PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΝΤΙΛΙΑΚΕΣ ΜΕΒΡΑΝΕΣ...!

Bamboozle
18-02-10, 18:43
Καλήσπερα, θα ήθελα να ρωτήσω για μεβράνες...Ρωτήσα παρα πολλους εχθές αλλα...δεν εχω βγαλει συμπερασμα...τι προτιματε εσεις?

kostisfg
18-02-10, 19:03
L U M A R
Παρέχουν καλύτερη θερμομόνωση σύμφωνα με αυτα που μου είπαν όταν έψαχνα.
Όχι το πολύ σκούρο όμως γιατι θα έχεις "προβλήματα".

Asroc
18-02-10, 20:59
Φιλε μου αν κανεις μια αναζητηση θα βρεις τα απαντα!

απλα αφου ο καθενας γραφει οπως θελει (να δω ποτε θα καταργησουμε τα γρικλις!)
θα πρεπει να ψαξεις για:
fime, fyme, φιμέ, φυμέ, φιμε, φυμε, μεμβράνες, μεμβρανες, memvranes, membranes, lumar, llumar, λουμαρ, λούμαρ, 3μ, 3m
κλπ κλπ

Astra & Orama
18-02-10, 21:23
Φιλε μου αν κανεις μια αναζητηση θα βρεις τα απαντα!

απλα αφου ο καθενας γραφει οπως θελει (να δω ποτε θα καταργησουμε τα γρικλις!)
θα πρεπει να ψαξεις για:
fime, fyme, φιμέ, φυμέ, φιμε, φυμε, μεμβράνες, μεμβρανες, memvranes, membranes, lumar, llumar, λουμαρ, λούμαρ, 3μ, 3m
κλπ κλπ

xaxa3xaxa3xaxa3xaxa3xaxa3xaxa3

PanosGTC
18-02-10, 21:30
Εγώ που έχω βάλει llumar είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Το καλό είναι ότι καλύπτονται από εγγύηση εφ’όρου ζωής. Πολύ σημαντικό ρόλο έχει που θα κάνεις τοποθέτηση, ώστε αυτός που θα το αναλάβει να ξέρει.

niccc
18-02-10, 21:33
3Μ ή Lumar μην σκεφτείς να βάλεις κάτι άλλο!!:D

germanos
18-02-10, 23:33
johnson φιλε πολυ καλη μεμβρανη και τελεια προστασια απο τον ηλιο.

Asroc
18-02-10, 23:38
οι LLumar εχουν μεταλικα στοιχεια στην μεμβρανη
που εμποδιζουν καποιους μικροπομπους να εχουν καλη ληψη (gps - teo κλπ) αλλα οχι κατι τραγικο.
Επισης ιριδιζουν αν εχεις πολωτικα γυαλια ηλιου. Εχουν πολυ καλη αποροφητικοτιτα ομως.

Απο την αλλη η 3Μ εχει και χωρις μεταλικο πλεγμα (αναλογα την αντιπροσωποια - ρωτηστε)
που δεν εχει τα παραπανω συν και πλην.

1.8 140hp fotis
19-02-10, 00:32
Εγώ που έχω βάλει llumar είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Το καλό είναι ότι καλύπτονται από εγγύηση εφ’όρου ζωής. Πολύ σημαντικό ρόλο έχει που θα κάνεις τοποθέτηση, ώστε αυτός που θα το αναλάβει να ξέρει.
και εγω τις ιδιες εχω και ειμαι ευχαριστημενος αλλα με την εγγυηση που λες ειναι λιγο περιεργα τα πραγματα οπως με ολες τις εγγυησεις;)

opc24
19-02-10, 14:41
Παιδιά Καλησπέρα σας δουλεύω στην llumar http://www.llumar.gr και είμαι στο club σας
για να σας λύσω διάφορες απορίες και να σας δώσω κάποιες συμβουλές σε ότι έχει να κάνει
με τις αντηλιακές μεμβράνες των αυτοκινήτων σας και την ισχύουσα νομοθεσία!!

fANis
19-02-10, 14:50
Παιδιά Καλησπέρα σας δουλεύω στην llumar http://www.llumar.gr και είμαι στο club σας
για να σας λύσω διάφορες απορίες και να σας δώσω κάποιες συμβουλές σε ότι έχει να κάνει
με τις αντηλιακές μεμβράνες των αυτοκινήτων σας και την ισχύουσα νομοθεσία!!

