PDA

Επιστροφή στο Forum : Σερβις στον Μαγοπουλο

SerresCorsaClub
11-01-10, 18:15
Εχω ακουσει απο πολλους και απο Σερρες ατομα που πανε για σερβις στον μαγοπουλο αλλα δεν ξερω λεπτομερειες για το συνεργειο .. Δεν βρισκω ουτε τηλεφωνα (στην σελιδα της οπελ δεν τον εχει μεσα) αν μπορει να μου πει καποιος το τηλεφωνο και αν ειναι εξουσιοδοτημενο συνεργειο και που κοντα βρισκεται για να κλεισω ενα ραντεβου μεσα στην εβδομαδα

Vakos
11-01-10, 18:44
Opel Μαγοπουλος
Ν. Μοναστηρίου 8 Κορδελιο
τηλ: 2310769419

Πολυ καλή εξυπηρέτηση και τιμες. Βρισκεται κατω απο την αερογεφυρα Κορδελιού. Ειναι εξουσιοδοτημένος.

SerresCorsaClub
11-01-10, 18:56
Ευχαριστω φιλε .. και γω τα ιδια εχω ακουσει πολυ λογικες τιμες αντιθετα με Σερρες και πολυ καλο σερβις.. απο πολλα ατομα γιαυτο και θα παω εκει...

Vakos
11-01-10, 19:42
και εγω πατριδα το πηγαινα Σερρες για service αλλα οι τιμες εκει ειναι απαγορευτικες. Για την ιδια εργασια και ανταλακτικα να υπολογιζεις περιπου 30% κατω. Εμενα με συμφερει γιατι ειναι πολυ κοντα στην δουλεια μου και επειδη γνωρισα τα παιδια και τα εμπιστευομαι απολυτα.

SerresCorsaClub
18-01-10, 13:23
Ετσι ακουσα και γω αυριο κιολας εχω ραντεβου για σερβις ειδωμεν!!

vgr
19-01-10, 06:32
Σε Diesel κάνει service ρε παιδιά ο Μαγόπουλος :confused:
Ψάχνω ένα εξουσιοδοτημένο service opel στη Θεσσαλονίκη που να έχει πείρα στα diesel γιατι απο την αντιπροσωπεία είμαι :mad:

kalober
19-01-10, 16:57
Elaxistoi apo emas exoun diesel....den gnorizw prosopika kapoion me diesel pou na pigainei ston magopoulo.... Ektos kai an mou diafeugei...
Den xaneis tpt na pas na dokimaseis kai na exeis diki sou apopsi :)

SerresCorsaClub
19-01-10, 21:22
Πηγα σημερα για Σερβις (μεγαλο) στον Μαγοπουλο ... πραγματικα τα παιδια ολα εξυπηρετικα (kalober μου ειπε η Αννα οτι το εκανες την τριτη εσυ..) Ολα αψογα οτι μικροπροβληματακια ειχα ολα εγιναν τζαμι ......
Πραγματικα πολυ λογικες τιμες ...στο σερβις εκτος το οτι το μονο εξτρα ηταν μια φουσκα στο ψυγειο .. πληρωσα για ολο το σερβις ... 178 Ευρω!!!! Σιγουρα αξιζει να τραβιεμαι απο Σερρες για τετοιο συνεργειο ... βασικα σκεφτομαι να ριξω ενα Σκαναρισμα τις αποδειξεις τι πληρωσα περσυ στην μακ μοτορς και τι πληρωσα φετος... Οταν τους ειπα τι πληρωσα προπερσυ στο αντιστοιχο σερβις παντως γελουσαν κανα 10λεπτο ...

Magopoulos FTW !

dannyman
20-07-11, 22:58
Εχω opel zafira 1.9cdti 2008 μοντ.Πηγα για το service των 90.000 κμ στην motostar θεσσαλονικη.Οι ανθρωποι ξερουν απο diesel -πολλα ταξι-ειναι εξυπυπηρετικοι και καλες τιμες Καμια σχεση με opel sinis.

killerg3
21-07-11, 00:54
otan les olo to serbis 178 ee?? mporeis na mas peis an thes ti perielambane??

johngts08
21-07-11, 11:40
otan les olo to serbis 178 ee?? mporeis na mas peis an thes ti perielambane??

τα βασικα λαδια 100% συνθετικα/φιλτρα ολα/μπουζια/ελεχοσ γενικα wave1

johngts08
21-07-11, 11:58
εγω εχω το GTS VECTRA αυτα τα λεφτα δινω και για το μεγαλο θελει 500 ευρο μιλαμε για ιμαντα χρονισμου και γενικο service ,γενικα εχει καλυτερεσ τιμεσ απο αλλουσthumbs1

teo_3
21-07-11, 23:50
Σε Diesel κάνει service ρε παιδιά ο Μαγόπουλος :confused:
Ψάχνω ένα εξουσιοδοτημένο service opel στη Θεσσαλονίκη που να έχει πείρα στα diesel γιατι απο την αντιπροσωπεία είμαι :mad:

......φυσικά κάνει service σε diesel....αρκεί να ΜΗΝ είσαι ταρίφας γιατί έχουν ένα θέμα με αυτούς.....τρώς πόρτα !

george1800
10-12-11, 18:38
σερβης στο αστρα 1.7 disel .... λαδια, φιτλτρο λαδιου πετρελεου αερα 120 ευρο το εκανα εχθεσ καλα ειναι?

