
Είδα προχθές το 21, πολύ καλό σας το προτείνω

fANis
25-04-08, 11:52
Λοιπόν παίδες η συγκεκριμένη ταινία κυκλοφορεί σε DVD αλλά νομίζω πως πρέπει να τη δούμε όλοι. Η ταινία λέγεται: "Black Snake Moan"

Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, αλλά πείτε μου κάτι μόλις δείτε την ταινία. Δε θα θέλαμε όλοι να είχαμε μια τέτοια γυναίκα?

DJ Marios
26-04-08, 01:03
Λοιπόν παίδες η συγκεκριμένη ταινία κυκλοφορεί σε DVD αλλά νομίζω πως πρέπει να τη δούμε όλοι. Η ταινία λέγεται: "Black Snake Moan"

Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, αλλά πείτε μου κάτι μόλις δείτε την ταινία. Δε θα θέλαμε όλοι να είχαμε μια τέτοια γυναίκα?

Δηλαδη τι γυναικα ειναι αυτην?
Αξιζει να δουμε την ταινια μονο και μονο για την γυναικα?

fANis
26-04-08, 03:42
Μάριε η γυναίκα έχει μια αρρώστια...Δε σου λέω τίποτα παραπάνω! Απλά δες την και θα καταλάβεις ;)

DJ Marios
26-04-08, 23:01
Δηλαδη τι αρρωστια εχει αυτη η γυναικα θελει να την parta2 συνεχεια. xaxa5 lol xaxa5
:funny:xaxa3xaxa3

teddy
29-04-08, 19:46
Μάριε η γυναίκα έχει μια αρρώστια...Δε σου λέω τίποτα παραπάνω! Απλά δες την και θα καταλάβεις ;)

σιγα την ανορεξικη την γκομενα μωρε..

fANis
30-04-08, 05:27
Προς Θεού...
Δεν είπα ότι είναι ωραία...Είπα ότι είναι άρρωστη :p

gkazan
30-04-08, 14:28
Παίδες ετοιμαστείτε για IRON MAN... Α ρε και να ξανάρθουν οι Black Sabbath...

Vantage Point-Μέτρια περιπετειούλα, ειλικρινά πλέον έχω βαρεθεί να πηγαίνω σε κινηματογράφο και να είμαι σχεδόν κατατονικός από την ευρυματικότητα του σεναρίου (ανύπαρκτη).
Doomsday- Τα καλύτερα της ταινίας: η πρωταγωνίστρια και η κανίβαλος γκόμενα του κακού (good1). Η δε πρωταγωνίστρια ήταν το πρώτο ζωντανό μοντέλο της Lara Croft για promotion του παιχνιδιού.

Στις ταινίες "τρόμου" παίρνω και ένα φίλο μου μαζί, που την μετατρέπει σε κωμωδία: πετάγεται διαρκώς, κλείνει τα μάτια του, αποστρέφει το βλέμα του από την οθόνη... Τρελό γέλιο!!!

fANis
01-05-08, 04:51
Καλά το doomsday ήταν ψιλοαπογοήτευση με τις λαθάρες που είχε. Βέβαια οφείλω να ομολογήσω πως η πρωταγωνίστρια έδωσε ρέστα ομορφιάς! Ήταν και η πρώτη της ταινία, εξάλλου νομίζω πως ήταν ευδιάκριτο αφού μερικοί διάλογοι μου φάνηκαν πολύ "πρόχειροι"!

gkazan
01-05-08, 12:12
Καλά το doomsday ήταν ψιλοαπογοήτευση με τις λαθάρες που είχε. Βέβαια οφείλω να ομολογήσω πως η πρωταγωνίστρια έδωσε ρέστα ομορφιάς! Ήταν και η πρώτη της ταινία, εξάλλου νομίζω πως ήταν ευδιάκριτο αφού μερικοί διάλογοι μου φάνηκαν πολύ "πρόχειροι"!

Nein nein θα σε ραπίσω spank1spank1spank1

http://www.imdb.com/name/nm0593961/

fANis
01-05-08, 12:16
OMG και 3lol
Πριν κανά τετράμηνο που είδα για την ταινία δεν είχε τίποτα και μου έκανε εντύπωση κιόλας. Καλά λέω δεν έχει ξαναπαίξει σε ταινία? Μήπως μέχρι τότε δεν την ήξερε ούτε η μάνα της? Όχι τίποτα άλλο είναι και καλό γκομενάκι :D

nikkos
01-05-08, 15:49
το vantage point ήταν όντως ωραία ταινιούλα...βλέπεται ευχάριστα.
το Charlie Wilson's War και αυτό ωραία ταινιούλα, αν και πάει να βγάλει καλούς στο τέλος τους Αμερικάνους, πράγμα που δεν παίζει....;ρ

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΡΤΟΥΝ, από την pixar το Horton Hears a Who!. δεν ξέρω αν έχει κυκλοφορήσει στους κινηματογράφους, αλλά κατεβάστε το ή νοικιάστε το αν το βρείτε

I Could Never Be Your Woman : χαριτωμένη κωμωδία με την κούκλα Μισέλ Φάιφερ (τρελό μιλφ)

Sex And Death 101 : ένας τύπος ετοιμάζεται για γάμο, μέχρι που του σκάει ένα μέιλ, με μια λίστα από γυναικεία ονόματα. Το όνομα της αρραβωνιάρας είναι στο 29 και η λίστα τελειώνει στο 101. από το 1 ως το 29 είναι οι γυναίκες με τις οποίες έχει κάνει σεξ μέχρι τώρα, οπότε καταλαβαίνετε τη συνέχεια... ωραίο αν και λίγο μελό στο τέλος, αλλά αφήνει ωραία αίσθηση

The Bank Job : ταινία βασισμένη σε αληθινά γεγονότα με τις απαραίτητες σάλτσες. Καλή και σε βάζει και σε σκέψεις για κάποια πράγματα...;)

Vassilis
01-05-08, 15:59
Το The Bank Job ειναι κορυφαιο! Παω και τρελα τον Jason Statham οποτε... Πολυ γαματη ταινια που θυμισε λιγο Guy Richie.