Εγώ που έχω alu light την έχω πατήσει αν με σταματήσουν ε?
Εγώ πάντως είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Με έχουν σώσει :)

Astra & Orama
19-02-10, 15:00
και γω alu light εχω αλλα στο τετραγωνο!:D

fANis
19-02-10, 15:39
και γω alu light εχω αλλα στο τετραγωνο!:D

Κλάφ'τα Χαράλαμπε δηλαδή :p

opc24
19-02-10, 16:02
παιδιά εάν έχετε βάλει της alu light είσαστε παράνομοι μόνο για της πόρτες οδηγού και συνοδηγού αν και αυτό δεν είναι και μεγάλο πρόβλημα μην σας αγχόνη. το θέμα είναι να έχετε τα κατάλληλα αυτοκόλλητα πάνω στην μεμβράνη στης πίσω πόρτες δηλαδή από την μεσαία κολόνα και πίσω και την καινούργια βεβαίωση που αναγράφη την καταλληλότητα και τον τύπο της μεμβράνης. συνήθως ζητανε να δουν μόνο αυτή την βεβαίωση. τώρα υπάρχει βέβαια και το κλασικό παραθυράκι στην νομοθεσία η οποία λέει πως μπορείς να πάρεις ένα χαρτί για κάποια δερματική ασθένεια η κάποια ασθένεια των ματιών από ένα δημόσιο νοσοκομείο έτσι είσαι 100% καλυμμένος για όλες τις μεμβράνες!!

fANis
19-02-10, 16:07
Εμένα τα αυτοκόλλητα μου τα έβαλαν πάνω στην βεβαίωση. Τρίχες βασικά, τίποτα δε ζητάνε. Αν γουστάρει να σε γράψει δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

opc24
19-02-10, 16:14
τα αυτοκόλλητα πρέπει να μπουν και στα τζάμια του αυτοκινήτου αλλιώς δεν ισχύει η βεβαίωση. Η νομοθεσία λέει αυτό http://www.llumar.gr/displayITM1.asp?ITMID=20 εάν τα καλύπτεις δεν μπορούν να σου κάνουν απολύτως τίποτα!!

Astra & Orama
19-02-10, 16:23
τριχες! σε γραφουν κανονικα και μετα σου λενε αντε να βγαλεις ακρη με τον διοικητη!

vaggelis00
19-02-10, 16:36
einai kathara sto thema tou astinomikou pou tha se stamatisei. i moni periptwsi na apofigeis to grapsimo einai na exeis xarti apo dermatologo i ofthalmiatro

Astra & Orama
19-02-10, 16:46
και παλι μπορει να σε γραψει και να σου πει τρεχα στα δικαστηρια αν θελεις να δικαιωθεις!!

vaggelis00
19-02-10, 16:48
kala nai omws ekei tha dikaiwtheis efoson exeis tetoio xarti ;)

fANis
19-02-10, 16:48
Εδώ πάντως Νέαπολη σε εμάς κυκλοφορούν συνέχεια με τα ωραία τους μηχανάκια και σταματάνε αβέρτα!

Astra & Orama
19-02-10, 17:09
kala nai omws ekei tha dikaiwtheis efoson exeis tetoio xarti ;)

το τρεξιμο δεν το γλυτωνεις ομως!!!

theof
19-02-10, 23:40
οτι θελουν κανουνε εμενα πηγε να με γραψει για το πισω τζαμι του tigra που ειναι απο την μανα του φιμε διοτι εαν δεν ηταν δεν θα υπηρχε σαλονι."ρε παιδια απο το εργοστασιο ειναι ετσι δεν του εχω βαλει τιποτα"λεω εγω "να τα αλλαξεις διοτι την επομενη θα σε γραψουμε".ρε ουστ απο δω...

theof
19-02-10, 23:41
κατσαπλιαδες

Bamboozle
22-02-10, 21:53
Παιδες back και παλι στο θεμα μας :D:D:D Πηγα σημερα στη πολιχνη για LLumar στο κεντρικο της και μου ειπε 200 ευρο σαν πολλα δεν ειναι?/???

