PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποσες κλισεις εχετε φαει?

Psycho1988
02-12-09, 20:25
Αναρωτιομουν ποσοι απο το club εχουν παρει εστω και μια κλιση?Λογικα ολοι τους!!! αλλα για πιο λογο?Ας πουμε σε αυτο το θεμα για τις κλισεις μας και τις ιστοριουλες μας με την αστυνομια...Ας αναψουν τα πληκτρολογια!!!!!!

Ξεκινω με τα δικα μ.
3κλισεις εχω μεχρι στιγμης 2 για παρανομο παρκαρισμα και μια προσφατη(28/11/09) 200 ευρω και 5 ποντοι για παρανομη προσπεραση στην Αλεξανδρια Ημαθιας...
καθως πηγαινα να πλυνω το αμαξι ειχα μπροστα μ εναν παππου με αγροτικο που πηγαινε δεν πηγαινε με νεκρα(10κμ)οποτε κοιταω δεν ερχετε κανενας κατεβαζω κανω την προσπεραση και βλεπω τον αστυνομικο να γυρναει προς το μερος μ και να μ δειχνει δεξια.Φτανω εκει του λεω αριστερα παω να πλυνω το αμαξι μ λεει καλα ελα λιγο δεξια.Παω δεξια περιμενω και μ λεει ελα στο τμημα να μν τα πολυλογω μετα απο 20 λεπτα και κανοντας τον αθωο εφαγα το 200αρι και τους 5ποντους.Οταν ρωτησα αν γινετε να μν βαλουν τους ποντους μ ειπαν οκ αλλα θα πληρωσεις και για τα φιμε αλλα και για την εξατμιση και για την υπερβαση του οριου ταχυτητας οποτε εμεινα στους 5 ποντους :o

Ας διαβασουμε την εμπηρια του καθενος απο την απλη μεχρι και gateaway!!!:eek:

panos ioannina
02-12-09, 20:49
2 κλησεις για υπερβοληκη ταχυτηταη μια 350 ευρω γιατι με οριο 50 πηγενα με 120 και η αλλη 100 ευρω μια για θορυβο εξατμησης 200 ευρω και η τελευτεα γιατι δεν ειχα πινακιδα εμπρος:):):)αλλα 200 ευρω και παραλιγο κατι ποντους απο το διπλωμα

ναι ειμαι κι εγω ενας απο τους μεγαλους σπονσορες της ελληνικης αστυνομιας eimaivlakas1eimaivlakas1eimaivlakas1suicide1suicide1suicide1tease1tease1tea se1

antonis
02-12-09, 20:51
2 κλισεις για υπερβολικη οπου η μια παει δικαστικως κ ακομα δεν εχει γινει κ αλλη κατι ψιλοευρουλακια..
κ καποιες αλλες για σταθμευση..

kalober
02-12-09, 20:57
2 Gia ipervoliki taxitita sto idio simio stin ethniki thessalonikis serrwn sto gnosto simeio stis mparieres :p
Tin proti me 130 kai stin deuteri me 120 me orio 90... Kai stis 2 me grapsan gia 112 kai prostimo kamia 50 euro....
Kai mia gia paranomi prosperasi alla mpismpize me egrapse gia kati pou den kserw...20 euro lol
Eutixos exw skapoularei arketes alles...kamia 5-6 lollollol
Na'nai kala to athwo moutro mou kai to oti to amaksi einai sto onoma tis manas mou anhliko1

antonis
02-12-09, 21:02
κ εμενα στης μανας μου ειναι κ με εχει σωσει!μια φορα παρεδωσα το διπλωμα της για παρανομη σταθμευση σε αναπηρο κ μου λενε στην τροχαια πες τη μανα σου να μαθει να παρκαρει σε σωστα σημεια..

η μανα μου ουτε ξερει πως να βαζει μπρος!

s5zax
02-12-09, 21:08
Kαμια!!!

tnsOPC7
02-12-09, 21:13
Επισης καμια!!!:D

Psycho1988
02-12-09, 21:16
Καλα απο τους γνωστους αγνωστους δεν περιμενα κατι λιγοτερο για υπερβολικη ταχυτητα :p
Ζαχο ρε θηριο ουτε μια ουτε εστω για επιπληξη τιποτα?Οριστε παραδειγμα κυριοι επιτελους καποιος σοβαρος αναμεσα μας!Και παλι μπραβο ζαχο!
ΤnsOPC7 ωραιος και εσυ τελικα εχουμε και καλα παιδια στο club!

kalober
02-12-09, 21:21
Afou re mlk me to amaksi tou gia na ipervei to orio taxititas prepei na exei parei poliiiiiii fora!!!
hahahahahahaahah

dimpas
02-12-09, 21:21
Με το παλιό το Πράσινο Kadett D 1.0 4door που είχα , Μεγάλη Δευτέρα έχω πάει να δώσω Μάθημα κάπου το 2002-3 Στο Πα.Πει και πάρκαρα Πάνω σε ρολόι της ΕΥΔΑΠ , και εκείνη τη μέρα πέρναγε ο τύπος να μετρήσει !
68 Εuros Πλήρωσα ...
Απο τότε , τίποτα άλλο !

jim jim
02-12-09, 21:28
2 για υπερβολικη ταχυτητα στην Αθηνων-Κορινθου και οι 2...με οριο 90,την μια φορα 120 και την αλλη 145.....1 για ζωνη ασφαλειας (πριν αρκετα χρονια,τωρα φοραω παντα) ..1 για παρανομη σταθμευση.....1 για παρανομη σταθμευση απο δημοτικη αστυνομια στην Θεσσαλονικη,την οποια δεν πληρωσα ποτε.......!!...

Psycho1988
02-12-09, 21:29
Afou re mlk me to amaksi tou gia na ipervei to orio taxititas prepei na exei parei poliiiiiii fora!!!
hahahahahahaahah

αχαχαχαχαχαχαχαχα ελα ρε και εγω το ιδιο προβλημα εχω αλλα δεν παει να πει οτι δεν πιανει τα 200 :p

ParganMan
02-12-09, 21:30
Παρόμοια φάση, αναγκαστικό παράνομο παρκάρισμα στην Ευελπίδων και 40 ευρώ η πρώτη.
Η δεύτερη στο Σείριο στην Αθηνών-Λαμίας με 180 στο ραντάρ (γειά σου ρε 1.4 θηρίο!) αλλά σβήστηκε... :P

antonis
02-12-09, 21:33
περα απο το ερωτημα του τιτλου να θεσω κ ενα αλλο!
ποσες κλισεις εχετε γλυτωσει υστερα απο κυνηγητο με περιπολικα?
φανταζομαι η απαντηση ολονων σας θα ειναι καμια διοτι θα εχετε σταματησει!
ο δικος μου με το rallye την εχει γλυτωσει απο 2 περιπολικα που τον κυνηγουσανε αφου το 1 μαλιστα τρακαρε σε παρκαρισμενο!!!
ειναι χαζος ο ανθρωπος λεμε...

Psycho1988
02-12-09, 21:44
να τα να τα και τα gateaway αρχιζουν σκανε μυτη!!!

slalom
02-12-09, 21:51
2 για παρκάρισμα, μία στο Ascona μία στο Astra, και οι 2 από κάρφωμα
1 για λεοφορειολωρίδα (έχω και φωτο!!)
1 για όριο ταχύτητας με καταδίωξη. Έγραψε 171 και μου έκοψε 150.

Από την τελευταία έχουν περάσει 2 χρόνια. Πότε σβήνουν οι πόντοι ξέρει κανεις?

jimevi13
02-12-09, 21:53
3 κλισεις!
α) εθνική οδός Αθηνών - Πατρών κάπου στο ύψος του Αιγίου το οποίο μου κόστισε και 5 πόντους απο το δίπλωμα και 200 ευρω πρόστιμο.
β)παράνομο παρκάρισμα στο κέντρο των Ιωαννίνων με κόστος 80 ευρώ.
γ)με έγραψε ο μπάτσος μετά το μεσολόγγι πρίν το ευηνοχώρι προς Ιωάννινα γιατί ο ΣΥΝοδηγός δεν φορούσε ζώνη και εγώ σαν οδηγός δεν του επέβαλα να φορέσει!τί τα ήθελε που την έκοψε?έβγαλα και εγώ και ο father τα εσώψυχά μας για τα όσα μας έχουν σπάσει όλα αυτά τα χρόνια που μόνο για κλίσεις βγαίνουν έξω!κόστισε 100 ευρώ αλλά το χάρηκα!χαχαχαχαχ

Psycho1988
02-12-09, 21:54
Στα 2 χρονια σβηνουν αυτοματα οι ποντοι παραγραφονται
Α και επισεις που το εμαθα απο τους φιλους μας τα στρουμφακια θεωρησε καινουργιος οδηγος για 2 χρονια εγω νομιζα 1

jimevi13
02-12-09, 21:55
με το πέρας των 2 ετών σβήνονται Παύλο!;)
το ρώτησα και αυτό γιατί όταν έκανα μανούρα για τα ποντάκια μου είπε να μην ανησυχώ γιατί με το πέρας των 2 ετών σβήνονται έτσι απλά!και του λέω ε, τότε αφού δεν παίζουν ρόλο τί τα βάζεις?και γέλαγε το νιούφι γιατί ήταν μπατσάκι!χαχαχαχα

ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΟΣ
02-12-09, 21:59
4 για ταχυτητα, 1 για παρκαρισμα, 1 για κτεο, αθωος δικαστικα, 1 για θορυβο.
πολλες φορες μου την χαρισαν για προσπεραση, ταχυτητα, πινακιδα εμπρος...
μια χαρα ανθρωποι ειναι οι αστυνομικοι !

thanasisn
02-12-09, 22:03
τρεις για παρκαρισμα(οι δυο στην πρωτευουσα) και δυο αλκοτεστ(...τοτε ημουν μικρος,δεν καταλαβαινα.....)...ολες με το παλιο,το twintop ειναι ακομα καθαρο,οπως και εγω για πολυ καιρο...