Αυτην την ηθοποιο που λετε εγω την ξερω απο το Nip/Tuck αλλα πριν απ αυτο δεν την ηξερα καθολου.

To Street Kings που ειπε και ο Carlito πιο πανω, πολυ καλη ταινια. Δεν ξερω γιατι ομως ρε γμτ αλλα μου την σπαει ο Whitaker γενικα. Ειναι καλος ηθοποιος ομως.

fANis
01-05-08, 16:20
Βασικά λίγο το μάτι, λίγο πως είναι κάπως...είναι ηθοποιάρα όμως!
Γκάι Ρίτσι ΕΕ?? Πάρες δες το "revolver"! Μου άρεσε πάρα πολύ ;)

nikkos
01-05-08, 17:00
ρε παιδιά, για τη Rhona Mitra λέτε??????

έρωτας μεγάλος...παντρεύομουν αύριο..... (έχει παίξει και στο Ali G in da house)

O Jason Statham ήταν κορυφαίος στο Transporter.....το 2 δε μου άρεσε και τόσο ρε ****το.....

teddy
01-05-08, 17:00
σου αρεσε το revolver?????παρατραβηγμενο μου φανηκε εμενα...ο αντρε 3000 την σωνει την ταινια!

Vassilis
01-05-08, 17:08
Το χω δει το Revolver. Καλη ηταν, το ξαναβλεπα αλλα δεν ηταν στο επιπεδο αλλων ταινιων του Richie οπως το Lock Stock πχ.

Καλη ταινιουλα με Statham και τον θεο Vinnie Jones ειναι το Mean Machine. Περνας ευχαριστα την ωρα σου.

nikkos
01-05-08, 17:11
καλά....το lock stock & two smoking barrels και το snatch ήταν κορυφή....τις έχω δει αρκετές φορές την καθε μια, και κάθε φορά το διασκεδάζω...

Gregls
02-05-08, 02:21
Η ΕΞΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ - STREET KINGS μου αρεσε την προτεινω καλη τανια
http://www.foxsearchlight.com/streetkings/

fANis
02-05-08, 04:00
Μόλις γύρισα από το "Ι4"!
Παιδιά να πάτε να τη δείτε την ταινία. ΠΑΡΑ πολύ καλή και δεν την περίμενα έτσι!

Gregls
02-05-08, 22:29
Φανη δεν ξερω φιλαρακι μου την ειδε μουφα εχεις παει εσυ στρατο?

nikkos
03-05-08, 18:46
εγώ είδα χτες το Ironman......πολύ καλό για τα δικά μου γούστα....παραμύθι της Marvel αλλά καλό, και σαν ταινία και σαν στόρι...:):)

fANis
05-05-08, 05:10
Φανη δεν ξερω φιλαρακι μου την ειδε μουφα εχεις παει εσυ στρατο?

Ακόμα έχω καιρό για στρατό...

εγώ είδα χτες το Ironman......πολύ καλό για τα δικά μου γούστα....παραμύθι της Marvel αλλά καλό, και σαν ταινία και σαν στόρι...:):)

Και εμένα μου άρεσε. Για την ακρίβεια σήμερα το είδα και το περίμενα χειρότερο. Καλά η ξανθιά δημοσιογράφος τα έσπασε. Είναι δυνατόν να μας το κάνουν αυτό σε κάθε ταινία? Πάντα ένα γκομενάκι θα μας τρελαίνει ρε ****το!

teddy
06-05-08, 18:54
καλο το Ι4,ενω δεν το περιμενα...ειχε ωραιο γελιο...βεβαια στο τελος το χεσανε λιγο!

fANis
06-05-08, 21:40
Βασικά ο Βουρλιώτης ήταν αίσχος το παλικάρι!
Είδα και το γαμήλιο πάρτυ χθες. Καλό ήταν! Βασικά είχε πολύ ωραία μουσικούλα!

nikkos
07-05-08, 00:12
η δημοσιογράφος καλό τσουλάκι ήταν....τη Γουίνεθ γούσταρα πολύ σε αυτό το ρόλο πάντως...;)

Vassilis
07-05-08, 00:24
Καλα ο Βουρλιωτης γενικα ειναι λιγο ******.... :P

fANis
07-05-08, 01:24
τη Γουίνεθ γούσταρα πολύ σε αυτό το ρόλο πάντως...;)

Απλά τη μισώ. Δε μου αρέσει καθόλου!
Παιδιά να κάνω μια ερώτηση? Πειράζει αν γράφουμε και για ταινίες που έχουν σταματήσει από τον κινηματογράφο και τις έχουμε δει σε dvd?

Vassilis
07-05-08, 02:02
Μιας που ειμαστε σινεφιλ, πιστευω αυτο πρεπει να κανουμε.