niccc
22-02-10, 22:08
Παιδες back και παλι στο θεμα μας :D:D:D Πηγα σημερα στη πολιχνη για LLumar στο κεντρικο της και μου ειπε 200 ευρο σαν πολλα δεν ειναι?/???
Καλά είναι...

michaelGTC
22-02-10, 22:29
εγω την παρασκευη περασα στο καταστημα στο Ψυχικο 170 μου πηρε.
στο τηλεφωνο μου ειπε 190 οταν πηγα να πληρωσω μου ειπε 170

fANis
23-02-10, 11:35
Εδώ Θεσ/νίκη 190Ε πάει το μαλλί για Llumar.

michaelGTC
23-02-10, 13:06
Εδώ Θεσ/νίκη 190Ε πάει το μαλλί για Llumar.

και αν πας 2 αυτοκινητα στην θεσσαλονικη σου κανει εκπτωση 10 %

fANis
23-02-10, 13:19
και αν πας 2 αυτοκινητα στην θεσσαλονικη σου κανει εκπτωση 10 %

Μμμμμ ξοδεύτηκαν.

mixos_str
26-02-10, 14:02
Για τα 2 μπροστινα σε corsa d ποσο λετε να μου παρουν?Εχω το καινουργιο που εχει εργοστασιακα πισω φιμε κρυσταλλα. ποιο μοντελο να βαλω για να ταιριαζει με τα μαμα μαυρα κρυσταλλα? εχει βαλει κανεις για να με βοηθησει?

fANis
26-02-10, 14:14
Κανένα 80άρι να υπολογίζεις φίλε μου. Παραπάνω μπορεί, παρακάτω με τίποτα.
Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι θα ταίριαζε περισσότερο το 2ο στάδιο.

opc24
26-02-10, 14:25
η τιμη για τα μπροστινα ειναι 65 ευρω ενεξαρτητα απο το πια μεμβρανη θα βαλεις!!!

fANis
26-02-10, 15:08
Εμένα πάλι 2 φίλοι μου που έβαλαν μόνο μπροστά πλήρωσαν και οι 2 από 80 και σε διαφορετικά μαγαζιά κιόλας.

filipposvolos
26-02-10, 15:16
παιδια και εγω που εβαλα στον βολο 190 πηραν...llumar

opc24
26-02-10, 15:33
η τιμή για τα 2 μπροστινά είναι αυτή 65 ευρώ εάν θέλεις να το επιβεβαιώσεις επικοινώνησε με κάποιο από τα καταστήματα..
http://www.llumar.gr/displayITM1.asp?ITMID=5
190 που λέει ο φίλος είναι για ολόκληρο 3 θυρο!!!

Marios G
26-02-10, 16:18
Αν θες για φιμέ πας σε έναν γιατρό του δημοσίου σου βγάζει χαρτί ότι έχεις φωτοευαισθησία ή στα μάτια η στο δέρμα και έτοιμος και μετά είσαι νόμιμος και για να βάλεις μπροστά φιμε.:cool:

xanthiotis
19-05-10, 16:43
Καλησπερα!Εβαλα και γω σημερα τις llumar Alu light.Μεγαλη αλλαγη στην εμφανιση!!Τωρα αυτα που ψαχνω και δεν εχω βρει ειναι ο νομος που ισχυει για τις μεμβρανες στο σημειο που λεει οτι αν εχεις προβλημα δερματολογικο ή οφθαλμολογικο και εχεις χαρτι απο δημοσιο νοσοκομειο οτι εισαι οκ.Θελω να τα εχω για να τα δειξω αν τυχω σε κανενα περιεργο που θα με σταματησει.Και κατι αλλο ασχετο,τα φιμε τζαμακια που μπαινουν στις πινακιδες κυκλοφοριας,δεν ειναι παρανομα?Ρωταω γιατι γνωστος μου αστυνομικος εχει και φιμε και τζαμακια στο αμαξι του.........

Υ.γ Ξερει κανεις ποσο ειναι το προστιμο?ΜΠρρρρρρ μακρια απο μας!!