kostanti_s
02-12-09, 22:30
2 τεμαχια παλια ομως γυρω στο 2005 -2006
Λοιπον Κατεβαινω απο Ιωαννινα προς Αρτα με εναν φιλο για να κανει εγγραφη στα Τει κ σαν ανεπροκοπος το αφησε τελευταια μερα τελευταιες ωρες με ενα zastava λοιπον σε κατοικημενη(οσοι ξερουν την διαδρομη θα καταλαβαν που)στην Παναγια,με σταματαει ο μπατσος κ λεει φιλε το 50 το ειδες πηγαινες με 100+ του δικαιολογουμαστε φοιτητες κλπ και οτι με το ζορι προλαβαινουμε να εγγραφουμε στο Τει αυτος ανενδοτος θα σε γραψω λεει αλλα πιο λιγο νομιζω γραφει 60 ευρω...συνεχιζω και ενω προλαβαινω για κανα 20λεπτο να παω στα Τει με σταματανε εξω απ την Αρτα στις ευθειες για οσους ξερουν και μου λενε πως πας ετσι αγορι μου εγω αμεσως τους δικαιολογουμε με τον φιλο οτι ειμαστε φοιτητες κ παμε να γραφτουμε κ δεν προλαβαινουμε και οτι μας εγραψαν παραπανω για τον ιδιο λογω κλπ και τοτε ο μπατσος εξαλλος!!!! "Kαι τι πρεπει να κανουμε δηλ για σενα για να καταλαβεις οτι δεν πρεπει να τρεχεις με αυτο το σαραβαλο που πας ολοκληρη η αστυνομια μ εσαν θα ασχολειτε??"φυγε αμεσως και μην ξανατρεξεις ετσι με το σαραβαλακι σου"περιτο οτι ακομα κ σημερα με τον φιλο μου γελαμε απιστευτα με αυτην την φαση!!
2Ειμαι Αθηνα με την Αscona c 2.0lt 8v υπολογιζω στα 130αλογα,κατεβαινω λιμανακια παω προς ribas κ εκει μετα; την Βαρκιζα στο λουνα παρκ με περναει μια corolla αρχιζω ανοιγω κ ακολουθω ειμαστε στα 120 και κατηφοριζουμε προς ribas εχει 60 σημα και αρχιζω να τον μαζευω και τον περναω ευκολα με 130 κ λεω αυτο ηταν τι εγινε??κανω δεξια για αναστροφη στον παραδρομο και εκει βλεπω το στρουμφ να μου κανει νοημα σταματα σταματω κοιταβ καθρεφτη κ βλεπω το corolla να μην μπαινει στον παραδρομο αλλα να φευγει ευθεια."Τα χαρτια σου μου λεει το οργανο ,και μεχρι τοτε λεω ενταξει δεν τρεχει τιποτα,μου λεει κατεβειτε λιγο και τοτε βλεπω αλλο στρουμφ πισω απο μια πινακιδα να κρατει πιστολι ρανταρ μου λεει 122 κ η πινακοδα λεει 60 αδεια διπλωμα πινακιδες δικαστικος κ το αμαξι σε 1 ωρα παρκαρισμενο για 1 μηνα αφου ζητησα στοιχεια του οργανου και ονομα διοικητη κλπ κλπ πηρα το αμαξι κ εφυγα τελικα την γλυτωσα διοτι το οργανο δεν μου εδιξε το ρανταρ να γραφει την πινακιδα μου και τα χλμ που πηγαινα!!ετσι σε 1 εβδομαδα πηρα τα παντα πισω και εγινα πιο προσεκτικος!!!!!!!! αυτα

sta8is_opc
02-12-09, 22:33
εχω και γω ενα τεμαχιο!xaxa1xaxa1xaxa1και μια σταθμευση!!!:shakeit:

EMMA
02-12-09, 22:40
Προς το παρόν καμία!
Βέβαια μου την χαρίσανε ήδη 2 φορές για υπερβολική ταχύτητα(αφού βέβαια με είχανε σταματήσει)... :)
Την γλύτωσα με απλές συστάσεις και "συμβουλές" (όπως οι ίδιοι τις χαρακτηρίσανε) !!!

Λέτε να μου έρθουν όλες μαζεμένες από τα ρανταρ της Εγνατίας (κι όχι μόνο)??? :D

LEFTKOYL
02-12-09, 23:02
Proti klisi kathos pigena Patra. Pinakida 70 ego me 138 kai prosperasi. Prin kana mina.
50€ kai 5 point!!!

PASTOS CHRISTOS
03-12-09, 00:04
1η μου φορά εμένα με σταματήσανε και με πήγαν και αυτόφορο!!!! χαχαχα!!! ουτε 6 μήνες δεν είχα το δίπλωμα!!!! χαχαχαχαχα!!!
Από τότε 6-7 κλήσεις για παρκάρισμα. Η μία μόλις εχθές!!!! χαχαχαχα!!! άντε 40€ πάλι!!!
Μία κλήση για ζώνη, αλλά ήταν ξήγα το παιδί και έκοψε ότι ο συνοδηγός δεν φορούσε μονο ζώνη. Την γλύτωσα με 80€πουλάκια περίπου.
Μία άλλη πήγαινα με 130 στο ραντάρ του μπάτσου και είχε ταμπέλα για 30!!!!!!!!:eek::eek: αλλά ήταν 6 το πρωί, που να το ήξερα (για το μπλόκο)????????? Τελικά μου έκοψε ότι ήμουν με 70 χ/ω και είχε ταμπέλα με 50...;);)
Και μία φορα γλύτωσα μία <<βαρβάτη>>... έκανα παράνομη αναστροφή, με κόκκινο φανάρι και χωρίς ζώνη...:eek::eek::eek::eek::eek: ήμουν με την μανα μου και τον άρχισε εκείνη στην πάρλα, ότι δεν θα το ξανακάνουμε... μόλις βγήκαμε από το σούπερ μάρκετ κτλ και τελικά μας άφησε με μια σύσταση να μην το ξανακάνουμε!!!! χαχαχαχαχα!!!!
Αυτά τα λίγα.

akis88
03-12-09, 00:21
εχω και γω ενα τεμαχιο!xaxa1xaxa1xaxa1και μια σταθμευση!!!:shakeit:
ντροπηηηη!!lol

εγω ουτε μια!

Manos_GTS
03-12-09, 00:24
Προς το παρόν καμία κλήση αν και βέβαια οδηγάω μόλις ένα χρόνο!
Βέβαια θα σας διηγηθώ πώς γλύτωσα κλήση...
Εχω βγεί πλέον με το μόλις 1 μιση μηνός βεκτράκι μου κι εχω πάρει την παρέα μου για να τους δείξω τα ταλέντα του βέκτρα πώς μπαίνει σε στροφές!!!
Στο γυρισμό λοιπόν απο Σούνιο με κατεύθυνση στο πειραιά κι αφού παντού έμπαινα με 140:D:D:D:D:D κάποια στιγμή θέλω να τους δείξω τη λειτουργία που έχει το ηχοσύστημα μου που κατεβάζωντας χιλιόμετρα χαμηλώνει η ένταση και απο 160 έχω φτάσει να πηγάινω με 70 στην παραλιακή και τη βλέπω στα δεξιά μου;;;Κρυμένο μπλόκο της αστυνομίας και το στρούμφ γονατισμένο με το ραντάρ στο χέρι ετοιμοπόλεμος περιττό να σας πώ οτι με χάζευε όλο το "στρουμφοχωριό" γιατί πρέπει να ήμουν ο μόνος στις 4 η ώρα στο χάραμα στην παραλιακή και να πήγαινε με 70!!!
Πολλοί μου είπαν να παω να παίξω κανα τζόκερ με την κ...φαρδία που με δέρνει αλλα δεν τους άκουσα!!!:):):):)

dytis
03-12-09, 00:28
με είχαν δέσει παλιότερα με το ΑΧ με 2 ΜΠΟΥΚΑΛΕΣ στο πορτ παγκαζ...:D

το τι έγινε στο τμήμα δεν λέγετε..-fight-

Manos_GTS
03-12-09, 00:31
με είχαν δέσει παλιότερα με το ΑΧ με 2 ΜΠΟΥΚΑΛΕΣ στο πορτ παγκαζ...:D

το τι έγινε στο τμήμα δεν λέγετε..-fight-

Αουτς αυτο φίλε αυτό πρέπει να πόνεσε...rtfm1rtfm1rtfm1:D:D:D!!!

dytis
03-12-09, 00:40
για να πω όλο το story πρέπει να γράψω ώρες .xaxa1

με πήγαν στο τμήμα συνοδεία 3 Octavia και 3 ζηταδες.:eek:

θα πω μια από της ατάκες που άκουσα εκείνη την ήμερα..:D

ρε έχω οικογένεια και παιδιά δεν θα με σκοτώσεις εσύ...:confused:

Manos_GTS
03-12-09, 00:46
Πραγματικά έχω περιέργεια να ακούσω το όλο story...αν μπορέσεις κάποια στιγμή γράφτο!!!

THEOFOS
03-12-09, 00:46
den ksero pos exei ginei ayto alla kamiayo1yo1yo1

opelmind
03-12-09, 00:59
i megaluteri pou exw einai 850€ me 11 vathmous,afairesi,adeia,pinakides,diploma.... o logos eixa ton mpatso pisw mou gia 3 fanaria stin vouliagmenis na me akolouthei me taxita 80 klm... k enw hmoun stin mesea lwrida. mpaino stin deksia na me perasei molis allazw lorida mou anavei faro me stamataei k mou leeii... allakses 2 fores poreia/lorida xwris flas k einai 750€ gia epikindinous eligmous !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! +100€ gia eksatmisi pou kanei thorivo!!!!!!!
y.s na simeiwthei oti me to mpatso eimastan mazi apo ta fanaria tis posidonos ton exw parei xampari oti me akolouthei k pigainw apo 60- mexri 80 k molis kanw akri k kovw mou anavei tin seirina...

thodoris
03-12-09, 01:06
1.600 ευρω μεχρι στιγμης σε κλισεις,27 συνολικους ποντους(οι περισοτεροι εχουν σβηστει τωρα πια) 2 φορες προσαγωγη στο τμημα για αυτοφορο(και τις δυο φορες ετυχε να ειναι παρασκευη και επρεπε να μεινω στο κελι μεχρι και την δευτερα το πρωι,ευτυχως και τις δυο φορεςι την γλιτωσα)
ΟΛΕΣ οι κλισεις ειναι για εξατμιση-πινακιδα μπροστα-προσπεραση-ταχυτητα-αυτοσχεδιοι αγωνες-επικινδυνοι ελιγμοι-προκληση τρομου προς τους περαστικους με κινδυνο τραυματισμου αυτων αλλα και πιθανοτητα συγκρουσης με σταθμευμενα αυτοκινητα(ετσι εγραφε...) και αλλα τετοια.
εχω παραπονο,δεν με εχουν γραψει ποτε για παρκαρισμα που ειναι και το πιο συνηθισμενο.θα βαλω φωτο απο τις κλισεις μολις μπορεσω.
υ.γ. δεν ξερω ποσες σε αριθμο ειναι...

EMMA
03-12-09, 01:07
Αν σε βάλει κάποιος στο μάτι...την πάτησες! :D
Ο,τι και να κάνεις... κάτι θα βρει για να σε γράψει!

"...προκληση τρομου προς τους περαστικους με κινδυνο τραυματισμου αυτων ..."
Αυτή την αιτία ομολογώ Θοδωρή, δεν την ήξερα!!!