Δειτε ολες τις ταινιες του Kubrick αν δεν το εχετε κανει. ΠΟΛΥ μπροστα!

jimmy-gtc
07-05-08, 02:15
Εγω θα ελεγα το Green Street Hooligans. Πολυ ωραιο εργακι

Vassilis
07-05-08, 02:35
Πωπω ναι εκπληκτικη ταινια! Την ειχα δει το καλοκαιρι και μ αφησε μαλακα! Πολυ μπροστα και εντελως αληθινη! Να την δειτε ολοι 100%!

fANis
07-05-08, 03:10
Ταινιάρα το "Green street Hooligans"!
Σε πολλούς θύμισε "Football Factory" αλλά για εμένα ήταν κλάσσης ανώτερη η ταινία. Ειδικά το παλικάρι ο πρωταγωνιστής ήταν όλα τα λεφτά.

Thomas
07-05-08, 11:25
πολύ καλύτερο απο Football Factory όντως :D

fANis
12-05-08, 03:46
Μόλις είδα παιδιά το "Stardust"
Πάρα πολύ καλό. Μου άρεσε τρελά!
Για ακόμη μια φορά ο Robert De Niro απέδειξε τι ηθοποιάρα είναι good1

Thomas
12-05-08, 11:33
+1 το έιδα πριν 5 μέρες πολύ καλό.

Επίσης είδα χθές τις Ζωές των άλλων. Αν και η ταινία είναι πάρα πολύ αργή και δεν μου αρέσουν τέτοιου είδους ταινίες, πιστεύω ότι αξίζει να την δείτε. Ταινιάρα..

gkazan
12-05-08, 20:23
Είδα το Speed Racer... Καλή μεταφορά Manga αλλά παραείναι παιδικό για τα γούστα μου... Δεν κάνανε κανένα Akira καλύτερα λέω εγώ????

fANis
17-05-08, 04:34
Χθες και "An american crime".
Πραγματικά πρώτη φορά που ήθελα να μπω μέσα στο πανί και να αρχίσω στα μπουκέτα την πρωταγωνίστρια. Αξίζει να το δείτε παιδιά, αλλά προετοιμαστείτε. Θα σας γυρίσει το μυαλό!

JackSparrow
17-05-08, 05:22
Έχω αγοράσει εισητήρια για την πρεμιέρα της ταινίας "Ινδιάνα Τζοουνς" την Πέμπτη, ελπίζω να αξίζει...

ΤΟΞΟΤΗΣ
17-05-08, 07:09
Έχω αγοράσει εισητήρια για την πρεμιέρα της ταινίας "Ινδιάνα Τζοουνς" την Πέμπτη, ελπίζω να αξίζει...

Το ειδα ερχομενος απο Σιγκαπουρη στο αεροπλανο μια καλη αντιγραφη ολων των προηγουμενων,η γνωμημου.

JackSparrow
17-05-08, 16:28
Το ειδα ερχομενος απο Σιγκαπουρη στο αεροπλανο μια καλη αντιγραφη ολων των προηγουμενων,η γνωμημου.

Ε καλή θα είναι τότε γιατί μάρεσαν τα προηγούμενα :)

fANis
18-05-08, 02:03
Σκέφτομαι να πάω και εγώ την Πέμπτη να το δω. Θα δείξει όμως γιατί τρέχουμε και δε φτάνουμε!

JackSparrow
18-05-08, 11:32
Κάτσε θα πάω να την δω εγώ και θα σου πω αν αξίζει να πας κι εσύ :p

ΤΟΞΟΤΗΣ
18-05-08, 11:53
Κάτσε θα πάω να την δω εγώ και θα σου πω αν αξίζει να πας κι εσύ :p

ΣΩΣΤΟΣ!!!!!!!!!!

JackSparrow
18-05-08, 12:03
Ε ναι εγώ έτσι κι αλλιώς δε θα πληρώσω για να τη δω με κερδισμένα εισιτήρια θα πάω ;)

fANis
18-05-08, 17:25
Από που κερδίζεις τα εισιτήρια ρε? Από το bowling?
Πάντως δε νομίζω να μην αξίζει η ταινία!

JackSparrow
18-05-08, 17:36
Από που κερδίζεις τα εισιτήρια ρε? Από το bowling?
Πάντως δε νομίζω να μην αξίζει η ταινία!

Ε ναι απο πού αλλού; :) Κι εγώ έτσι πιστεύω, Steven Spielberg και να μην είναι καλή;;

fANis
18-05-08, 17:44
Έχει δει κανένας το "Τζακ σπότ στον έρωτα"?
Λέω να πάω μια βόλτα σήμερα να το δω!

teddy
19-05-08, 19:49
το ειδα φανη το σαββατο,δεν με ξετρελανε!
ειχαν βαλει ολες τις καλες σκηνες στο τεριλερ και η ταινια δεν ειχε τιποτα το ιδιαιτερο παραπερα!
περασα ημι-ευχαριστα 1:30 ωρα!

gram
19-05-08, 19:51
ελπιζω οτι μαθατε οτι βγαινει fast and furious 4.αλλα αργει.

πολυ καλο το awake.jessica alba.

fANis
19-05-08, 20:26
Εσύ που το είδες ρε παράνομε? xaxa5
Θοδωρή δεν αξίζει λες? Ξενέρωσα :p
Θα πάω να το δω μόνο και μόνο για την Diaz. Θεά!

gram
19-05-08, 20:30
σημερα το ειδα και ειναι πολυ καλο.η jessica τα σπαει.

fANis
19-05-08, 20:32
Πειρατή δε ντρέπεσαι :p
Πήγαινε και κανέναν κινηματογράφο :)

gram
19-05-08, 20:34
και το βραδυ θα δω το the eye παλι με την jessica.

fANis
23-05-08, 05:05
Σήμερα και "Indiana Jones". Πήγα τελικά, δεν άντεξα. Πάρκαρα και δίπλα στον "JackSparrow" :p
Καλή η ταινία, πολύ καλά εφέ θα έλεγα. Βασικά αν δεν ήξερα ποιος τη σκηνοθέτησε θα το έβρισκα κατευθείαν. Η ταινία κάνει μπαμ ότι είναι Steven Spielberg. Ε Γιώργο(JackSparrow)? Τι λες και εσύ που την είδες?