ParganMan
19-05-10, 16:48
Καλησπερα!Εβαλα και γω σημερα τις llumar Alu light.Μεγαλη αλλαγη στην εμφανιση!!Τωρα αυτα που ψαχνω και δεν εχω βρει ειναι ο νομος που ισχυει για τις μεμβρανες στο σημειο που λεει οτι αν εχεις προβλημα δερματολογικο ή οφθαλμολογικο και εχεις χαρτι απο δημοσιο νοσοκομειο οτι εισαι οκ.Θελω να τα εχω για να τα δειξω αν τυχω σε κανενα περιεργο που θα με σταματησει.Και κατι αλλο ασχετο,τα φιμε τζαμακια που μπαινουν στις πινακιδες κυκλοφοριας,δεν ειναι παρανομα?Ρωταω γιατι γνωστος μου αστυνομικος εχει και φιμε και τζαμακια στο αμαξι του.........

Υ.γ Ξερει κανεις ποσο ειναι το προστιμο?ΜΠρρρρρρ μακρια απο μας!!

Τα φιμέ τζαμάκια είναι εντελώς παράνομα.
Αν σε πιάσουνε σε γράφουν χωρίς οίκτο και έλεος.
Ο φίλος σου είναι μπάτσος οπότε μπάτσος δεν γράφει άλλο μπάτσο!
Αυτοί είναι υπεράνω του νόμου...
Ε ρε Ελλαδάρα...

1.8 140hp fotis
19-05-10, 21:49
οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω με χαρτι απο το νοσοκομειοπου να λεει παθηση σε σχεση με τον ηλιο εισαι κομπλε!!
παναδες παιζουν πολυ και ειναι και πιο ευκολο μιας και ολοι κανουν παναδες απο τον ηλιο;)

opc24
20-05-10, 13:40
ΤΟ ΦΕΚ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΕΔΩ
www.yme.gr/getfile.php?id=1584

καλό είναι να υπάρχει!

MiltosOPC
22-03-11, 19:53
Πηγα σημερα το πρωι και τοποθετησα μπροστα φιμε 3M CS35 για να τα ταιριαξω με τα ηδη φιμε πισω κρυσταλλα.Μεχρι εδω ωραια!Γυρνωντας σπιτι παρατηρησα αρκετες φουσκαλες και σε καποιο σημειο σαν πολυ πολυ μικρη τσακιση!Μιλησα με τον μαστορα και ειπε οτι ολα αυτα ειναι φυσιολογικα και θα φυγουν γιατι πρεπει να κολλησει καλα η κολλα και τετοια!Μου ειπε πως αν δεν διορθωθει μεσα σε κανα δυο μερες να περασω απο εκει!Ρε παιδια εχετε καποια αποψη γιατι παω να σκασω....

michaelGTC
23-03-11, 00:06
Πηγα σημερα το πρωι και τοποθετησα μπροστα φιμε 3M CS35 για να τα ταιριαξω με τα ηδη φιμε πισω κρυσταλλα.Μεχρι εδω ωραια!Γυρνωντας σπιτι παρατηρησα αρκετες φουσκαλες και σε καποιο σημειο σαν πολυ πολυ μικρη τσακιση!Μιλησα με τον μαστορα και ειπε οτι ολα αυτα ειναι φυσιολογικα και θα φυγουν γιατι πρεπει να κολλησει καλα η κολλα και τετοια!Μου ειπε πως αν δεν διορθωθει μεσα σε κανα δυο μερες να περασω απο εκει!Ρε παιδια εχετε καποια αποψη γιατι παω να σκασω....

Όπως ακριβως στα ειπε ειναι. στο δικο μου δεν ειχε καμια φουσκαλα αλλα απο φιλους μου που ξερω οτι δεν ειναι τιποτα οι φουσκαλες, αν το χτυπησει ο ηλιος θα εξαφανιστουν. αν δεν φυγουν το πας και στο ξαναπερναει μην αγχωνεσαι εφ όρου ζωης εγγύηση εχουν

MiltosOPC
23-03-11, 00:16
Σ'ευχαριστω φιλε μου!Για να πω την αληθεια δεν το ειδε καθολου ηλιος σημερα το αμαξι.Αυριο μεθαυριο ελπιζω να ειναι ολα τελεια!