Combo
03-12-09, 01:11
5-6 gia paranomi prosperasi
2-3 gia taxitita
2 gia epidiksi ikanotiton ke dimiurgia aftosexedion agonon
...ke polles gia parkarisma...

pote gia zoni-kranos ke kokino-stop.

ametrites sistasis (me apokorifoma tin proti, pu tin efaga 2 me 3 lepta afu efiga me to amaksi olokenurgio apo tin antiprosopia ke vgika me to plai stin paraliaki...paliotera...me rallye)

opelmind
03-12-09, 01:14
episis mia klisi exei faei sta limanakia enas filos mas apo edw mesa.... dn tha pw onoma... eksaitias mou... an thelei as pei tin istoria tou... kserei autos....:D

s5zax
03-12-09, 01:20
5-6 gia paranomi prosperasi
2-3 gia taxitita
2 gia epidiksi ikanotiton ke dimiurgia aftosexedion agonon
...ke polles gia parkarisma...

pote gia zoni-kranos ke kokino-stop.

ametrites sistasis (me apokorifoma tin proti, pu tin efaga 2 me 3 lepta afu efiga me to amaksi olokenurgio apo tin antiprosopia ke vgika me to plai stin paraliaki...paliotera...me rallye)
Πως μπηκες στον δρομο τον σωστο εσυ τεκνον μου δεν θα το καταλαβω ποτε! :p

hartinos
03-12-09, 01:25
i megaluteri pou exw einai 850€ me 11 vathmous,afairesi,adeia,pinakides,diploma.... o logos eixa ton mpatso pisw mou gia 3 fanaria stin vouliagmenis na me akolouthei me taxita 80 klm... k enw hmoun stin mesea lwrida. mpaino stin deksia na me perasei molis allazw lorida mou anavei faro me stamataei k mou leeii... allakses 2 fores poreia/lorida xwris flas k einai 750€ gia epikindinous eligmous !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! +100€ gia eksatmisi pou kanei thorivo!!!!!!!
y.s na simeiwthei oti me to mpatso eimastan mazi apo ta fanaria tis posidonos ton exw parei xampari oti me akolouthei k pigainw apo 60- mexri 80 k molis kanw akri k kovw mou anavei tin seirina...

loipon pes mou oti se eixe grapsei enas geros apo to tmima tis vouliagmenis.....an einai o idios einai polu koblexikos...emena me exei valei sto mati.....enas filos prin 2 vdomades ta idia me s ena plirwse etsi pali gia epikindinoun elligmous apo auto to gero...

egw paidia mia klisi exw faei mono gia parkarisma...vevaia exw glitwsei kai 2 radar apo k***fardia kai alli mia pou me stamatisan gia prosperasi se dipli grammi se dromo me orio 40 kai pigaina 100,eutyxws pou epesa se gnwsto kai tin glitwsa

opelmind
03-12-09, 02:47
oxi file ena s pitsirkas pio mikros apo emena me mia tupisa....

~astraxan~
03-12-09, 04:18
1 gia parkarisma
1 gia parkarisma
1 gia epidiksi ikanotitwn kai eligmous
1 gia epidiksi ikanotitwn kai eligmous prokalwntas tromo kai paniko stous loipous xristes tis odou.... den eixe onoma i odos giati itan se alana! lol
1 gia parkarisma pali
1 gia eligmous alla mou grapse 200 eurw gia kati allo...
kai i teleutaia gia orio taxutitas me 170 stin anavasi kavouriou meta to periptero me to ftuari .

DJ Marios
03-12-09, 04:30
1 gia parkarisma
1 gia parkarisma
1 gia epidiksi ikanotitwn kai eligmous
1 gia epidiksi ikanotitwn kai eligmous prokalwntas tromo kai paniko stous loipous xristes tis odou.... den eixe onoma i odos giati itan se alana! lol
1 gia parkarisma pali
1 gia eligmous alla mou grapse 200 eurw gia kati allo...
kai i teleutaia gia orio taxutitas me 170 stin anavasi kavouriou meta to periptero me to ftuari .

xaxa5 xaxa5 xaxa5
Το αυτοκινητο ολοκληρο πρεπει να σου παρουν εσενα, οχι το διπλωμα.

Γιώργος Ντάνος
03-12-09, 04:48
3 κλήσεις για παρκάρισμα επειδή δεν έχω ''σήμα κατοίκου'' !
1 κληση για ταχύτητα στην Εγνατία μετά το Μέτσοβο. Έβγαινα από τούνελ με οριο 80 και είχα 135 πραγματικά. Μετά απο τις συνήθεις δικαιολογείες με γράψανε για 40ε. Και είπα και ευχαριστώ. o_O

Και γλύτωσα άλλη μια όταν πέρασα μπατσικό Octavia στην εθνική με 180..

opelmania
03-12-09, 08:44
μια φορα οταν ειχα πρωτοπαρει το αμαξι στην Χαλκηδονα για Εδεσσα παραβιαση οριου ταχυτητας σε πυκνοκατοικημενη περιοχη.......
το οριο ηταν 60 και πηγαινα με 75 και κατι......
μονο 30 ευρω και χωρις ποντους.........
εκτοτε καμμια κληση.......

Combo
03-12-09, 09:46
Πως μπηκες στον δρομο τον σωστο εσυ τεκνον μου δεν θα το καταλαβω ποτε! :p
i ikogenia vlepis...:p:p:p

THEOFOS
03-12-09, 11:19
Προς το παρόν καμία!
Βέβαια μου την χαρίσανε ήδη 2 φορές για υπερβολική ταχύτητα(αφού βέβαια με είχανε σταματήσει)... :)
Την γλύτωσα με απλές συστάσεις και "συμβουλές" (όπως οι ίδιοι τις χαρακτηρίσανε) !!!

Λέτε να μου έρθουν όλες μαζεμένες από τα ρανταρ της Εγνατίας (κι όχι μόνο)??? :D

kala nai gynaikes ksan8ies psaxnoun na kanoun kamaki kai sas glytonoun klhseis!!!!!!

EMMA
03-12-09, 11:24
Τι να κάνουμε...!
Τυχερά είναι αυτά!!! ;)

~astraxan~
03-12-09, 13:54
tin teleutaia fora sto kavouri katevaina oli ti paraliaki me 160-180 kai ta xa vrei ola adeia kai prasina. kai pws perasa to octavia to sumvatiko ti skata itan.. oute autokolita oute tipota, ena rantar eixe kollimeno mesa.
me kinigage leei aptin eutheia prin to ftiari mexri ton laimo opou kai mpika ekei gia na araksw afou den eixa parei xampari, arazw sti strofi k erxetai meta apo 40 sec me kornes klp.
pws pas etsi m leei k den se prolavainw!!! xaxaxaaxa ta xa klasei. k pou na ksera oti me kunigage... den tha mepiane...

dimchav
03-12-09, 18:05
λοιπον...:
1:καμερα σε 50αρα πινακιδα με πιασε με 98
2:θεσνικης/μαλγαρων με 158χιλ εγραψε το ρανταρ..
3:67 χιλ σε 50αρα πινακιδα..(εκει με γραφανε και γελαγα....σε δρομο λογικο και για 100.)
4:φως πινακιδας σε ενα mazda B1600 του παππου μου του 78...(οταν δεν ειχα δικο μου αμαξι.)
5:102 χιλ σε 50αρα πινακιδα...(με το Vectra A του θειου μου...)

και το κορυφαιιο...κατι δεν ειχα φτιαξει(οριστικοποιησει στην αδεια του φορτηγου πριν χρονια...)και εφαγα απο μικτο στο μεσολλογγι 930 ευρω+πινακιδες+αλλα 400 στο υπουργειο....πονος βαρυς...

tuning club
03-12-09, 18:47
Eυτυχως με το δικο μου τιποτα,με αλλουνου ενα παρκαρισμα 40Ε οταν ειχε ΔΕΘ,
με σταματησανε ολο μαγκια οι μπατσοι μια φορα σε επαρχιακη κομωπολη για προβολακια καθως εβγαινα απο χωραφια ακουσον ακουσον μα του λεω δεν εβλεπα τιποτα τι να κανω και μολις του ειπα οτι ψαχνω το σπιτι του διοικητη του χεστηκε λιγο και τον πηρε τηλ και την γλιτωσαμε,
μια φορα αλκοτεστ-θορυβος εξατμισης-φιμε-ζωνες ολα κομπλε και εφυγα
και εξω απο την Κεραμωτη σε 50αρα πινακιδα που δεν υπηρχε ομως πηγαινα 80 και μου ειπε 100Ε "μα φοιτητης ειμαι και κανω διακοπες στο φοιτητικο σπιτι κυριε αστυνομε"-"φυγε πρωτη φορα ειναι"
Γενικα τυχερος σ'αυτο το θεμα:D:D:D

nemo7
03-12-09, 20:03
2 για παρκάρισμα στη Θεσσαλονίκη από δημοτική
1 στάθμευση με κάρτα στα Γιάννενα

Αλλά γλίτωσα και μία στην Χαλκηδόνα σε 50άρα πινακίδα εγώ με 110 :D :D :D :D :D :D :D :D :D (μόλις είχα γυρίσει από Κόσσοβο βλέπεις)

ge0rge
03-12-09, 20:21
1 για παρκαρισμα εξω απο το Mall
1 για παρκαρισμα σε ραμπα αναπηρων (τραγικο,το ξερω) τι μερα των αναπηρων.150€ και 7 ποντους!!!!!!!!
Μια φορα το στησα με ενα corolla και αφου τον περασα και αρχισα να απομακρυνομαι ,ο τυπος μου αναβει φαρο!!!! Ηταν ασφαλιτης!!! μου εψαξε το αυτοκινητο για οπλα και ναρκωτικα και υστερα με τη δικαιολογια οτι για να μου κοψει κληση πρεπει να φωναξει μπατσικο και θα καθυστερουσε,εκανε το μ@λ@κ@ και εφυγα \(ουυυυυυυυυυυυυυυφ!!) :)
Αλλη μια φορα σηκωσα χειροφρενο σε μια στρογγυλη πλατεια στους αγιους αναργυρους και απο ενα στενακι χαμενο απο καθε χαρτη ξεπεταχτηκε περιπολικο!!! Αν δεν ειχα μεσα μια πολυ ομορφη κοπελα,δε νομιζω να την γλιτωνα με μονο μια παρατηρηση!!! Εχασα ομως τη γυναικα..δε ξαναβγηκαμε :(

bsiap
05-12-09, 14:41
Καμια απολυτως.
Μονο μια μυνηση απο μια θεια επειδη της εκανα απο τον καθρεπτη μια χειρονομια και θιχτηκε το ειναι της.fuckyou1

VXR_ZAP
05-12-09, 17:01
3 se enan xrono

1.fwtografia attiki odo gia taxytita
2.ekana kontra kai me stamatisan gia ypervoliki taxytita
3.eksatmisi tromokrati

Psycho1988
05-12-09, 17:33
Τελικα οι περισσοτεροι ειχαμε στενες επαφες με στρουμφακια αλλα ακομα περα απο τον φιλο του Αντωνη δεν εχουμε ακουσει για κανα getaway...ελα οι γνωστοι μν ντρεπονται ας το πουνε :p

ΤΟΞΟΤΗΣ
06-12-09, 10:12
Δυο για υπερβολικη ταχυτητα ,μια στην Ελλαδα και μια Ιταλια.(της Ελλαδας σβηστηκε της Ιταλιας πλήρωθηκε)

Antonis_SP
06-12-09, 10:59
1 για έλλειψη ασφαλιστηρίου (δεν τα χε στείλει ο ασφαλιστής έγκαιρα), σβήστηκε
1 για παρκάρισμα (δημοτική)
1 για παρκάρισμα (κανονική) 80*50%
1 για οδήγηση χωρίς σύνεση και προσοχή 80*50% (θα μπορούσε να χε γράψει και άλλα, αλλά μάλλον βιαζόταν να σχολάσει)
1 για υπερβολική ταχύτητα, 137 (με φρένα) με όριο τα 90 350*50% + 4 βδομάδες δίπλωμα...