JackSparrow
23-05-08, 18:58
Στην προβολή των 21.30 ήσουν κι εσύ?? Η ταινία ήταν πολλή ωραία, γέλιο και περιπέτεια :) Καθόμουν και σε μία δίπλα που είχε ένα υστερικό γέλιο... :p

fANis
23-05-08, 19:22
Όχι εγώ πήγα στις 00.30! Το αμάξι που το πάρκαρα δίπλα σου, κατάλαβες ότι ήταν δικό μου?

DJ Marios
08-06-08, 01:44
Σημερα αξιωθηκαμε να παμε να δουμε Idiana Johnes ηταν παρα πολυ καλο, τελειο, βεβαια ειχε καποιες υπερβολες
αλλα πολυ καλο, οποιος δεν το ειδε χανει.

fANis
08-06-08, 01:59
Σημερα αξιωθηκαμε να παμε να δουμε Idiana Johnes ηταν παρα πολυ καλο, τελειο, βεβαια ειχε καποιες υπερβολες
αλλα πολυ καλο, οποιος δεν το ειδε χανει.

Δε θα έλεγα ότι χάνει κιόλας. Μια χαρά την βλέπεις σε DVD!
Έφυγα παίδες στο σαλόνι να δω rambo :p
Τα λέμε!

JackSparrow
08-06-08, 16:23
Το awake το ξέρει ή το είδε κανείς; Καλό είναι; Αν και το διαφημίζουν στα village δε θυμάμε να είδα ημερομηνία για το πότε θα βγει και δεν το βρήκα και στα προσεχώς του site των village. Έτσι το κατεβάζω με torrents για να μάθουν αυτοί :p

DJ Marios
09-06-08, 01:17
Δε θα έλεγα ότι χάνει κιόλας. Μια χαρά την βλέπεις σε DVD!
Έφυγα παίδες στο σαλόνι να δω rambo :p
Τα λέμε!

Ο Silvester Stalone φαινεται πιο γερος απο τον Harisson Ford. lol

fANis
09-06-08, 01:18
Νομίζω πως με μία φώτο θα σε καλύψω :)

http://img67.imageshack.us/img67/3792/awakegreecekn4.th.png (http://img67.imageshack.us/my.php?image=awakegreecekn4.png)

Υ.Γ Ο Rambo μεγάλο παλικάρι. Την ευχαριστήθηκα την ταινία :D

Γιώργος Ντάνος
09-06-08, 01:28
Το Get Smart φαίνεται να έχει πολύ πλάκα. Βγαίνει στις 19/6.

fANis
09-06-08, 01:29
Γιώργο είδα trailer και πραγματικά με έκανε να μην θέλω να πάω να το δω. ΕΛΕΟΣ μου φάνηκε. Τώρα βέβαια το trailer ξεγελά τις περισσότερες φορέ αλλά και πάλι.... δύσκολα!

DJ Marios
10-06-08, 01:34
Φανη εβαλεσ καμια φωτο παραπανω γιατι αμα εβαλεσ δεν φαινεται.

fANis
10-06-08, 01:36
Όντως δεν φαίνει όταν πατάς πάνω της αλλά νομίζω πως ακόμα και έτσι είναι ευδιάκριτα τα γράμματα!
3 Ιουλίου 2008 η πρεμιέρα στην Ελλάδα!

Asroc
10-06-08, 02:59
Το awake το ξέρει ή το είδε κανείς; Καλό είναι; Αν και το διαφημίζουν στα village δε θυμάμε να είδα ημερομηνία για το πότε θα βγει και δεν το βρήκα και στα προσεχώς του site των village. Έτσι το κατεβάζω με torrents για να μάθουν αυτοί :p

το ειδα, μου αρεσε μπορω να πω ;)

fANis
10-06-08, 03:34
Καταρχάς ρε Μιχάλη μόνο και μόνο που παίζει η Jessica Alba θα σου άρεσε. Τι λέμε τώρα?

JackSparrow
10-06-08, 03:50
Απ το trailer που την είδα μου θύμησε μία ταινία που είχα δει, με έναν που τον δάγκωσε φίδι και τον νομίζαν για νεκρό. Και ενώ αυτός αισθανόταν τα πάντα, δεν μπορούσε ούτε τα μάτια του να κουνήσει και τον είχαν στο νεκροτομείο o_O -dead-

Asroc
10-06-08, 03:54
απο τις μινι ιστοριες του Stefen King; την εχω δει κι εγω ;)
η παραπανω ταινια στηριζεται σε ενα τετοιο γεγονος, αλλα αλλο ειναι το νοημα της...

Η Alba... τη κουκλαρα... ποιος δεν θα την ηθελε για συζυγο;
εμμ.. χμμ... δειτε την ταινια και θα καταλαβετε...