Mixalis90_GTC
10-05-11, 17:32
Re paides pws mporw na bgalw ena xartaki apo to giatro gia ilioauestisia i dermatologika...?

GTC25
10-05-11, 21:24
αν βαλεις μια νορμαλ σε σκουροτητα μεμβρανη δεν θα σου πουν ποτε τιποτα!!αν το κανεις πισσα τοτε αναλαμβανεις τις ευθυνες σου!!

Mixalis90_GTC
11-05-11, 00:18
Exeis balei esy membranes?pia marka exeis balei kai ti stadio?

toretto
13-05-11, 14:42
kalispera paides gia emena mias kai eixa kai filo p mou eipe dio pragmatakia p exei doulepsi xronia se topothetisi mebranon san 3m kamia.ektos apo egyhsh eforou zohs p dinoun oles pleon exei egyhsh ksekolimatos thampomatos....exo dei amaksi na mi ksekolaei i lumar apo pano kai na menoun komatia !!!ase p se timi rolou i 3m einai 2plasia timi apo tin lumar kai kathe alli kai parola ayta oi times sta magazia einai idies pano kato kai se lumar kai se 3m !!!

Salonicios8
08-06-11, 08:21
Δεν ξέρω αν η Llumar είναι η καλύτερη αλλά σίγουρα ανήκει στις 3 καλύτερες.Κοστίζει αλλά ότι δίνεις παίρνεις.ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΞΕΚΟΛΛΗΣΕΙ έχει να κάνει με τον τι μάστορας βρήκες.Σε εμένα με το νύχι δοκίμασα να τη βγάλω και δεν έβγαινε!!!!!!!!!!!!!!!
Επίσης αυτοί χρησιμοποιούν ειδικό υγρό που βγαίνει με ξύστρα.
Κορυφή!

Salonicios8
08-06-11, 08:22
Το καλύτερο απο την ιστοσελίδα τους να βρεις ποιοι τα περνάνε στη γειτονιά σου και να απευθυνθείς εκεί..

Salonicios8
08-06-11, 08:23
Α και το κυριότερο,πλέον επιτρέπεται παντού εκτός απο το μεγαλο μπροστά τζάμι!Ακόμα και τα εμπρός πλευρικά επιτρέπονται..

Dimis_viper
09-01-12, 22:38
Και γω lumar φοράω και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Φίλοι μου με 3Μ το μετάνιωσαν. Είναι πολύ σκληρές και έχουν γεμίσει γρατσουνιές.

thodoris opc
09-01-12, 23:55
παιδια ειμαι σε ενα δίλημμα λεω να βαλω φημεδακι της 3μ αλλα να βαλω το τερμα σκουρο μαυρο η ενα σταδιο ποιο κατω?

georen
10-01-12, 00:21
Α και το κυριότερο,πλέον επιτρέπεται παντού εκτός απο το μεγαλο μπροστά τζάμι!Ακόμα και τα εμπρός πλευρικά επιτρέπονται..

τωρα αυτο που το εμαθες; γιατι εγω αλλα ξερω

παιδια ειμαι σε ενα δίλημμα λεω να βαλω φημεδακι της 3μ αλλα να βαλω το τερμα σκουρο μαυρο η ενα σταδιο ποιο κατω?

γνωμη μου οχι το πολυ μαυρο τσιμπα ενα η και δυο σταδια κατω για να μην προκαλεις τα στρουμφ

Dimis_viper
19-01-12, 14:31
Εγώ θα σου πρότεινα όχι τέρμα σκούρο και για τα στρουμφ αλλά και γιατί όταν θα οδηγάς νύχτα θα δείς οτι θα δυσκολεύεσαι πολύ στην ορατότητα. Εγώ 1η σκάλα έβαλα και την διαφορά την είδα.

stergios25
19-01-12, 15:35
για μένα βαλε το πιο σκούρο! τη κληση εαν ειναι θα τη φας δε τη γλιτώνεις! εμενα με το πιο απαλο με γράψαν.

thodoris opc
19-01-12, 17:27
Αν και με τα στρουφ δεν εχω προβλημα λογο γνωρημιων! σκεφτομαι τελικα να βαλω το ενα τσακ πριν το τερμα σκουρο της 3m την cs-20!