Σύνολο 255€... καλά είναι για 10 χρόνια...

Alexsts
10-12-09, 13:50
λοιπον...:
1:καμερα σε 50αρα πινακιδα με πιασε με 98
2:θεσνικης/μαλγαρων με 158χιλ εγραψε το ρανταρ..
3:67 χιλ σε 50αρα πινακιδα..(εκει με γραφανε και γελαγα....σε δρομο λογικο και για 100.)
4:φως πινακιδας σε ενα mazda B1600 του παππου μου του 78...(οταν δεν ειχα δικο μου αμαξι.)
5:102 χιλ σε 50αρα πινακιδα...(με το Vectra A του θειου μου...)

και το κορυφαιιο...κατι δεν ειχα φτιαξει(οριστικοποιησει στην αδεια του φορτηγου πριν χρονια...)και εφαγα απο μικτο στο μεσολλογγι 930 ευρω+πινακιδες+αλλα 400 στο υπουργειο....πονος βαρυς...

na fantastw oles oi klhseis stis 50ares tis tampeles htan sth dalamanara??????

1 klhsh gia apagoreutiko
3 klhseis gia alkotest
1 klhsh gia epikindynous eligmous kai epideiksh ikanothtwn...

sthn epomenh mou pairnoun to dipwma kai ksanadinw eksetaseis gia na to parw....kai eimai mikros akoma re p***sth mou...

jimjimmanta
13-12-09, 01:01
1 για αλκοολτεστ . 50 χιλιαδες δραχμες και 3 μηνες διπλωμα.
1 για ταχυτητα. οριο 50 και πηγαινα με 80. (δεν θυμαμαι δραχμες ηταν και την ειχα σβησει).
1 για ταχυτητα στα διοδια της τριπολης.
1 για ζωνη γμω το σοι του μπατσου που με ειχε γραψει. 80 ευρω (μιλαμε για μεγαλο πουsτη, για λιγο να τον καταχεριασω)
1 για πινακιδα εμπρος και δεξι στοπ πισω. καμια 50ρια ευρω συνολο ... δεν θυμαμαι και καλα.
1 για μια κωλοαμεα. ειχα παρκαρει και μια χαμουυρα αμεα ειχε ενα αυτοκολητακι μια σταλια στον τοιχο. ειχε και ανοιχτο το πατζουρι απο το κωλοσπιτο της και δεν φαινοταν τιποτα. μετα που ειδα τι παιζει η χαμουρα εχει 2 αυτοκινητα. παρκαρει το αμεα πισω με κουκουλα και κραταει την θεση για το δευτερο. κρυβεται και πισω απο το τζαμι με το τηλεφωνο ευκαιρο σε κρυφο σημειο του σωματος της, και μολις παρκαρει καποιος που δεν ειδε το σηματακι παιρνει το 100 .
1 για σταθμευση απο δημοτικη που ποτε δεν εχω πληρωσει.
1 για σταθμευση επειδη ημουν σε γωνια και χωρις να ενοχλω. περασε το στοπ ενας μλκας αλβανος ομως και τρακαρε με εναν αλλον και επεσαν και οι δυο σε εμενα κι εγω εριξα μια ψηλη στον μπροστινο. xaxa5
ηταν αυταπαγγελτη και οταν πηγα στο ταχυδρομειο να πληρωσω μου ειπαν δεν ισχυει η φιλικη τιμη πληρωσε την ολοκληρη. την εσκισα και προετρεψα την υπαλληλο να πει στον αλογοσκουφη οτι θα παρει τα 3 μου xaxa5
2 για παρκαρισμα εξω απο το σπιτι μου χωρις να ενοχλω κανεναν μλκα !!! μαλλον ενοχλουσα εναν μονο !!! καθε μερα εφερνε την αστυνομια ενας μλκας για να γραψει το manta. καποιος με manta του πηδαγε την μανα και τον πατερα φαινεται και ειχε ψυχολογικα. δεν εξηγειται αλλοιως ....... οτι αλλο και να ηταν σταθμευμενο σε γωνια δεν ετρεχε τιποτα. μολις εβαζα το manta, τσουυυπ οι μπατσοι. ακομα και στην απεναντι γωνια. το golf τιποτα , το astra του διπλανου τιποτα , ενα starlet του απεναντι τιποτα ........ μονο το manta !!!
ε ολο και κατι θα εχω ξεχασει...

jimmy-gtc
13-12-09, 05:19
1 για αλκοολτεστ . 50 χιλιαδες δραχμες και 3 μηνες διπλωμα.
1 για ταχυτητα. οριο 50 και πηγαινα με 80. (δεν θυμαμαι δραχμες ηταν και την ειχα σβησει).
1 για ταχυτητα στα διοδια της τριπολης.
1 για ζωνη γμω το σοι του μπατσου που με ειχε γραψει. 80 ευρω (μιλαμε για μεγαλο πουsτη, για λιγο να τον καταχεριασω)
1 για πινακιδα εμπρος και δεξι στοπ πισω. καμια 50ρια ευρω συνολο ... δεν θυμαμαι και καλα.
1 για μια κωλοαμεα. ειχα παρκαρει και μια χαμουυρα αμεα ειχε ενα αυτοκολητακι μια σταλια στον τοιχο. ειχε και ανοιχτο το πατζουρι απο το κωλοσπιτο της και δεν φαινοταν τιποτα. μετα που ειδα τι παιζει η χαμουρα εχει 2 αυτοκινητα. παρκαρει το αμεα πισω με κουκουλα και κραταει την θεση για το δευτερο. κρυβεται και πισω απο το τζαμι με το τηλεφωνο ευκαιρο σε κρυφο σημειο του σωματος της, και μολις παρκαρει καποιος που δεν ειδε το σηματακι παιρνει το 100 .
1 για σταθμευση απο δημοτικη που ποτε δεν εχω πληρωσει.
1 για σταθμευση επειδη ημουν σε γωνια και χωρις να ενοχλω. περασε το στοπ ενας μλκας αλβανος ομως και τρακαρε με εναν αλλον και επεσαν και οι δυο σε εμενα κι εγω εριξα μια ψηλη στον μπροστινο. xaxa5
ηταν αυταπαγγελτη και οταν πηγα στο ταχυδρομειο να πληρωσω μου ειπαν δεν ισχυει η φιλικη τιμη πληρωσε την ολοκληρη. την εσκισα και προετρεψα την υπαλληλο να πει στον αλογοσκουφη οτι θα παρει τα 3 μου xaxa5
2 για παρκαρισμα εξω απο το σπιτι μου χωρις να ενοχλω κανεναν μλκα !!! μαλλον ενοχλουσα εναν μονο !!! καθε μερα εφερνε την αστυνομια ενας μλκας για να γραψει το manta. καποιος με manta του πηδαγε την μανα και τον πατερα φαινεται και ειχε ψυχολογικα. δεν εξηγειται αλλοιως ....... οτι αλλο και να ηταν σταθμευμενο σε γωνια δεν ετρεχε τιποτα. μολις εβαζα το manta, τσουυυπ οι μπατσοι. ακομα και στην απεναντι γωνια. το golf τιποτα , το astra του διπλανου τιποτα , ενα starlet του απεναντι τιποτα ........ μονο το manta !!!
ε ολο και κατι θα εχω ξεχασει...

jim καταλαβαινω την αντιδραση σου αλλα γραφε λιγο πιο σεμνα...

fANis
13-12-09, 12:33
Μόνο εγώ είμαι καθαρός εδώ μέσα? :D

GiorgosThess
13-12-09, 18:48
Μόνο εγώ είμαι καθαρός εδώ μέσα? :D

Παντως για υπερβολικη ταχυτητα δεν θα σε γραψουνε χαχαχααχ
Μονο για τον ηχο σου :)

fANis
14-12-09, 00:47
Παντως για υπερβολικη ταχυτητα δεν θα σε γραψουνε χαχαχααχ
Μονο για τον ηχο σου :)

Γιατί ρε *****α? Τα 200 τα πιάνει :D

GiorgosThess
14-12-09, 01:02
Που τα ποιανει τα 200? στον γκρεμο ??? χιχιχιχ

fANis
14-12-09, 01:06
Στο γκρεμό πιάνει τα 300 ;)

1.8 140hp fotis
14-12-09, 02:14
παρα πολλες για ταχυτητα κ για διπλη γραμμη!!
τοσες που καθε ταξιδι επι 2 χρονια επαιρνα κ απο μια!
τελευταια παλι για οριο ταχυτητας αλλα παντα πεφταμε στα παζαρια να με γραψουν οχι τα πραγματικα χλμ αλλα αυτα που δεν μου παιρνουν το διπλωμα κ τις πινακιδες!

slalom
14-12-09, 21:42
Φίλε έχεις και κάρτα συνδρομητή?

1.8 140hp fotis
14-12-09, 21:58
Φίλε έχεις και κάρτα συνδρομητή?

αν λες για εμενα,πλεον με ρωταν απο που με ξερουν,και τα τελευταια χρονια βοηθαει γιατι τους λεω το επαγγελμα κ γλυτωνω καμια,γιατι νομιζουν οτι με ξερουν απο εκει!
φαντασου οτι πριν μια πενταετια ημουν ταξιτζης κ μολις τους ελεγα μα επαγγελματιας οδηγος με γραφαν με μεγαλυτερη ικανοποιηση!
μεχρι που ενας μια φορα μου ειχε πει,οτι εισαι ταξιτζης το λες για καλο τωρα?

panos ioannina
14-12-09, 23:53
αν λες για εμενα,πλεον με ρωταν απο που με ξερουν,και τα τελευταια χρονια βοηθαει γιατι τους λεω το επαγγελμα κ γλυτωνω καμια,γιατι νομιζουν οτι με ξερουν απο εκει!
φαντασου οτι πριν μια πενταετια ημουν ταξιτζης κ μολις τους ελεγα μα επαγγελματιας οδηγος με γραφαν με μεγαλυτερη ικανοποιηση!
μεχρι που ενας μια φορα μου ειχε πει,οτι εισαι ταξιτζης το λες για καλο τωρα?