JackSparrow
10-06-08, 03:57
Ναι ναι απ αυτές.. εκείνη που μ άρεσε περισσότερο και έριξα και γέλιο ήταν μ εκείνα τα μικρά στρατιωτάκια που κυνηγούσαν εναν τύπο για να τον σκοτώσουν. lol

fANis
10-06-08, 04:10
Για τους ζωντανούς εφιάλτες λέτε παιδιά ή κάνω λάθος?

JackSparrow
10-06-08, 04:14
ναι γι αυτό http://www.videorama.gr/details.asp?ProductID=45377

gram
10-06-08, 16:18
welcome home roscoe jenkins.εργαρα παιζει ο martin lawrence.πολυ γελιο.

Γιώργος Ντάνος
11-06-08, 02:50
welcome home roscoe jenkins.εργαρα παιζει ο martin lawrence.πολυ γελιο.

Εχει βγει στους κινηματογράφους; Για πες περισσοτερα.

fANis
11-06-08, 04:10
Ναι πήγα και είδα to shutter! Μετριότητα...:(
Δεν είχε σκηνές που τρόμαζες. Ακόμα ένα συνηθισμένο θρίλερ!

JackSparrow
11-06-08, 05:07
Μόλις είδα το awake τέλοιο ήταν! Όπως και η jessica alba :)

fANis
13-06-08, 05:50
Hard candy σε dvd! Μόλις το είδα και μπορώ να πω ότι ήταν πολύ καλό! Το κοριτσάκι πέρα του ότι είναι μοντελάκι είναι μεγάλη ταλεντάρα!

Γιώργος Ντάνος
20-06-08, 02:05
Είδαμε σήμερα εμεις οι τρελοί το Get Smart. Αρκετά καλο, σε στυλ περιπέτειας-κωμωδίας.

fANis
20-06-08, 04:42
"The Happening"
Αρκετά καλό θα έλεγα ως και πολύ. Έχει σκηνές που πραγματικά θα σας σοκάρουν! Αξίζει...

Asroc
20-06-08, 04:59
Definitely, maybe
Μπαμπας εξιστορει στην κορη του πως γνωρισε την μαμα της, αλλαζοντας τα ονοματα απο 3 σημαντικες για αυτον γυναικες.
Ποια ειναι οντως η μαμα;

Καλο, αλλα για να το δεις με την γκομενιτσα μαζι.
Το ιδιο και το What happens in vegas ή καπως ετσι.

Και το The eye καλο ηταν, remake απο το γνωστο γιαπονεζικο

fANis
20-06-08, 05:05
Μιχάλη όντως καλό το "the eye". Ανέλπιστα καλό θα έλεγα :)
Το "definitely, maybe" θέλω πολύ να το δω μόνο και μόνο που παίζει ο άπαιχτος - για εμένα - Ryan Reynolds! Είναι μεγάλο παλικάρι ο τύπος!

Asroc
20-06-08, 05:07
πλακα εχει ο τυπος! που να τον δεις στο Just Friends!
χαααααχαχαχαα!!!!

fANis
20-06-08, 05:12
Έχω δει όλες του τις ταινίες και πραγματικά είναι φοβερός. Τον βλέπεις και γελάς τον τύπο! Μπράβο του :D

DJ Marios
20-06-08, 11:56
Είδαμε σήμερα εμεις οι τρελοί το Get Smart. Αρκετά καλο, σε στυλ περιπέτειας-κωμωδίας.

Καλο, ειχε αρκετες καλες σκηνες, παρολαυτα ειχε την κεντρικη ιδεα του "Κατα λαθος κατασκοπος".

gram
01-07-08, 23:50
college road trip-martin lawrence απλα τελεια.

fANis
02-07-08, 04:22
Καλά είδα το "get smart"!
Πολύ γέλιο ρε παιδιά... Το προτείνω με κλειστά τα μάτια :)

DJ Marios
03-07-08, 01:27
Καλά είδα το "get smart"!
Πολύ γέλιο ρε παιδιά... Το προτείνω με κλειστά τα μάτια :)

Οντως πολυ γελιο γιαυτο και το ειδα την ημερα της πρεμιερας δεν προλαβαινομουνα lol

Bγηκε τιποτα καλο? Το the fast and the furious 4 ποτε βγαινει?

Γιώργος Ντάνος
03-07-08, 01:35
Το Get Smart φαίνεται να έχει πολύ πλάκα. Βγαίνει στις 19/6.

Γιώργο είδα trailer και πραγματικά με έκανε να μην θέλω να πάω να το δω. ΕΛΕΟΣ μου φάνηκε. Τώρα βέβαια το trailer ξεγελά τις περισσότερες φορέ αλλά και πάλι.... δύσκολα!

Στα ΄λεγα εγω. lol

Asroc
03-07-08, 03:39
Αι Φορ, chaos theory, Αρκετα καλα!

step up2 καλουτσικο

deep end (ελληνικο) αρκετα καλο

McGregor
07-07-08, 21:52
Mamma Mia !!! για τους Fan των ABBA, όπως εγώ, ή ταινία ήταν πολύ όμορφη με πολύ χορό και Musical.
Αν δεν σας αρέσουν τα musical να μην πάτε.

fANis
14-07-08, 04:50
Πήγαμε με τον Γιώργο(kalober) και είδαμε το "the bank job". Πολύ καλό θα έλεγα...Jason Statham, τι να λέμε τώρα!

Gregls
14-07-08, 19:46
Εχθες ειδα μια ταινια η μασκα του τρομου, μασκα τρομου κατι τετοιο,
μην το δειτε δεν αξιζει ουτε σαν DVD.