GiorgosThess
10-12-11, 19:32
σερβης στο αστρα 1.7 disel .... λαδια, φιτλτρο λαδιου πετρελεου αερα 120 ευρο το εκανα εχθεσ καλα ειναι?

Παρα πολλα ειναι...
Τι γινεται ρε παιδια αυτα συνθηθως πηγαιναν στα 55 με 65 ευρω πανω κατω...

ASTRA4543
10-12-11, 20:17
Παρα πολλα ειναι...

+1

Gregls
10-12-11, 23:41
Παρα πολλα ειναι...

Τοσο παιρνουν μονο για αλλαγη λαδιου φιλε και τα disell αν δεν κανω λαθος εχουν διαφορετικο φιλτρο πετρελαιου πιο ακριβο.

opelmania
12-12-11, 01:24
προσφατα πηγα στον Μαγοπουλο και εκανα αλλαγη ιμαντα χρονισμου,ρουλεμαν και αντλια νερου συνολο 300 ευρω.
αλλοι μου λενε ηταν ακριβα,αλλοι παλι καλη τιμη.δεν ξερω,τι να πω.....
πλεον αντιπροσωπεια την εκοψα.δεν ξερψ κανεναν αλλον να παω.και τον Μαγοπουλο απο το φορουμ τον εμαθα...

GiorgosThess
12-12-11, 03:58
Τοσο παιρνουν μονο για αλλαγη λαδιου φιλε και τα disell αν δεν κανω λαθος εχουν διαφορετικο φιλτρο πετρελαιου πιο ακριβο.

60 ΕΥΡΩ ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ ;;;;;

Gregls
12-12-11, 04:11
60 ΕΥΡΩ ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ ;;;;;

Δεν ξερω ρε ματζηρη παρε και ρωτα...

christoi
12-12-11, 04:52
πλεον αντιπροσωπεια την εκοψα.δεν ξερψ κανεναν αλλον να παω.και τον Μαγοπουλο απο το φορουμ τον εμαθα...

Ανακάλυψα και ένα συνεργείο πάνω από τον φοίνικα στην ανατολική Θεσσαλονίκη. Το επισκέφθηκα μία φορά για το μικρό σέρβις. Φιλικότατοι άνθρωποι και εξυπηρετικότατοι. Και φυσικά επιτρέπουν την παρουσία κατά την εργασία τους. Μου έκανε εντύπωση ένας νεαρός που είναι μαζί τους (προφανώς βοηθός) που έχει λατρεία με τα Astra H και εκτός του ότι το πρόσεχε σαν τα μάτια του, μου γυάλισε και την μηχανή!! Επίσης, ισχύει και σε αυτούς το παρακάτω που έγραψα.

Ένας άλλος τρόπος για φθηνότερα σέρβις, είναι να αγοράζετε τα υλικά και να πληρώνετε στο συνεργείο μόνο την εργασία. Αλλά, αν γίνει κάτι λόγο αστοχίας υλικού, τρέχετε στον πωλητή των υλικών και όχι στο συνεργείο.

ΝΙΚΟΣ ΠΕΡΙΦΑΝΟΣ
29-03-12, 23:16
καλησπερα σε ολους εχω το meriva σημερα εκανα γενικο ( λαδια 10/40 της general motor ολα τα φιλτρα και καμπινας , μπουζι,ελεγχο παραφλου, φρενων, αλλαγη βαρβολινες μια τσιμουχα γιατι εχανε συνολο 205 ευρω !!!

Mentalist1974
30-03-12, 00:47
καλησπερα σε ολους εχω το meriva σημερα εκανα γενικο ( λαδια 10/40 της general motor ολα τα φιλτρα και καμπινας , μπουζι,ελεγχο παραφλου, φρενων, αλλαγη βαρβολινες μια τσιμουχα γιατι εχανε συνολο 205 ευρω !!!

πω πω κλεψιμο ο Μαγοπουλος....

Macedonia_Greece
14-08-12, 15:36
Ευγενικότατοι , σύντομοι , τιμάρες και σίγουρα στο επόμενο σέρβις εκεί! Γενικό σέρβις ( μεγάλο ) 165Ε .

ALUSAK
16-08-12, 22:38
ειναι πολυ καλα παιδια και πολυ καλα μαστορια!
με τον δημητρη γνωριζομαι πρωσοπικα.