TORO
10-05-12, 00:57
ρε παιδια μια βοηθεια για φιμε,τι να βαλω?τι να βαλω στο αστρακι?εχω βρει εναν που με ειπε 80ε 3Μ..οχι σε μαγαζι,εξω.δουλευει σε μαγαζι που βαζει φιμε και με ειπε οτι θα μου τα βαλει στο σπιτι με 80ε.τι λετε?ααα,και εγγυηση και χαρτι για κτεο με ειπε!!

koumparos
10-05-12, 01:03
3M και 80Ε τοποθετημένα? Ούτε καν. Υπερβολικά λίγα.

georen
10-05-12, 01:10
3M και 80Ε τοποθετημένα? Ούτε καν. Υπερβολικά λίγα.

συμφωνω εκτος αν η τιμη που του ειπε δεν ηταν για ολα γυρω γυρω εκτος του παρμπριζ αλλα μονο για τα πισω ας πουμε; καπου εκει θα βγαινει στο περιπου
για ολα πολυ φτηνα μου ακουγονται εκτος αν παιζει τρελο κερδος στην μεση (αρα εχει τρελλη εκπτωση) ή μιλαμε για αλλη ζελατινα οχι 3Μ

TORO
11-05-12, 00:07
βασικα τα 3Μ τι προελευσης ειναι?αυτος με ειπε για κατι μεβρανες Αμερικανικες 80ε.αλλα οταν τον ειπα για 3Μ δεν με εκανε αυξηση τιμης,στα 80ε με ειπε παλι.

michaelGTC
11-05-12, 02:51
80 ευρο 3Μ δεν εχω ακουσει ποτε. συνηθως εχουν απο 160 μεχρι 220.
τωρα αν ειναι οντως 3Μ αυτες βαλτες με κλειστα τα ματια

thodoris opc
11-05-12, 17:37
Εγώ πριν 20 ημέρες έβαλα μεμβράνες της 3m και μου πήραν 150 ευρώ σε σχέση με το 2009 οπού στο 207 rallye ο ίδιος μου είχε πάρει 190 ευρώ! Από μια συζήτηση που είχαμε μου είπε ότι θα φέρουν μεμβράνες από Αμερική ιδίας ποιότητας με της 3m και θα κοστίζουν 80 ευρώ!

georen
11-05-12, 17:47
οποτε θοδωρη επιβεβαιώνεις αυτο που εγραψα πριν οτι ειναι αλλη μαρκα στα 80 ευρω που ειπαν του φιλου μας και οχι γνησια 3Μ

vassiliosm
11-05-12, 20:53
Αν μπορεί ο φίλος με τα 80ευρώ να μου στείλει pm το τηλ. του μάστορα που τις περνάει. Η τιμή είναι πολύ καλή. Θα βάλω από τη μέση και πίσω.

thodoris opc
11-05-12, 21:19
οποτε θοδωρη επιβεβαιώνεις αυτο που εγραψα πριν οτι ειναι αλλη μαρκα στα 80 ευρω που ειπαν του φιλου μας και οχι γνησια 3Μ

Ναι, έτσι μου ανέφερε ότι δεν θα είναι 3m αλλά θα είναι ίδιας ποιότητας και θα κοστίζει 80 ευρώ (το τελευταίο μπορεί να το είπε και για εμπορικούς λόγους)

TORO
13-05-12, 19:37
με ειπε οτι ειναι απο αμερικη και με 80ε.....βασικα για την ακριβεια,100ε με ειπε.αλλα εχω 2 αμαξια που θα τον παω και ειπα με 80ε το καθενα...εσεις τι λετε,αξιζει?

german
13-05-12, 19:41
ilumar φιλε τισς εχω βαλει σε ολα τα opel που ειχα κ ποτε δεν ειχα προβλημα σε τιποτα!παντα με πιστοποιητικο για κτεο

TORO
13-05-12, 19:42
ναι,συμφωνω σε αυτο που λες...αλλα διαβασε λιγο αυτα που γραφω και πιο πανω να δεις για τι αναφερομαι..εσυ τι λες?

german
14-05-12, 16:22
pisteyw kalytera na valeis kati pio epwnymo!tha dwseis kati parapanw alla tha sai hsyxos