Γιώργος Ντάνος
18-07-08, 12:16
Παίίδες, σε λιγότερο από μια βδομάδα κάνει πρεμιέρα στην Ελλάδα το THE X-FILES: I WANT TO BELIEVE ! Πόρωση...

http://www.villagecinemas.gr/index.asp?a_id=60&parent_id=45&movie_id=001799

http://www.youtube.com/watch?v=Kr1SDHbpMBI

fANis
30-07-08, 05:14
Σήμερα πήγα και είδα τον Batman!
Πάάάάάάάάάάάρα πολύ καλό! Δυόμιση ώρες ταινία και δεν την βαριέσαι ούτε στιγμή! Heath Ledger, απλά τέλειος!
Ο τελευταίος του ρόλος αλλά και από τους καλύτερους :)

gram
30-07-08, 20:50
prom night και meet dave πολυ καλα και τα 2.

gram
02-08-08, 21:39
you dont mess with zohan-adam sandler.πολυ γελιο

karlesg
04-08-08, 21:29
Οταν βγει το WANTED δειτε το! Ταινια που αξιζει άνετα τα λεφτά του σινεμά...

gram
04-08-08, 22:00
εγω την ειδα τελεια η τζολι τα σπαει!!!!!!!!!!!!!!!!!!

fANis
05-08-08, 20:50
Ειδε κανεις το x-files? Αξιζει? Δεν ακουσα τιποτα!

Γιώργος Ντάνος
06-08-08, 01:33
Εγω θα το δω μαλλον αυριο-μεθαύριο. Αφού ειναι x-files αξίζει.

nikkos
06-08-08, 01:38
το wanted το είδα...ψιλοκαλό....ωραίο κώλο η Τζολί, αλλά σαν ταινία δεν έλεγε και πολλά...καλούτσικα εφέ :)

το Hancok και αυτό ψιλοκαλό, είχε μερικά σημεία με γέλιο, η Θερόν ωραία αλλά δεν έπαιξε και πολύ. Ο Γουίλ Σμιθ έχει αρχίσει και γερνάει

ο Ζόχαν είχε γέλιο

Το Meet Dave επίσης μέτριο......

μου φαίνεται ότι όλες οι ταινίες μετά το Dark Knight μου μοιάζουν μούφες ****το...:):):):):)

Γιώργος Ντάνος
08-08-08, 13:26
Είδα χτες το x-files... Για ταινία 'αστυνομική' θα μπορούσε να ήταν καούτσικη. αλλά για x-files όχι. Λίγο απογοήτευση. Περίμενα και γω να δω τίποτα ιδιαίτερα συγκλονιστικό...

DJ Marios
09-08-08, 02:24
Οι αποψεις διίστανται καποιοι φευγοντας ειπαν μαπα και καποιοι τελειο.
εμενα μου αρεσε, αλλα εκει που εδειξε μια εικονα με τον George Bush στον τοιχο ηταν ολα τα λεφτα, ολοι μεσα στην αιθουσα εσκασαν στο γελιο, στα καλα καθουμενα

fANis
09-08-08, 20:40
Ειναι παλι το ιδιο σκηνικο? Παλι στο τελος το αφηνουν μετεωρο το θεμα?

Γιώργος Ντάνος
12-08-08, 01:57
Κάπως έτσι. Εκεί που περιμένεις το ανεξήγητο, τελείωνει.

DJ Marios
12-08-08, 02:26
Tελικα συνειδητοποιησα οτι προκειται για ενα απλο file και οχι X-file...

fANis
22-08-08, 16:59
Λοιπόν χθες πήγα και είδα το "The strangers". Πολύ καλό θριλεράκι και το στόρυ του είναι ίδιο με το γαλλικό "They"

Corsa-GR
22-08-08, 17:43
x-file σιγουρα όχι.. ούτε file θα έλεγα.. ίσως ένα paper.. και πολύ του ήταν...

απογοητευτικό για x-files

fANis
25-08-08, 05:28
Πήγαμε με τον Γιώργο(kalober) και είδαμε το "Γάμος εξπρές". ΠΟλύύύύύ καλή κωμωδιούλα. Ενθουσιαστήκαμε μπορώ να πω.

Υ.Γ Καλά καθόταν δίπλα μου ένα κομμάτι με σορτσάκι πάνω από τον κώλο(Τόσο κοντό ήταν)...Ήθελα να ορμήξω. Άνοιγε και τα πόδια ενώ τα ανέβαζε πάνω στη θέση. Αχχχχχ
Σύγχυση μεγάλη λέμε...

DJ Marios
26-08-08, 17:29
Ρε Φανη σε κινηματογραφο πηγατε ή σε μπ@@@λο...
Τελειος συνδυσμος good1

fANis
27-08-08, 01:37
Άσε μια την ταινία κοιτούσα και μία τις μπουτάρες της :p

slalom
27-08-08, 20:46
Συνοδευόταν?

fANis
28-08-08, 04:36
Ναι από 2 άλλες κοπέλες :p
Πάντως η ταινία ήταν καλή. Μην ξεφεύγουμε και από το θέμα μας :p

slalom
28-08-08, 23:43
ΟΚ!

Η ταινία της άρεσε?

clutchmaster
29-08-08, 01:26
Dont mess with Zohan!!