χαχαχα μην αρχησουμε να λεμε και ονοματα απο τροχονομους εδω μεσα που ειναι επικηρηγμενοι
στο στοχαστρο του φωτη χαχαχα

1.8 140hp fotis
15-12-09, 00:02
πανο μην πεσει στα χερια μου μονο!;););););)
εκει θα κανω εγω χρηση εξουσιας,οχι οτι θα του κανονω κατι αλλα φαντασου να ειναι ξαπλα κ να του πω:θυμασαι που μου φωναζες μεσα στον κοσμο οτι μην μιλας γιατι θα σε μπουζουριασω?
αυτο θα του αρκει για να τα κανει πανω του!
και μετα θα του πω αυτο ενοουσα οτι εχει ο καιρος γυρισματα!

panos ioannina
15-12-09, 00:05
χαχα εεε τα θελει ο κολος του spank1xaxa5xaxa5xaxa5

DJ Marios
15-12-09, 02:49
πανο μην πεσει στα χερια μου μονο!;););););)
εκει θα κανω εγω χρηση εξουσιας,οχι οτι θα του κανονω κατι αλλα φαντασου να ειναι ξαπλα κ να του πω:θυμασαι που μου φωναζες μεσα στον κοσμο οτι μην μιλας γιατι θα σε μπουζουριασω?
αυτο θα του αρκει για να τα κανει πανω του!
και μετα θα του πω αυτο ενοουσα οτι εχει ο καιρος γυρισματα!

Φωτη αν υπαρχει καποιο προβλημα πες μου.
Εχω μια φιλη που ο θειος της ειναι διευθυντης της τροχαιας στα Γιαννενα :)

1.8 140hp fotis
15-12-09, 02:52
Φωτη αν υπαρχει καποιο προβλημα πες μου.
ευχαριστω!!!
εχει λυθει το προβλημα με μετρητα προ πολλου αλλα το γινατι μενει!

DJ Marios
15-12-09, 03:07
ευχαριστω!!!
εχει λυθει το προβλημα με μετρητα προ πολλου αλλα το γινατι μενει!

Αν θες τον στελνουμε στον Εβρο xaxa5 lol

Γιώργος Ντάνος
15-12-09, 03:55
offtopic1

Εσύ όλα τα καλά τα κρατάς για σένα παλιοκουφάλα, εεε;
Στον μεγάλο τον αδερφό τππ. Καλααα, θα δεις. blackeye1

offtopic1

1.8 140hp fotis
15-12-09, 17:05
Αν θες τον στελνουμε στον Εβρο xaxa5 lol

μπααααααα εχει βυσμα χοντρο κ δεν κουνιεται γι αυτο την εχει δει γενικος μαμαο!

michosGTC
15-12-09, 22:10
1 για αλκοτεστ πριν χρονια (88 ευρω τοτε και 3 ποντους)
1 γιατι δεν ειχα διπλωμα μαζι μου
2-3 για παρκαρισμα(ολες οι κλισεις με το punto που ειχα)
και αυτα που εχω γλιτωσει ειναι χειροτερα....με αφησαν να φυγω ενω θα με γραφανε για κρανος,με αφησαν να φυγω(αγια παιδια) με 0.35 να γραφει το μηχανακι για το αλκοτεστ,και με εχουν αφησει 16 χρονων με το μηχανακι χωρις διπλωμα αδεια ασφαλεια πινακιδες (καθαρισε μια μακρινη συγγενεια που ειχαμε με τον ενα εκ των δυο οργανων)
καλα να ειμαστε να εχουμε και αναλογη συνεχεια..........

opcdmax
13-12-12, 22:50
εγω μια για ταχυτητα!! με γραψανε αναμεσα αιγιο- ακρατα ειχε 70 ( λογο εργων) και εγω πηγαινα με 130 ( αφου ειχαν τελειωσει τα εργα αλλα δεν ειχαν αλλαξει πινακιδα) κανονικα ηταν 350 και καποιους μηνες το διπλωμα αλλα αυτος μου με εγραψε απο 130 εγραψε οτι πηγαινα 80 και πληρωσα μονο 20 ευρω:)

koumparos
14-12-12, 02:02
Εγώ πάλι μια για παρκάρισμα σε ανύπαρκτο γκαράζ, απλά μια ταμπέλα είχε. Ο τύπος το είχε κανονικά για αυλή, δεν είχε όχημα, αλλα δεν ήθελε να παρκάρει κανείς απ΄ έξω, 70Ε αλλά σβήστικε και μια για παράνομη αναστροφή στον Πειραιά, 200Ε και το δίπλωμα για 1 μήνα, πληρώθηκε που να τα πάρει και στα γραφεία τελετών να τα φάει.

Doctor GR
14-12-12, 02:29
Με το αυτοκινήτο έχω φάει 2 κλήσεις. 1 σε αυτο και 1 στο προηγούμενο. Στο Astra για παρκάρισμα στο τελωνείο του αεροδρομίου, γλύτωσα τις πινακίδες γιατι είδα το μπάτσο εκείνη την ώρα να με γράφει, με 40 ευρω ξεμπερδέψαμε και με το opc για ταχύτητα ψηλά στην κατεχάκη εκει που ανοίγει για την αττική οδό,120 εγω, 70 έλεγε το όριο. . γλυτώσαμε και εκεί το δίπλωμα κ δώσαμε μόνο 175 ευρω

έχω φάει και στο μηχανάκι 2 για παρκάρισμα(!) η πρώτη 10 ευρώ και η 2η είχε και γερανό μέσα και πρέπει να φτάσε σύνολο καμια 100άρα και η πιο τελευταια πριν 2 μήνες , πάλι με το μηχανάκι όπου με έπιασε ζητάς να περνάω κόκκινο και με τα χίλια ζόρια τελικά με γραψε οτι δεν είχα το δίπλωμα. 10 ευρώ κ καθάρισα ;)

AntonisP
14-12-12, 03:32
Κάποια εποχή ανεβοκατέβαινα στο Άστρος από Αθήνα. Με το ΜΙΝΙ Cooper S που πήγαινα τέζα, δεν με έπιασαν, με Cherokee Hemi 5,8 πάλι τέζα, ούτε εκεί με έπιασαν. Μέχρι που γυρνάω με Smart και χάνομαι στο Άργος γτ έκαναν κάτι έργα και βγαίνω σε κάτι χωράφια, μια απέραντη ευθεία και ένα τρακτέρ σταματημένο στην άκρη. Πήγαινα με 70 και μόλις πλησιάζω το τρακτέρ πετάγονται 2 όργανα, με νοήματα και τα χερια στα όπλα. Χέστηκα πάνω μου και σταμάτησα. Αφού με άρχισαν στο κύρηγμα μου λέει οτι
- "το οριο ειναι 30 και πηγαινες το υπερδιπλάσιο και ειναι 350 ευρώ και το δίπλωμα 3 μηνες".
- "Τί λες ρε" του κάνω, "εγώ δουλέυω 1 μήνα για να τα βγάλω και θα τα δώσω στην κλήση;;; Γράψε με και δώσε μου να φύγω, να πάρω και το τηλ μου και να είμαι σένιος."
Νευριάζει και αρχίζει κάτι περιεργα "θα σε μαζέψω" και τέτοια. Ηταν περίοδος εκλογών για Περιφερειαρχη και γυρνάω και του λέω "γράψε ότι θες, εγω σπίτι μου θα πάω, εσυ να δω που θα φτάσεις".
Κανονικα πεπρεπε να με αρχίσει στα κατακέφαλα αλλα κώλωσε και τελικα με εγραψε οτι πηγαινα με 57 και ηταν 40ευρώ και πληρωσα 20.

Με το Corsa C 1,4 που είχα με έχουν σταματήσει μαζι με ένα Χ5 στο Αίγιο και εκει που λέω θα μου πάρουν τα σώβρακα μου κάνει ο μπάτσος, "ρε φίλε εσυ τι σταμάτησες; ποσα να πηγαινες; εδω ο αλλος πηγαινε με 190+" βάζω τα γέλια και φεύγω.

Με το OPC ευτυχώς καμία και γλύτωσα να κάνω προσπέραση σε Nissan Teranno με σκασμένη 5η όπως ερχόμουν απο αντίριο βραδυ αλλα τον καταλαβα σχετικα αργα και πλακωνομαι φρένα και βγαζει αλάρμ και πως μου εκοψε, εστριψα αριστερα για ανω Πλατανιτη και κρυφτηκα σε μια παρατημενη πυλωτη για 20'. Δεν ξερω αν με ακολουθησαν δεν το ρισκαρα παντως.

venzinas
14-12-12, 09:59
Με το astra μια κληση για παρκαρισμα στα Γιαννενα!ΑΛΛΑ με το σταρλετακι στην βουτα 750 ευρω προστημο κ 6 μηνες αφαιρεση διπλωματος..ακομη την εχω αυτη την κλιση! 1. Οδηγηση χαρην επιδειξης 2. Δημιουργια αυτοσχεδιων αγωνων 3. Υπερβολικη ταχυτητα 4. Επικινδυνοι ελιγμοι χαρην εντυπωσιασμου!Θελετε κι αλλα?τελικα το διπλωμα με πολυ κλαμα κ παρακαλετο το πηρα μετα απο 3 μηνες!3 μηνες χωρις αμαξι!

LEFTKOYL
14-12-12, 11:35
Δύο φορές για υπερβολική ταχύτητα, μια προς Πάτρα και μια στην Περιφερική Υμηττού Αττική οδό.
Άλλη μια στο τέλος της αττικής οδού προς μαραθώνος με σταντ κάμερα και βανάκι στα δεξιά, εκεί ήταν του του φαστ!!! Περιμένω να μου έρθει….

Stamatis
14-12-12, 12:40
Δεν έχει postάρει ακόμα ο Kapsmix???????
Εγώ όσες δεν είχα φάει 4 χρόνια τις έφαγα μαζεμένες,χαχα
1 παρκάρισμα σε πεζοδρόμιο,1 χαριστικά με γραψε ότι δεν είχα άδεια πάνω μου που είναι 20€ και μια καλή 500άρα για ασφάλεια που ο γκαβός είχε στο χέρι του το ασφαλιστήριο και πήγα και την έσβησα ευτυχώς!

opcdmax
14-12-12, 12:45
Δεν έχει postάρει ακόμα ο Kapsmix???????