μιλαμε για πολυ γελιο!!!!

fANis
29-08-08, 02:13
Γελούσε σαν χαζή...Λογικά της άρεσε της χαζής :p

fANis
30-08-08, 03:58
Πήγα και είδα την αγάπη μου την Jolie στο "wanted". Τι να λέμε...ΘΕΑ και τέλειος κώλος. Κατά τα άλλα η ταινία είχε μέσα πολύ ψέμα :(

Γιώργος Ντάνος
30-08-08, 04:05
Δλδ μονο για τη Jolie θα πάμε πάλι. :)

fANis
18-09-08, 06:09
Λοιπόν "Ου φονεύσεις" και "Ζόχαν" την προηγούμενη βδομάδα.
Για την πρώτη μόνο και μόνο για το cast επιβάλλεται κάποιος να την δει. Βέβαια περίμενα πολλά περισσότερα από την ταινία αλλά καθημερινή θα την χαρακτήριζα. Αν και ο De Niro για μένα δεν πιάνεται, στην ταινία ο Pacino έπαιξε καλύτερα. Βέβαια ήταν και ο ρόλος τους τέτοιος.
Τώρα όσον αφορά τον "Ζόχαν" δεν έχω να πω τίποτα. Πολύ γέλιο. Εγγυημένος Adam Sandler. Θυμίζει πολύ "Borat" η ταινία.
Αυτά τα νέα από το μέτωπο :p

clutchmaster
18-09-08, 15:08
Συμφωνω, ο Ζοχαν τα σπαει. Απο εκει και περα εχουμε:

The Happening: Μεγαλη πατατα για μενα, ο Φανης λεει καλουτσικη ηταν.
Kung Fu Panda: Καλουτσικο,αν και περιμενα παραπανω. Περναει ομως πολυ ωραιο μηνυμα.
Wall-E: Μου αρεσε παρα πολυ, ακ και απο το πρωτο λεπτο υποψιαστηκα το τελος! ;)
Love in Vegas: Πολυ ωραια ταινια, γελιο και ρομαντζο, οτι πρεπει να το δειτε με το αλλο σας μισο στο καναπε με κουβερτουλα κλπ κλπ...

GiorgosThess
18-09-08, 15:37
Ζοχαν το ειδα χτες...
Γαματοοοοοοοοοο και πολυ γελιοοοοοοοο

clutchmaster
19-09-08, 05:11
Babylon AD: Μαπα το καρπουζι, ουτε ο Vin Diesel δεν εσωσε την κατασταση. Αν το ηξερα απο την αρχη, τωρα θα κοιμομουν ηδη εδω και 2 ωρες...

tomorrow
19-09-08, 12:28
Δύο είδα αυτήν την εβδομάδα......Wanted:Τρελλή μούφα απο τις ελάχιστες ταινίες που βγήκααπο την αίθουσα κυριολεκτικά τσαντισμένος.....αναγνωρίζω πως επρόκειτο για μια χαζοπεριπέτεια δε περίμενα κάτι cult αλλά ούτε καν για αυτό δεν έκανε...εντάξει η Τζολί άξιζε με το μόνιμο ύφος είμαι έτοιμη ανα πάσα ώρα και στιγμή να έρθω σε οργασμό αλλά μέχρι εκεί...ακούς εκεί ο αργαλιός της μοίρας και πόμολα της συμφοράς και κουραφέξαλα...άσε που δίνεις 10 ευρώ κοντά για να σου πούν στο τέλος στα μούτρα σου πως είσαι *****ας........
Χανκοκ πολύ ωραια ταινία με πολύ ευρηματικό σενάριο....η εμφανισιακή αλλαγή της γκομενας που απο νοικοκυρά έγινε super duper ultra 2 sexy super hero me δερματινα γαματη.....ξεκίνησε ως κωμωδία αλλά ως τι κατέληξε ακόμα το ψάχνω...........ωραια πάντως.......

fANis
19-09-08, 19:32
Σ'άρεσε δλδ το "Hancock" και δε σου άρεσε το "Wanted"? Μεγάλη μούφα μου φάνηκε το Hancock. Βασικά δε μου φάνηκε, ήταν.

Drift-manda...
19-09-08, 19:38
fani sumfwnw apoluta me ton tomorrow polu polu moufa eleos pia mono gia tin jolie aksize na pas pragmatika tzampa lefta...eleos eleos TELOS

fANis
19-09-08, 19:39
Δεν είπα ότι δεν ήταν μούφα το "wanted" απλά και το "Hancock" δεν πήγαινε πίσω. Είχε πολύ ψέμα το "wanted" αλλά εγώ γούσταρα.

Drift-manda...
19-09-08, 19:46
em kata mana kata kuri xixi

tomorrow
19-09-08, 20:22
De sou lew pos to hankok einai H ergara apla perase i wra eyxarista kai sta dedomena tou eidous goustara to senario....to wanted itan o kakos dydimos aderfos kati xiliopaigmenou......kai se leei kai malaka sgto telos...e oxi.....oute kan apti jolie de to dexomai help2suicide3-dead-:crap:

JackSparrow
01-10-08, 23:33
Έχει δει κανείς το "Θα χυθεί αίμα"; Δεν παίζετε στο σινεμά, σε dvd είναι βέβαια, αλλά έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.. από κριτικές ειδικά σε διάφορα sites.

IL PROFESSORE
01-10-08, 23:37
Έχει δει κανείς το "Θα χυθεί αίμα"; Δεν παίζετε στο σινεμά, σε dvd είναι βέβαια, αλλά έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.. από κριτικές ειδικά σε διάφορα sites.
Σε αυτο το στίλ επίσης το τελευταίο τρένο για τη γιόυμα και δεν υπάρχει πατρίδα για μελλοθάνατους. Το θ χυθεί αίμα θα είναι η επόμενη ταινία που θα δω εκτώς συγκλονιστικού απροοπτου, γιατι το εχω αναβάλει αρκετα.