δεν θα ξεχασω οταν ειδα το vectra παρκαρισμενο 4 μετρα απο γωνια σχεδον κατω απο το φαναρι και σε πεζοδρομιο με κιτρινη λωριδα χαχαχαχα!!!!

georen
14-12-12, 13:30
2 για παρκαρισμα απο δημοτικη αστυνομια με το yugo στο κεντρο της αθηνας
1 για προστατευτικα πινακιδων με nissan cherry στο ρεντη στο εμπορικο κεντρο δεν βρηκε τιποτα αλλο και κατι επρεπε να γραψει
1 για ζωνη συνοδηγου με το xsara στη μπελόγιαννη
1 για ταχυτητα με το rx8 στη σαλαμινα οριο 30 χιλιομ. πηγαινα 100 + κατι, προλαβε να γραψει το πιστολι του μονο 60 χιλιομ. απο τα φρενα μου και μου την εκοψε για 50 χιλιομ. γιατι ηθελε μονο
να γραψει και οχι να σταματησει το θεμα τρεξιμο
και πρεπει να εχω γλυτωσει και καμμια δεκαρια για ταχυτητα και αυτοσχεδιους αγωνες λιγο απο τυχη και λιγο απο γνωση σημειου που στήνονται
το οπελ ειναι καθαρο απο κλισεις ακομα
χρονικο οριο ανωτερω απο το 2000 μεχρι το 2009

gileravxr
14-12-12, 14:18
1 με το smart του ξαδερφου μου για ζωνη-την ιδια μερα αλλη μια για παραβιαση προτεραιοτητας με το φορτηγακι του πατερα μου στα Γιαννενα το 2003
1 για παρκαρισμα μονα-ζυγα σε εναν μικρο δρομο στην Αμαλιαδα(καλη γειτονισα) το 2007
και την Τριτη στην Καρδιτσα για οριο ταχυτητας με το vectra

Asproulis
14-12-12, 15:10
1 για εξάτμιση στο μηχανάκι μου όταν ήμουν 16 (είχε τρυπήσει και με τα μαθήματα δεν προλάβαινα να πάω να την αλλάξω xaxaxa)mongobongo
1 για πάτημα διπλής γραμμής (που το είδαν δεν ξέρω)
και 1 για χαρτιά

Kaliotzos-corsa
14-12-12, 15:19
Auta einaiiii....Exoume k leme 5 fores gia hxoripansh logo hxosystimatos apo 200 eyro kai tn mia fora mou phran t diploma g ena mhna,2-3 g parkarismata,kai 1 opou eixa upervei t orio taxititas kata 10 xiliometra......Breee Ousttt sta mplee stroumfakiaaa

kenderix
14-12-12, 17:46
εχουμε και λεμε
1 για υπερβολικη ταχυτητα στην ΕΟ στην Κατερινη, οριο 130, 178 με εγραψε το ρανταρ 175 ευρω και 2 μηνες χωρις διπλωμα
1 παλι για υπερβολικη ταχυτητα σε παραδρομο της ΕΟ, οριο 60 και εγω πηγαινα και καλα με 90 η οποια ηταν αδικη και ποτε δεν μπορεσα να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας, 50 ευρω
1 στο ξυλοκαστρο επειδη πατησα διπλη διαχωριστικη 200 ευρω, 1 μηνα χωρις αδεια πινακιδες διπλωμα, τα οποια τα πηρα πισω σε 5 μερες μετα απο παρακαλετο
1 για παρκαρισμα σε ραμπα αναπηρων που το παρκαρε ο χωριατης ο γκαουτσαλος ο ξαδερφος μου, 75 ευρω
1 σηκωμα με γερανο, αδικο κ εκεινο καθως ειχε μια γ@μοπινακιδα που εξαιρουσε τα ΙΧΕ, 100 ευρω βγηκε περιπου
1 για παρκαρισμα σε μερος ελεγχομενης σταθμευσης, 10 ευρω
1 για παρκαρισμα κατω απο το σπιτι για πεζοδρομιο 40 ευρω
1 για παρκαρισμα σε κιτρινη γραμμη που δε φαινοταν, 40 ευρω στην Ηπειρου στο κεντρο, που ακομα να καταλαβω που ενοχλουσα
2 στην αλεξανδρουπολη, παλι για παρκαρισμα (βρωμογκατζολοι) συνολικα 60 ευρω μονο το δικο μου με πινακιδες απο Αθηνα (ελεος)
2 στην ιερα οδο παλι για παρκαρισμα (Πεγκυ Θεα, χαλαλι) 40χ2 = 80

Γενικα ηταν καποια περιοδος που δε με πηγαινε με τιποτα!! Σε καμια περιπτωση δε θεωρω οτι δεν εφταιγα για τις κλισεις που εφαγα, αλλα καποιες απο αυτες ηταν πραγματικα αδικες

opelmania
14-12-12, 17:52
μια κληση για υπερβαση οριου ταχυτητας...
επρεπε να πηγαινω με 60(εισοδος σε χωριο) και πηγαινα με 80κατι....
15 ευρω προστιμο το 2003(ακομη δεν ειχα παρει τις πινακιδες απο την αντιπροσωπεια)......
...εκτοτε καμμια αλλη...

kapsmix
14-12-12, 19:56
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα δεν γραφω :p

thodoris opc
14-12-12, 23:27
καμια δοξα τον θεο!

stelmil
15-12-12, 00:36
1 στην περιφεριακη υμητου για οριο μου ηρθε σπιτι,1 στην εο αθ/κορ στην ελευσινσ οριο 80 κ με γραψανε με 118,αα και μια για αναποδα σε μονοδρομο για 10 μετρα.:):):)

fotisopelakias
15-12-12, 01:27
μια φορα για ταχυτητα βραδυ,οριο 60 χλμ,εγω πηγαινα με 120χλμ,με εγραψε μονο για 10 χλμ πανω απο το οριο 15ευρω νομιζω.το θεμα ειναι οτι ημουνα στο ασε απο κοντρα με ενα focus ηταν το rsshowoff1(δεν το πηρα χαμπαρι νομιζα οτι ηταν το 1.6)ανοιξαμε εγω με το astra f 1.6 και με εραψε κανονικοτατα,αυτους πρεπει να περασε απο τους μπατσους με καμια 200χλμ,αλλα εμενα σταματησανε και γραψανε!!!!

apagogeas
18-02-13, 21:26
6 χρόνια ευτυχώς καμία κλήση (δε τις αναζητάω κιόλας)! Αν και με σταμάτησαν μια φορά για επικίνδυνη οδήγηση πριν 4 χρόνια (έστριψα απότομα σε μια στροφή βράδυ μπροστά από περιπολικό που ερχόταν από την αντίθετη μεριά που δε το είδα) αλλά μου τη χάρισαν μάλλον γιατί παραδέχτηκα ότι την πήρα (τη στροφή ε!) κάπως απότομα. Μια κλήση για παράνομο παρκάρισμα σε παπάκι προ 20ετίας μετράει? Παρεπιπτόντως την είχα χάσει, παίζει να μου στείλουν 20 χρόνια μετά να πληρώσω;;; :D

antonismag
18-02-13, 21:33
4 για ταχυτητα
1 επειδη δε φορουσα ζωνη

τωρα εμαθα δε τρεχω φωραω παντα ζωνη!!!

αν δε παθεις δε θα μαθεις!!!

topgear
18-02-13, 21:42
2 φορες για παρκαρισμα.....

koumparos
18-02-13, 22:33
Παρεπιπτόντως την είχα χάσει, παίζει να μου στείλουν 20 χρόνια μετά να πληρώσω;;;
Στα 20 παραγράφεται ο φόνος. Αλλά να μου πεις, η μάνα σου σε ξεχνάει, η εφορία δε σε ξεχνάει ποτέ.

ugel
19-02-13, 00:27
Στα 20 παραγράφεται ο φόνος. Αλλά να μου πεις, η μάνα σου σε ξεχνάει, η εφορία δε σε ξεχνάει ποτέ.

Παλιά ειχαμε ενα Ford Sierra,το οποιο το πήραμε μεταχειρισμένο.. ειχα πάει στο δημαρχειο Αθηνών στην Λιοσίων για κάτι θέματα με τα τέλη κυκλοφορίας (νομιζα πως ηταν εφορία! Χαχα) και μου είπαν, "εδω ειναι δημαρχείο δεν εχουμε σχέση με αυτα, μόνο αν εχετε κλήσεις.κατσε να το δούμε"...και βρήκε (βάση πινακίδας) απλήρωτη κλήση για παράνομο παρκάρισμα με διευθηνση κιολας το 1987! (Και αλλες 2 το 2000+)
Μου τις εκτύπωσε κιολας.. δίπλα εγραφε αν θυμάμαι καλά "Διεγράφη" ενω οι αλλες 2 "εκκρεμούν".

Εμενα με το αμαξι δε με εχουν σταματίσει ποτέ, αν και οδηγώ μονο 2 μήνες...(επειδη εχω σε εκρεμότητα το δίπλωμα σταμάτισα να βγαίνω)
Ενω με το μιχανάκι,με σταματάνε αλλα επειδη δεν εχουν ξαναδεί τέτοιο μηχανάκι (suzuki street magic )το χαζεύουν και μ'αφίνουν (ουτε γιαυτο δεν εχω δίπλωμα)

niccc
19-02-13, 15:53
10 χρονια οδηγος αυτοκινητου = 0 κλησεις!

πιτσιρικας, καγκουρας με μηχανακι = κλησεις με το τσουβαλι για κρανος κτλ!

Aris25beli
19-02-13, 15:57
14 χρονια οδηγησης 1 για παρκαρισμα, 1 για ταχυτητα και 1 για προσπεραση στην εθνικη πανω σε διαγραμμιση διασταυρωσης

Gas_GR
19-02-13, 16:28
1 Για παράνομη στάθμευση μπροστά σε ράμπα αναπήρου 150ε
1Για στάθμευση παραπλεύρως αττικής οδού 80ε
1Για αναστροφή εν μέσω αττικής οδού 800ε .....................

5 Χρονια οδηγησης... Έχω πορεία ακόμα! :p

dimpas
19-02-13, 17:20
Για αναστροφή εν μέσω Αττικής οδού ???

Φίλε μακάρι να σε είχαν στείλει στην ΦΥΛΑΚΗ Και να σου είχαν πάρει το σπίτι και τα σώβρακα !

Απο την άλλη αν ερχόταν η Γυναίκα μου και τα παιδιά μου και τα σκότωνες ? Δεν έχεις μυαλό καθόλου ?

Έχουμε και Γ@μW τα κράτη ! Χρωστάς στο δημόσιο και σε στελνουν φυλακή !

ΕΙΣΑΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ κατ επιλογή και την γλυτώνεις με 800 € πρόστιμο !

Aris25beli
19-02-13, 17:45
[QUOTE=Gas_GR;481340]

δεν θα επρεπε το συγκεκριμενο να το λες και να καμαρωνεις

tragos
19-02-13, 18:01
ολοι κανουμε λαθοι γινονται κ χειροτερα στους δρομους κ το ξερουμε. εδω αλλοι οδηγανε σουρωμενοι...

εγω μεσα σε 6 χρονια δεν εχω ουτε μια.

opcdmax
19-02-13, 18:14

εσυ εισαι αυτος??? http://www.youtube.com/watch?v=3Lc4W43o6fI
θεωρω τα 800 ευρω πολυ λιγα το διπλωμα για παντα επρεπε να σου ειχαν παρει!!!!

apagogeas
19-02-13, 18:42
Μάλιστα, δεν υπάρχει δηλαδή η έννοια της διαγραφής/παραγραφής στα πρόστιμα μετά από Χ χρόνια; Εδώ παραγράφονται άλλα και άλλα πολύ πιο σοβαρά. Το θέτω και σε λίγο διαφορετική βάση, ας πούμε έχω πάρει μια κλήση αλλά ένα παλιόπαιδο πήρε το χαρτί οπότε δε ξέρω ότι έχω πάρει κλήση για κάποιο θέμα ούτε υποψιάζομαι ότι μπορεί να με γράψανε για κάτι. Δε θα έπρεπε να με ενημερώσουν πχ μετά από κάτι μήνες/ένα χρόνο ότι εκκρεμεί απλήρωτο πρόστιμο; Επειδή τα πρόστιμα έχουν και ποινές καθυστέρησης, μετά από 20 χρόνια πχ σου λένε (χωρίς ποτέ να σε έχουν ενημερώσει προηγουμένως όλα τα προηγούμενα χρόνια) ότι εκκρεμεί πχ πρόστιμο και με προσαυξήσεις από 100 ευρώ έφτασε πχ 4500 ευρώ (εγκεφαλικό). Στο χάος που λειτουργούν όλα και με τη λύσσα να βρούνε λεφτά δεν αποκλείεται και κάτι τέτοιο, το ότι δε σε ενημερώσανε και έρχονται πχ τώρα και ζητάνε τα κέρατά τους δε μπορεί να καταγγελθεί; Φυσικά θα πει κάποιος, είναι υποχρέωσή μου να ξέρω αν με έγραψαν, δηλαδή κάθε μέρα που κινώ το αμάξι θα πρέπει δηλαδή να παίρνω τηλέφωνο το τμήμα να επιβεβαιώνω ότι δε με έγραψε κάποιος; x100000 από κάθε πολίτη που κινεί το όχημά του; Δε βγάζει λογική.

apagogeas
19-02-13, 18:46
Για αναστροφή εν μέσω αττικής οδού 800ε .....................
shocked2 δε κάνουν τέτοια πράγματα στο δρόμο, ούτε 100000ε πρόστιμο δε φτάνει για να δείξει τη σοβαρότητα της παράβασης σε ένα πολύ πιθανό ατύχημα που θα προκύψει με σχεδόν σίγουρα θύματα από μια τέτοια ενέργεια.

opcdmax
19-02-13, 18:55
Μάλιστα, δεν υπάρχει δηλαδή η έννοια της διαγραφής/παραγραφής στα πρόστιμα μετά από Χ χρόνια; Εδώ παραγράφονται άλλα και άλλα πολύ πιο σοβαρά. Το θέτω και σε λίγο διαφορετική βάση, ας πούμε έχω πάρει μια κλήση αλλά ένα παλιόπαιδο πήρε το χαρτί οπότε δε ξέρω ότι έχω πάρει κλήση για κάποιο θέμα ούτε υποψιάζομαι ότι μπορεί να με γράψανε για κάτι. Δε θα έπρεπε να με ενημερώσουν πχ μετά από κάτι μήνες/ένα χρόνο ότι εκκρεμεί απλήρωτο πρόστιμο; Επειδή τα πρόστιμα έχουν και ποινές καθυστέρησης, μετά από 20 χρόνια πχ σου λένε (χωρίς ποτέ να σε έχουν ενημερώσει προηγουμένως όλα τα προηγούμενα χρόνια) ότι εκκρεμεί πχ πρόστιμο και με προσαυξήσεις από 100 ευρώ έφτασε πχ 4500 ευρώ (εγκεφαλικό). Στο χάος που λειτουργούν όλα και με τη λύσσα να βρούνε λεφτά δεν αποκλείεται και κάτι τέτοιο, το ότι δε σε ενημερώσανε και έρχονται πχ τώρα και ζητάνε τα κέρατά τους δε μπορεί να καταγγελθεί; Φυσικά θα πει κάποιος, είναι υποχρέωσή μου να ξέρω αν με έγραψαν, δηλαδή κάθε μέρα που κινώ το αμάξι θα πρέπει δηλαδή να παίρνω τηλέφωνο το τμήμα να επιβεβαιώνω ότι δε με έγραψε κάποιος; x100000 από κάθε πολίτη που κινεί το όχημά του; Δε βγάζει λογική.

οχι μονο δεν διαγραφεται αλλα μπωρει να την πληρωσεις και να σου πουν οτι δεν την πληρωσες!!!! ετυχε του ξαδρεφου μου τον γραψανε επειδη οδηγουσε στην Λ.Ε.Α την πληρωσε και μετα απο 1 χρονο του ηρθε χαρτι οτι δεν εχει πληρωσει και ευτυχως ειχε κρατησει την αποδειξη οτι ειχε πληρωσει!!!

apagogeas
19-02-13, 19:07
Του ήρθε όμως χαρτί, εμένα 20 χρόνια δεν ήρθε τίποτα οπότε θεωρώ πως έχει διαγραφεί. Καλά όχι πως κινείται το μηχανάκι εδώ και πολλά χρόνια (παραδώθηκαν πινακίδες) αλλά ακόμα και τότε δε θα έπρεπε να με ενημερώσουν πχ για εκκρεμότητες; Δε παίζει να μη διαγράφονται, αν σοβαρότερα θέματα διαγράφονται μετά από κάποιο διάστημα, δεν ευσταθεί να μη διαγράφεται το μικρότερο παράπτωμα και σε μικρότερο χρόνο, τουλάχιστον έτσι το βλέπω. Εκτός αν η παράνομη στάθμευση είναι πιο σοβαρή από το φόνο που αναφέρθηκε πιο πάνω (αν και στη χώρα που ζούμε το παράλογο το παρουσιάζουν ως λογικό).

ugel
19-02-13, 21:22

Κοιτα,εχω ακούσει και εγω αυτο με τα τρελά ποσά,αλλα εμάς στο ford sierra ειχε διαγραφτεί το πρόστιμο του 87 ισως επειδή ηταν άλλος ιδιοκτήτης, ενω για τα 2 παρκαρίσματά μας που ηταν 80+80 μετά απο 7-8 χρόνια η προσάυξηση ηταν 20€ για την καθεμία. Αυτα ειναι στον δήμο, κα ι οταν θυμιθεί ο δήμος να πάρει τα λεφτά στέλνει στην εφορία ειδοποίηση και σε βρίσκουν,σου βάζουν και εκει προσαύξηση, αλλα πάς στο δικαστικό γραφείο της εφορίας και χωρις να σε ρωτίσουν πολλα σου σβίνουν τις προσαυξίσεις. Ισως ξέρουν πως κανουν βλακείες και σβίνουν τις προσαυξίσεις αλλα ψάχνουν και για θύματα

slalom
20-02-13, 01:13
Βρες αλλο τροπο να μετακινεισαι, δεν ειναι για σενα η οδηγηση

fotisopelakias
20-02-13, 01:41
:shock::shock::shock::shock: τι λες τωρα ρε φιλε σοβαρα μιλας;;;και το λες κιολας;;

koumparos
20-02-13, 01:47
1Για αναστροφή εν μέσω αττικής οδού 800ε
K εγώ έκανα αναστροφή έξω απ΄ το λιμάνι του Πειραιά 3 τη νύχτα μέσα Αυγούστου που δεν πέρναγε ψυχή για ανάγκη και έτρεμε το φυλλοκάρδι μου αλλά αυτό πάει πολύ. Είναι έγκλημα.

ASCONAN
20-02-13, 02:53
- 180 € για επικίδυνους ελιγμούς το 2006
- 80 € για εξάτμιση + κατάσχεση άδειας κυκλοφορίας (θα πήγαινε για επικίνδυνους ελιγμούς πάλι αφού πέρασα ντριφταριστός μπροστά από μπλόκο αλλά ήταν στις καλές του) κάπου το 2007 νομίζω - πλήρωσα 40€
- μία κλήση για δημοτική αστυνομία νομίζω

Έχω γλυτώσει 2 ή 3 άλλες φορές για χοντράδες :ΡΡΡ (μέχρι και με αυτόματα βγήκαν και μας έκαναν σωματικό έλεγχο με τα πόδια ανοιχτά και τα χέρια στο πορτ-μπαγκάζ lol ).

koumparos
20-02-13, 02:56
Έχω γλυτώσει 2 ή 3 άλλες φορές για χοντράδες :ΡΡΡ (μέχρι και με αυτόματα βγήκαν και μας έκαναν σωματικό έλεγχο με τα πόδια ανοιχτά και τα χέρια στο πορτ-μπαγκάζ ).
Μ αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι & λειτουργείς. χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Giorgos_Koufalia
20-02-13, 03:14
Παιδες κλησεις δεν εχω φαει ουτε εγω εκτος απο 1 για προσπεραση εξω απο την Αλεξανδρεια Ημαθιας οπου θεωρειτε ομως κατηκοιμενη περιοχη και πηγαινα με 130 ευτυχως πετυχα σε νεο τροχονομο και την γλιτωσα με 35Ε γιατι πηγαινα για πολλα, οριο ταχυτητας, ζωνη, προσπεραση σε διπλη γραμμη, προσπεραση σε κατοικιμενη περιοχη, φιμε κτλ κτλ...
Απο κλησεις ομως απο δημοτικη στην Κοζανη οσες θελετε το λιγοτερο 20 μεσα σε 3,5 χρονια απο ολες αυτες μονο μια πληρωμενη!!!

DJ Marios
20-02-13, 04:36
εσυ εισαι αυτος??? http://www.youtube.com/watch?v=3Lc4W43o6fI
θεωρω τα 800 ευρω πολυ λιγα το διπλωμα για παντα επρεπε να σου ειχαν παρει!!!!

Δεν μπορουσα να συνειδητοποιησω τι παει να πει αναστροφη εν μεσω αττικης οδου μεχρι που ειδα το βιντεο.
Δε νομιζω παντως να ειναι αυτος στο βιντεο και το χειροτερο ειναι οτι υπαρχουν κι αλλοι τετοιοι...

christoi
20-02-13, 05:03
Σκιάθος, ιούνης του 11. Το αμάξι είχε κλείσει ~1,5 μήνα στα χέρια μου. Έπρεπε να προλάβουμε το καραβάκι για την ημερήσια. Ψάχνω από εδώ, ψάχνω από εκεί, παραπέρα, τίποτα. Βλέπω παραλιακά, μόνο για μηχανάκια και κάτι άλλα (πχ λιμενικού). Θα το αφήσω εδώ, λέω, και το πολύ-πολύ να με γράψουνε.
Εκπληκτικό παρκάρισμα για την περιοχή (δίπλα στο λιμάνι), μόνο 20€ πρόστιμο (/4 άτομα = 5€ μου κόστισε) για 8 ώρες παρκάρισμα. Σε ιδιωτικό, περισσότερα θα πλήρωνα :P
Ευτυχώς δεν εμπόδιζε -devilangel-

sirDimos
20-02-13, 11:11
11 χρονια οδηγος με αυτοκινητο μεχρι στιγμης δεν εχω φαει κληση..Αν και γενικα τρεχω, ευτυχως...
Παλιοτερα με μηχανακι ειχα δικαστηριο για διπλωμα, και ακουσον ακουσον για παρανομο παρκαρισμα με μηχανακι...20 ευρω αν θυμαμαι καλα...