JackSparrow
01-10-08, 23:50
Και τα 2 που είπες τα έχω δει. Ειδικά ο Μπαρντέμ στο "καμιά πατρίδα..." ήταν κορυφή!

Κριτικές για το "Θα χυθεί αίμα":

Που να το φανταζόμαστε ποτέ ότι θα βλέπαμε το πνεύμα του Όρσον Γουέλς
να "στοιχειώνει" την κινηματογραφική ψυχομηχανή του Πολ Τόμας Άντερσον
και μας κάνει να αναφωνούμε ρυθμικά εκστασιασμένοι:
- να' τος ο διάδοχος, να ο "ΠΟΛΙΤΗΣ ΚΕΪΝ" του 21ου αιώνα....
- Να η καλύτερη ταινία της χρονιάς ! - ΘΑ ΧΥΘΕΙ ΑΙΜΑ (Paul Thomas Anderson, Daniel Lupi, JoAnne Sellar )
- Η καλύτερη σκηνοθεσία! - Paul Thomas Anderson
- Το καλύτερο διασκευασμένο σενάριο! - Paul Thomas Anderson, βασισμένο στο βιβλίο του ΑΠΤΟΝ ΣΙΝΚΛΕΡ "OIL!"
- Η καλύτερη μουσική επένδυση! - Jonny Greenwood (ex RADIOHEAD)
- Η καλύτερη φωτογραφία! - Robert Elswit
- Το καλύτερο μοντάζ! - Dylan Tichenor
- Το καλύτερο σκηνικό σετ ! - Jim Erickson
- Και πάνω απ' όλα οι καλύτερες ερμηνείες του αιώνα που διανύουμε (Ντάνιελ Ντέι Λιούις και Πολ Ντάνο)
(http://www.myfilm.gr/article2303.html)

Κι αυτά από έναν που σπάνια να ακούσω καλά λόγια για κάποια ταινία

fANis
02-10-08, 02:22
Javier Bardem και ξερό ψωμί λέμε. Ο άνθρωπος είναι ηθοποιάρα. Ό,τι και να παίξει!

teddy
03-10-08, 20:23
θα χυθει αιμα ε??????
εκτος απο την ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ ερμηνεια του ντανιελ ντε λιουις,η ταινια δεν εχει να προσφερει κατι αλλο...
στατικη,βαρετη σε σημεια,και το σωζει εκτος απο το προαναφερθεν,η πολυ καλη φωτογραφια της...
προσωπικη αποψη ετσι,μην παρεξηγηθω...

hlias_kavala
03-10-08, 21:02
SOHAN ola ta lefta...polu gelio.....

IL PROFESSORE
03-10-08, 22:08
Γαματος ο Μπαρδεμ αλλα εξίσου γαματος κι ο Κριστιαν Μπεηλ στη Γιούμα. ΜΙλάμε ανατρίχιασα...

DJ Marios
04-10-08, 02:18
Σημερα ειδαμε Hancock και ηταν γαματο, μου αρεσε πολυ η εκβαση της ταινιας και η εξελιξη του σεναριου.
Συνδιαζε πολλα και αυτο ηταν καλο για μενα....

fANis
04-10-08, 02:31
Δε μου άρεσε ο Hancock. Μόνο η Theron άξιζε :p

Γιώργος Ντάνος
04-10-08, 02:37
Εμενα καλούτσικο μου φάνηκε.

Μόνο η Theron άξιζε :p
+1000

DJ Marios
04-10-08, 03:15
Οντως πολυ καλη η Theron, καλο κομματι...

IL PROFESSORE
04-10-08, 10:21
Για το Righteous Kill καμία αποψη? Αξίζει??

fANis
04-10-08, 11:46
Το είδα εγώ και ήταν αυτό που φοβόμουν. Μια ταινία που στηρίχτηκε στους ηθοποιούς της :(
Πολύ καλοί και οι 2 - όπως ήταν και αναμενόμενο άλλωστε - με καλύτερο τον Al Pacino. Αν και μεγάλος fun του De Niro ο Pacino έπαιξε καλύτερα. Βέβαια τον βοήθησε λίγο και ο ρόλος του αφού ήταν λιγάκι πιο τρελός.
Γενικά η ταινία ήταν καλή, δεν την έλεγες άσχημη αλλά δεν ήταν η ταινιάρα που όλοι περίμεναν.

IL PROFESSORE
04-10-08, 12:25
Αληθευει οτι αυτοί οι δύο (ειχαν παίξει ακόμη μία ταινία μαζί) μεχρι τώρα δεν επαιξαν στην αλλη ταινία ούτε σκηνή μαζι, και ότι τους βαλαν χωριστα και μετα τους μοντάραν???

fANis
04-10-08, 12:31
Λοιπόν Robert De Niro και Al Pacino έχουν κάνει ακόμα 2 ταινίες. Η μία από αυτές είναι το "The Godfather 2" στην οποία δεν εμφανίζονται ούτε μία φορά μαζί. Πάντα έπαιζαν σε διαφορετικές σκηνές. Η 2η ταινία είναι το "The heat" στην οποία έχουν μόνο 2 σκηνές μαζί. Και οι 2 απλά κορυφαίες.

s5zax
04-10-08, 12:55
Ο Ζαχος στο φυσικο ΑΠΘ. Best τσοντα EVER.

fANis
04-10-08, 13:05
xaxa5 έλιωσα λέμε Ζάχο.
Τόσο καλά πάει τελικά? lol