Gas_GR
20-02-13, 12:25
Για αναστροφή εν μέσω Αττικής οδού ???

Φίλε μακάρι να σε είχαν στείλει στην ΦΥΛΑΚΗ Και να σου είχαν πάρει το σπίτι και τα σώβρακα !

Απο την άλλη αν ερχόταν η Γυναίκα μου και τα παιδιά μου και τα σκότωνες ? Δεν έχεις μυαλό καθόλου ?

Έχουμε και Γ@μW τα κράτη ! Χρωστάς στο δημόσιο και σε στελνουν φυλακή !

ΕΙΣΑΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ κατ επιλογή και την γλυτώνεις με 800 € πρόστιμο !

Σιγά φίλε μου που σου σκοτώσαμε την γυναίκα και το παιδί ... έλεος γιατί προτρέχεις. Δέν το έκανα σε ώρα αιχμής και σε κεντρικό σημείο δέν είμαι τόσο χαζός!
Σε μια έξοδο προς Πάτρα-Αρχαία Ολυμπία έγινε όπου ήταν αργά το βράδυ και δέν είχε ψυχή και είχα χαθεί! Και έτυχε να περνάει το κολάδικο ΜΟΝΟ.... έλεος χαλαρώστε . Κατ'επιλογή δολοφόνος.. Πώωωωωωω ούτε να το βλέπω δέν μπορώ το σχόλιο σου .

dimpas
20-02-13, 12:53
Κάτσε ! Το ότι έκανες ΑΝΑΣΤΡΟΦΗ στην ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ( δεν το είπα εγώ , εσύ το είπες ) είναι ΑΛΗΘΕΙΑ η ΨΕΜΑΤΑ ?
Τώρα μας λές για Αρχαία Ολυμπία κτλ ! Ψέματα εντυπωσιασμού ( για Αττική οδό ενώ δεν ήταν εκεί ) ή προσπάθεια συγκάλυψης εγκληματικής ενέργειας ?
Ξεκαθάρισέ μας .
Έχεις καταλάβει τι σημαίνει ΑΝΑΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ???
Αν όχι να πας να παραδώσεις το δίπλωμά σου γιατί δεν είναι η οικογένειά μου θα είναι κάποιού συγγενή σου !

corsa13
20-02-13, 13:39
αληθεια, θελω να γραψω αλλα θα το αφησω για να δω ποια ειναι η απαντηση...

Απλα να πω (γιατι μαλλον δεν το καταλαβες) οτι ο Dimpas προσπαθει να σου πει ΠΟΣΟ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΗ ηταν η ενεργεια σου...
και προφανως απο τα λεγομενα σου και την απαντηση σου μας δειχνεις οτι δεν το εχεις καταλαβει....

ASCONAN
20-02-13, 14:06
Σίγουρα το παρόν topic, όσοι επιλέγουμε να γράψουμε, γράφουμε για κλήσεις που έχουμε φάει και κανείς εδώ μέσα δε νομίζω να είναι περήφανος γι'αυτές. Κλήσεις είναι, πληρώνεις ΛΑΘΗ ΣΟΥ!

Από εκεί και πέρα θα παρακαλούσα να λείπουν τα πολλά σχόλια και οι επικρίσεις. Σίγουρα, όλοι μας έχουμε κάνει τις ******ες μας, άλλοι μικρές, άλλοι μεγάλες, άλλοι τεράστιες και σίγουρα τις έχουμε πληρώσει ή λίγο ή πολύ. Ξαναλέω, δε νομίζω ότι κάποιος γράφει εδώ μέσα "κοκορεύοντας" αυτό που έκανε. Η ντροπή είναι ολονών μας, στον καθένα σε μικρό ή σε μεγάλο βαθμό. Δε χρειάζεται να το επιτείνουμε ανάλογα... Κι εγώ δεν είμαι υπερήφανος για τις δικές μου παραβάσεις, κι εγώ θα μπορούσα να είχα σκοτώσει κάποιον (η κακή στιγμή δε λένε; ), και ο dimpas, και όλοι μας! ΟΛΟΙ μας έχουμε κάποια στιγμή ή τραβήξει χειροφρενάκι, ή πατήσει το γκαζάκι πάνω από το όριο, ή έχουμε κάνει κάτι πιο χοντρό!

Φυσικά και δεν δικαιολογώ την πράξη, αλλά δε θα πιάσω να αρχίσω το κράξιμο... τα τσουχτερά πρόστιμα γι'αυτό το λόγο είναι ακριβώς! Σε χώρες της μέσης ανατολής σου κόβουν το χέρι αν κλέψεις ένα μήλο επειδή πεινάς... Άλλες χώρες είναι αυστηρές στη νομοθεσία, άλλες όχι! Εξαρτάται πόσο πολιτισμένη είναι η εκάστοτε χώρα και φυσικά πόσο πολιτισμένος είναι ο λαός της. Ο καθένας θα πει άλλη τιμωρία ότι αξίζει. Όμως, όλα αυτά είναι υποκειμενικά. Ο νόμος είναι αυτός και αυτά προβλέπει! Στο Ιράν μπορεί να σας έκοβαν το χέρι αν τραβούσατε χειρόφρενο ή το πόδο αν πατούσατε το γκάζι (λέμε τώρα - με πιάνετε πιστεύω)

Ας λείπουν λοιπόν οι επικρίσεις και ας μη δυναμιτίζουμε το κλίμα... Ο αναμάρτητος πρώτος το λίθο βαλέτω... ;)

ugel
20-02-13, 14:15
Καλα μπορει να μπερδευτικε οταν εγραφε τον δρομο, και στην τελικη αναστροφη στην αττικη οδο δε γινεται γιατι εχει νησίδα, να το πήγενε οπως ο αλλος στο βιντεο το αποκλείω οποτε μαλλον για εθνική οδο μιλάμε.

Aris25beli
20-02-13, 14:16
μην αποκλειεις τιποτα!

apagogeas
20-02-13, 15:17
Παιδιά, άλλο να πατήσεις γκάζι σε μια ερημική περιοχή και άλλο να πας ανάποδα σε εθνικό δρόμο, όπου και να είναι αυτός. Φαντάσου δηλαδή που λέει το παιδί ότι το έκανε το βράδυ και δεν έβλεπε ψυχή (ακόμα χειρότερα), μα τα ατυχήματα γίνονται για 2 λόγους, γιατί δεν είδες κάποιον που ήταν τελικά εκεί και 2ον γιατί δε ξέρεις πως θα αντιδράσει ο άλλος σε μια κατάσταση που δε περιμένει να του συμβεί. Αν δηλαδή κάποιος που πηγαίνει νορμάλ σε εθνική με 100-120 βράδυ βλέπει ξαφνικά φώτα να έρχονται κατά πάνω του τι θα κάνει; Ο χρόνος αντίδρασής του είναι ελάχιστος. Και ατύχημα να μη γίνει μεταξύ των αυτοκινήτων ο άλλος οδηγός μπορεί να πλακωθεί στα φρένα, να χάσει τον έλεγχο κάποιος άλλος από πίσω να μη προλάβει να αντιδράσει και γενικά μπάχαλο, ατύχημα από τις χειρότερες παραβάσεις που υπάρχουν μαζί με τον κόκκινο σηματοδότη. Καλά αν γίνει μετωπική σύγρουση δε το συζητώ, είναι σαν να πέφτεις με 150-180 σε τοίχο, δε μένει κοκκαλάκι. Δεν υπάρχουν σχόλια για τη συγκεκριμένη παράβαση.

Gas_GR
20-02-13, 15:18
Λοιπόν ήταν στην έξοδο της αττικής οδού Πάτρα - Αρχαία Ολυμπία μετά απο κάτι διόδια που κατάλαβα ότι χάθηκα σταμάτησα... έκανα αναστροφή και με σταμάτησε τροχαία της αττικής οδού και με έγραψε γιαυτο. Η κλήση ηταν για εντός αττικής οδού.. Όκ δέν είμαι περίφανος γιαυτό χαμένος είμουν και δέν έρναγε κανείς το διαβεβαιώνω..

Aris25beli
20-02-13, 15:20
τελος παντων ο καθενας μας ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του

Aris25beli
20-02-13, 15:23
η αττικη οδος ξεκινα χονδρικα απο ελευσινα και παει μετα το αεροδρομιο των σπατων.μαλλον κανεις λαθος δεν εχει να κανει σε καμια περιπτωση με πατρα.μηπως εννοεις ολυμπια οδο?

corsa13
22-02-13, 16:33
Λοιπόν ήταν στην έξοδο της αττικής οδού Πάτρα - Αρχαία Ολυμπία μετά απο κάτι διόδια που κατάλαβα ότι χάθηκα σταμάτησα... έκανα αναστροφή και με σταμάτησε τροχαία της αττικής οδού και με έγραψε γιαυτο. Η κλήση ηταν για εντός αττικής οδού.. Όκ δέν είμαι περίφανος γιαυτό χαμένος είμουν και δέν έρναγε κανείς το διαβεβαιώνω..

Ολυμπια Οδος! και οχι Αττικη οδος!

αν το σκεφτεις διαφορετικα, κερδισμενος εισαι.. γιατι με αυτο το ποσο που πληρωσες, δεν προκειται να τολμησεις να το ξανακανεις... αρα κερδισμενος εισαι... με την ζωη σου και την ζωη καποιου αλλου...

η αττικη οδος ξεκινα χονδρικα απο ελευσινα και παει μετα το αεροδρομιο των σπατων.μαλλον κανεις λαθος δεν εχει να κανει σε καμια περιπτωση με πατρα.μηπως εννοεις ολυμπια οδο?

ναι.. ετσι ειναι ακριβως....

Doctor GR
23-02-13, 17:49
χωρις να θέλω να πάρω το μέρος του φίλου που έκανε αυτη την χοντράδα πόσα ακόμα έχουν γίνει που ουτε καν τα εχουμε δει. πόσες επικυνδυες προσπερασεις σε στροφες ,ποσα αποτομα χωσιματα.. να πας ανάποδα σε αττικη οδο,ανάποδα στην κηφισσίας και λοιπά. Στην τελική άλλος είναι υπευθυνος να τον 'σταυρώσει' και όχι εμεις. σιγουρα παιζει κ ρολο το πως εγινε κ ολα αυτα αλλα τεσπα. εμεις λεμε την αποψη μας. θα μου πεις τωρα κ αν επεφτε πανω σε σενα η σε καποιον δικο σου. Αν ειναι για αυτο το ΑΝ, βλέπω τον Παπακαλιάτη και ησυχάζω. Πάντα η ζωή είναι ενα 'Αν' και εγω προχτές με το μηχανάκι αν δεν πήγαινα ευθεία δεν θα σπαγα το πόδι μου αλλα ολα αυτα υποθετικα ειναι. ;)

apagogeas
23-02-13, 18:52
Σκοπός είναι να μη προκαλούμε όμως τη τύχη μας και την ατυχία σε κάποιον άλλο που θα βρεθεί εκεί όταν αποφασίσουμε να προκαλέσουμε τη τύχη μας.